Fridge magnet wooden gears

ЗДОРОВІ ТВАРИНИ – ЗДОРОВІ І ЛЮДИ

  • Подобається0Не подобається
  • 19 Серпня 2008, 07:22

Бершадська районна державна адміністрація та районна рада щиро вітають з професійним святом працівників ветеринарної медицини!
Ваша щоденна праця є необхідною і має вагому цінність у суспільстві. Адже, підтримуючи стабільну ветеринарно-санітарну безпеку продуктів тваринництва, ви відвертаєте загрозу для життя та здоров'я людей. Завдячуючи вашій наполегливій праці, в районі забезпечено ефективну роботу з профілактики, діагностики та лікування сільськогосподарських тварин, гарантії якості та безпеки агропромислової продукції.
Нехай благословенними будуть ваші дороги, хай завжди супроводжують успіхи, радують друзі, колеги, надихають нові справи, окриляє любов, зігріває родинне тепло!
Бажаємо вам, вашим рідним міцного здоров'я, щастя, прихильності долі, миру і процвітання, успіхів у здійсненні намічених планів!
Світлана ШУЛЬЦ, Михайло БУРЛАКА,
голова райдержадміністрації. голова районної ради.
Про гуманну медицину написано чимало книг, поем, створено художні фільми, у яких прославляють її працівників за наполегливу працю, творчість і відданість професії.
Ветеринарна медицина довго залишалась в затінку, хоча з давніх-давен відома крилата фраза: медик рятує людину, а ветеринар – людство. І це дійсно так, адже пересічний громадянин цього не сприймає в силу старого менталітету. Не побіжить він скаржитися на хворобу до лікаря ветеринарної медицини, а, цілком природно, іде до медика. Більшість людей навіть і гадки не мають, що, спілкуючись із собакою, можуть захворіти на смертельну хворобу сказ, якщо його у свій час ветеринар не щепив проти цієї хвороби. Між тим, більшість інфекційних хвороб є загальні для людей та тварин, і передаються їм саме від них. Аби цього не сталось, нам доводиться кожну тварину, птицю щепити проти десятків інфекційних хвороб, досліджувати їх на зараженість. А це важка фізична робота, яка потребує затрат часу та сил, не кажучи вже про спеціальні знання, здобуті у вузах і технікумах.
При цьому специфіка нашої роботи полягає в тому, що всі протиінфекційні профілактичні заходи (щеплення, взяття крові для дослідження) проводимо не в клініках, а в умовах селянського двору з урахуванням обставин сільського буття, аби не завадити селянам проводити їхню щоденну працю біля тварин, на городах, у полі. Тому наша робота починається о 5 годині ранку й переривається в годину зайнятості самих власників тварин, з наступним продовженням увечері.
Мабуть, багатьом такий розпорядок робочого часу за день не до вподоби, але наша професія зобов'язує своєчасно проводити саме так свої заходи, бо кожен із них обмежений відповідним періодом року, сезоном та часом. Адже інфекційна або інвазійна хвороба має свій пік та цикл розвитку, що обов'язково враховуємо.
До речі, подвірний обхід уже більше трьох років уперше саме в Бершадському районі запроваджений, бо раніше вся служба робила виводки, які в певний мірі в період незначного поголів'я тварин у приватному секторі були ефективними. Сьогодні, при насиченості їх у селянських дворах, це стало неможливим. Досвід показав, що саме при нашому методі, охват поголів'я стає стовідсотковим, що дає можливість у районі створити надійну профілактику хвороб. Ми забули про спалахи сибірки й багато інших інфекцій. Майже нанівець зведені туберкульоз та лейкоз.
Для цієї роботи створені спеціальні мобільні ветеринарно-санітарні загони, які успішно справляються з поставленими перед ними завданнями, працюють за спеціальним графіком. До їхнього складу входять досвідчені лікарі, фельдшери та санітари. У дворах, де виникає загроза інфекційної або глистяної хвороби, проводять усі необхідні заходи і, обов'язково, дезінфекцію за рахунок бюджетних коштів. Однак, як передбачено Законом України "Про ветеринарну медицину", основне завдання державної ветеринарної медицини полягає в забезпеченні безпечності та якості за європейськими стандартами продукції тваринного походження. Для цієї мети на кожному переробному підприємстві працює так званий офіційний лікар, який контролює технологію виробництва й, особливо, якість та безпеку продукції, на яку видають свідоцтво після відповідних лабораторних досліджень. Продукція бершадських переробних підприємств користується попитом в Україні та за кордоном. На бершадські вироби не надійшло жодної рекламації. Крім того, на ринках Бершаді, Джулинки, торговельних майданчиках багатьох сіл постійно перевіряється вся харчова продукція тваринного походження, птиця, яйця, риба та рослинні продукти.
З п'яти годин ранку досвідчені працівники лабораторії ветсанекспертизи на ринку перевіряють м'ясо, молоко, рибу й усе інше, що можуть купити мешканці Бершаді та сіл, аби споживали доброякісні та безпечні продукти. При цьому все проводиться на сучасних приладах за науково розробленими методиками.
Наша державна ветеринарна інспекція обстежила всі зариблені ставки, пасіки, взяла їх на облік, проводить періодично відбір риби та меду, досліджує їх у міжрайонній державній лабораторії, що дає можливість реалізовувати лише безпечну та якісну продукцію. Адже не всі знають, що солодкий мед та смачна риба можуть спричинити тяжкі хвороби людей. Але ми стоїмо на сторожі здоров'я наших жителів, хоча все зробити не так важко фізично, як морально, бо власники пасік та ставків не завжди з розумінням ставляться до цього. Однак використовуємо всі можливості впливу на них.
Значну роботу проводимо серед бізнесменів, що займаються заготівлею та реалізацією м'яса, риби та птиці. В Бершаді вже працюють два магазини птиці, один – риби та нещодавно відкрився магазин "М'ясничок". Не секрет, що умови міського ринку та сільських базарів несприятливі для реалізації м'яса, сала, риби, тощо, тому поява спеціалізованих магазинів – це крок уперед, але й у тих умовах служба робить усе необхідне, аби продукція була безпечна та якісна. У цих питаннях завжди співпрацюємо із санітарною службою.
У тому, що продукція Бершадського птахокомбінату відома своєю високою якістю в Україні, молочний жир та сухе молоко з району хоче брати Росія, а бершадська ковбаса йде нарозхват у Києві, мабуть, певна заслуга й нашої інспекції та офіційних лікарів.
Для селян єдині, хоча й мізерні, доходи, ідуть із тваринництва, тому працюємо так, щоб у будь-який час надати допомогу, порадити в утриманні тварин, купівлі та реалізації, профілактиці хвороб. Для цього створені постійнодіючі консультативні пункти майже в кожному селі, а в місті два: у ветлікарні та фірмі "Вікторія". Перелік питань, що надходять, свідчить: наші селяни серйозно цікавляться тваринництвом, яке ведуть у більшості на сучасному рівні.
Зрозуміло, що нелегку об'ємну ветеринарну роботу здійснюють працівники колективу, який нараховує 69 чоловік, різних за віком, освітою, фаховим досвідом та характером, що обов'язково враховуємо в повсякденній роботі. Стало традицією, що поряд із молодим фахівцем працює досвідчений, який передає йому свої знання, навчає, але в нас відсутня зрівнялівка. Кращих у роботі стимулюємо морально та матеріально.
На керівних посадах перебувають ті, хто себе виявив у роботі, постійно вдосконалює свої знання та професійні навики. Крім того, існує неписане правило: якщо ти займаєш керівну посаду, мусиш готувати собі заміну, в іншому випадку – позбудешся її. Це забезпечує ріст молодих, яким у колективі особлива увага.
Пам'ятаю, три роки тому до нас прибув молодий випускник Білоцерківського національного університету Олександр Бартков, який зайняв посаду рядового лікаря, але поруч були досвідчені фахівці. При мінімальній заробітній платні й напруженій щоденній роботі виявив себе найкраще, а тому сьогодні вже очолює районну лікарню ветеринарної медицини. І це непоодинокий випадок.
Сьогодні важко назвати працівника, який позбавлений ініціативи, погано працює, пишаємося передовими. Це, насамперед, завідувач лабораторії ветсанекспертизи Надія Олексіївна Андрушко, лаборанти міжрайонної лабораторії Марія Олексіївна Моркляк та Софія Федорівна Ініна, офіційний лікар Михайло Костянтинович Збіглей, завідувач інспекторським відділом Ігор Петрович Коваль, інспектор Віктор Михайлович Олішевський, бухгалтер-економіст Віра Іванівна Матвієнко, водії Микола Олексійович Баталов, Володимир Сергійович Сисюк та Олександр Валерійович Зеленецький, саме від яких в значній мірі залежить успішне та своєчасне проведення всіх лікувально-профілактичних заходів, бо вони приступають до роботи на годину раніше всіх, аби встигнути розвезти по селах району.
В нашому колективі більшість жінок, їх – 37, а чоловіків 32, до того ж начальник управління, заступник, головний бухгалтер, директор лабораторії та завідувач лабораторії ветсанекспертизи теж жінки. Тому не дивно, що в усьому переважає "жіноче", починаючи від належної відповідальності та закінчуючи любов'ю до квітів. Хто буває в нашій установі, звертає увагу на розмаїття квітів, очі вабить велике яскраво-червоне квіткове серце – символ відданості праці та людям.
Свято зустрічаємо із трудовими перемогами, здобуттям належного місця серед інших районів області, про нас нерідко пишуть позитивне у ветеринарній пресі, але особливо радує добре буття наших працівників, їхнє завзяття в роботі, ентузіазм, бажання завжди врятувати тварину на користь людям.
То ж у цей день усім причетним до ветеринарної служби бажаю міцного здоров'я, натхнення, успіхів у роботі та особистому житті. Хай завжди з нами будуть квіти, які нагадують про сонячне світло, добро та любов.
Світлана МАНЧЕНКО,
начальник районного управління ветеринарної медицини.

Дивіться також в розділі  Привітання
» 15.06.2018 Дорогі колеги та ветерани галузі! Із професійним святом – Днем медичного працівника! На ваших плечах лежать турбота і відповідальність за найвищу цінність на землі – людське життя. Сердечно дякуємо за самовіддану працю, професіоналізм та...
» 15.06.2018 Шановні медичні працівники! Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята та слова вдячності за вашу сумлінну працю, за радість здоров’я і диво життя, які ви даруєте кожному пацієнту!
» 02.04.2018 У день славного ювілею шлю щирі слова кохання, побажання міцного здоров’я, щастя, радості, сімейного затишку дружині Раїсі Андріївні РУДИК (3.04) із Михайлівки.
» 01.04.2018 У доповнення до інформації «Переможці обласних предметних олімпіад», що була надрукована в попередньому номері «Бершадського краю», повідомляємо:
» 17.03.2018 Привітали ветерана з дев’яносторіччям
» 04.03.2018 Привітали з ювілеєм
» 12.02.2018 15 лютого – день вшанування учасників бойових дій на території інших держав та день виводу військ із афганістану
» 19.01.2018 22 січня – День Соборності України
» 13.10.2017 Вітаємо!
» 30.12.2016 Вітаємо з Новим роком!
Всі статті розділу Привітання »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Керівник області Валерій Коровій відвідав найпотужніший агропромисловий комплекс Вінничинни</b><br />2 квітня на запрошення Соціального центру МХП очільник Вінницької області Валерій Коровій відвідав підприємства...
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
6 фото   
<b>Оновлено медичні заклади</b><br />Минулого тижня одразу у трьох селах району відбулися пам’ятні події, пов’язані із введенням у дію оновлених медичних...
3 фото   
<b>"Майстриня слова і числа"</b><br />Під такою назвою в читальній залі Бершадської районної бібліотеки відбулася презентація збірки поезії Руслани Руденко...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Мазуренко Петро Кіндратович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЗДОРОВІ ТВАРИНИ – ЗДОРОВІ І ЛЮДИ - Привітання для Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення