Поетеса – мила, чарівна жінка, переконливо довела, що «Поезія й пісня – великі дві сили!». Неймовірні емоції заволоділи душами присутніх, коли почули м’який, лагідний і ніжний голос. У ньому відчули справжню любов до життя, природи, людей. У віршованих стрічках російською мовою відкрилася та по-іншому засяяла справжня краса подільської природи. І хоча Любов Каліївна народилася на Далекому Сході Росії, всі переконалися, що Джулинка стала її другою Батьківщиною, адже дала натхнення і сили для творчості: «Что за чары, что за чары у села, здесь я словно свои крылья обрела!». «Ваше патріотичне, полум’яне слово односельчани вперше почули на мітингу до Дня Перемоги, і ми, шестикласники, дуже раді зустрічі із сучасним поетом», – такі слова зринули з уст учениці 6 класу Галинки Когут. З вдячністю прийняла запашний коровай на вишитому рушникові від дітей Олександри Герун та Віталія Безпалька.
На зустрічі любителів поезії Л.К. Маринич читала вірші, презентуючи свої збірки «Тропа» і «С любов’ю в серце». Щемливі, сповнені співчуття до братів наших менших, вірші викликали розуміння і в наймолодших слухачів. Щиро дякували оплесками і за «Родинний рушник», і за «Камень-кремень», і за «Веру, Надежду, Любовь…».
А коли заспівала «Пісню про Джулинку», то мелодійні слова, прославляючи рідне село, об’єднали всіх, і зникли відстані між дітьми та дорослими, учнями і вчителями, поетесою та ауди торією. І понесли їй квіти! І кожен хотів сказати своє слово – слово вдячності, розуміння, підтримки – за те, що пробудила справжні почуття патріотизму, лірики, натхнення!
Сама Люба з любов’ю в серці роздавала автографи. Дивно було дивитися, як в моєму селі, не десь на великій сцені літературного вечора, а тут, у Джулинці, діти обступили поетесу і з трепетом у душі просили: «Підпишіть, підпишіть…». Учні М.Панасюк, А.Запорощук, В.Карась, М.Си вак побажали творчій подолянці, «щоб доля квітувала у роки прекрасні й дарувала мудрість, щастя і добро!».
Свої збірки поетеса подарувала шкільній бібліотеці, та несподіванкою для неї став «Кобзар» Т. Г. Шевченка – традиційний подарунок від бібліотекаря школи.
Готуючись до інтегрованого уроку української літератури та російської мови, такої теплої зустрічі, захоплених поглядів та емоційних співпереживань не очікувала навіть вчителька Світлана Олександрівна Чабан.
Чи в житті багато треба? Просто відійти від стандартів і шаблонів, послухати поета, щоб почути голос душі, епохи, любові!
Лариса ТРОХИМЕНКО, завбібліотекою Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.