Fridge magnet wooden gears

Трудне щастя Володимира Плетенчука

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Листопада 2013, 18:45

На знімку: Володимир Антонович із дружиною Майєю Василівною. Фото автора

Де обійстя Володимира Плетенчука у Бирлівці, вкаже кожна людина. Журналістські стежки звели з ним кілька десятиліть тому, коли він ще працював головним бухгалтером у баланівському господарстві. І сталося так, що вони привели на його подвір’я знову.

На вигляд він такий же, яким був колись – привітний, веселий погляд, доброзичлива усмішка, яка, здається, ніколи не сходила з його обличчя. Щоправда, роки, вік, певною мірою, таки беруть своє, однак деякі риси обличчя та характеру добрих на вдачу людей вони ніби на деякий час обминають.

Про що у першу чергу можуть вести мову ті, у кого на життєвому календарі вже осьось вісімдесят? 3вичайно ж, про здоров’я. От і Володимир Антонович почав з того, що у його житті взагалі усе могло б бути добре, якби не підводило здоров’я, яке потрібно було оберігати ще замолоду.

А нарікати на те, що просто ніколи було тоді йому про себе дбати, у нього є всі підстави.

Чого тільки варто те, що, коли не виповнилося восьми років, залишився без мами – тільки з батьком. А немає, кажуть, у світі більше такої сили, яка могла б замінити материнські ласку і тепло. Тож коли захворів невдовзі після смерті неньки – його ледве зуміли повернути до життя з того світу. Хотіли навіть ногу ампутувати, але спрацював батьківський інстинкт: він не дозволив цього зробити. Спасибі долі, що хоч не підвело тоді батьківське чуття, завдяки чому Володимир Антонович і до сьогодні на своїх двох ногах.

У багатьох, якщо не у більшості, важким було дитинство у довоєнні, воєнні і післявоєнні роки. А тут ще і здоров’я все частіше змушувало задумуватися над тим, як жити далі. Лікуючись, мріяв і собі стати лікарем, але як тільки потрапило на очі оголошення про прийом документів у Брацлавський технікум, відправив їх не вагаючись: мовляв, краще синиця в жмені, ніж журавель у небі.

Пригадав, як вирушав з дому на екзамени – дали тоді йому тільки сорок карбованців на дорогу, а автобусів ще не було, потрібно було добиратися поїздом. Хоч за квиток у касі залізничного вокзалу заплатив 25 карбованців, за грішми додому все ж не вернувся. Тільки той, хто сам був студентом, може здогадуватися, як жив у пору екзаменів і як після успішної їх здачі повертався попутнім транспортом додому.

Останню троячку віддав водієві, який підвіз під саму хату.

Трудові будні розпочалися для нього з 1953 року. Куди тільки не водило його життя. В одних місцях щось могло не влаштовувати його самого, в інших не вистачало сили волі, щоб заради трудовлаштування, кар’єри, звільняли з посади когось іншого. Не особливо залякувало навіть те, що о тій порі могли судити, якщо не прибув на роботу за направленням. Тож довелося набувати досвіду у бухгалтерській справі не в одному із господарств і не в одному районі.

У рідну місцевість повертався з наміром, щоб можна було продовжити навчання ще і в інституті. Але на роботу направили знову ж таки тільки у Чечельник, про що не шкодує впродовж усього свого життя.

Адже саме там доля звела з молодою медсестрою, яка стала його дружиною. З Майєю Василівною вже більше півстоліття пліч-о-пліч крокують по життю.

Відпрацювавши після Чечельника півтора десятиліття головним бухгалтером ще і у Баланівці – це вже зовсім недалеко від його рідної Бирлівки – несподівано почав задумуватися: до яких пір можна перебувати, мов на передовій лінії у воєнну пору? Адже, крім основної роботи, мав чимало громадських доручень, які часто забирали більше часу, ніж виконання основних обов’язків.

Щоправда, декілька разів мали намір довірити йому самостійно очолити одне з господарств району, та з оглядом на здоров’я на це не наважився. Тож працювати довелося ще у кількох місцях, у тому числі головним бухгалтером, коли створювалася «Сільгосп - хімія», аж поки стежки-дороги не привели у рідну Бирлівку, де трудився вісімнадцять років.

На питання, що таке щастя, як правильно прожити життя, Володимир Антонович відповідає, що термін «правильно жити» означає займатися улюбленою справою, якою для нього стала бухгалтерія. А от щодо щастя, то підводить воно інколи на віку – у свій час їм із дружиною довелося проводжати в останню дорогу одного з двох своїх синів.

У житті кожної людини бувають ювілеї і не один. Розповісти про всіх на сторінках районної газети просто неможливо. У даному ж випадку В.А. Плетенчук 2 листопада відзначатиме своє вісімдесятиріччя. А розповісти про нього спонукало те, що до редакції газети завітали колишні працівниці бухгалтерії Олена Кабанець і Катерина Слободяник, які у свій час працювали під його керівництвом. Як можна було не виконати їхнє прохання і не розповісти про їхнього наставника? А те, що підлеглі згадали про нього навіть через багато років, теж, мабуть, є щастям, яке потрібно заслужити.

Щодо Володимира Антоновича, то він яким був, таким і залишається. Взаємовиручка, взаємодопомога – тільки тепер вже у сім’ї – для нього закон.

Шкодує лише, що не ризикує вже сідати за кермо автомобіля. В усьому іншому намагається бути настільки ж активним, яким колись був на комсомольській, партійній роботах – і таке було у його трудовій біографії. Настільки ж активним був і його батько, який дожив майже до дев’яноста років. Тож побажаємо ювіляру, щоб він перевершив ще і цей показник сімейного довголіття щонайменше на десяток років.

З роси і води Вам, ювіляре!

Запаси енергії і оптимізму для цього у Вас є.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Весняний цвіт</b><br />
3 фото   
<b>Змагання держслужбовців</b><br />Минулого четверга на Бершадщині відбулось гарне спортивне свято &ndash; на центральному стадіоні міста проходили...
15 фото   
<b>ВІЙТІВКА</b><br />Війтівко, Війтівко, Досвітняя зірко. Дягла ти на місто Вишивачок намиста. Війтівко, Війтівко, Подільська...
1 фото   
<b>Медвідь Левко Іванович</b><br />(18.06.1905, с. Чорна Гребля&nbsp; &mdash; 22.02.1982, м. Київ) &mdash; видатний учений-гігієніст, доктор медичних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Хмарук Іван Микитович (1903) 1903 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 08.07.41. Похов. Естонія.

З історії Бершаді
З нагоди 3-х роковин визволення Бершаді від німецько-фашистських загарбників на масовому мітингу було урочисто відкрито пам'ятник В. І. Леніну. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Трудне щастя Володимира Плетенчука - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення