Гартований Афганістаном

  • 0
  • 15 Липня 2012, 22:36

Валерій Плахотнюк (на знімку) вибрав у житті нелегку дорогу – понад двадцять п’ять років служив у війську. А захищати рідну землю, стояти на варті миру у всі часи було справою честі та гідності мужніх людей, справжніх патріотів своєї країни.

Родом Валерій Іванович з Осіївки, там закінчив середню школу, звідти і був призваний в армію. Строкову службу проходив у десантних військах в Групі радянських військ у Німеччині. Регламентований ритм солдатського життя, напружені будні на навчальних полігонах гартували юнака, який звик долати труднощі. Він твердо вирішив поєднати свою долю з армією і ще будучи солдатом вступив до Київського вищого загальнокомандного військового училища. Після закінчення навчання, молодого лейтенанта направили в навчальний полк спеціального призначення в Чирчик Ташкентської області, а вже звідти – в Афганістан. Ті події з кожним роком віддаляються в часі, однак служба в цій країні для кожного воїнаінтернаціоналіста, без сумніву, – важлива віха в житті.

– Там ми навчилися посправжньому цінувати життя, дружбу, взаємовиручку, – переконаний Валерій Іванович.

Йому, як і іншим воїнам, часто доводилося брати участь у різних операціях, засадах, патрулюванні, адже завданням підрозділів спеціального призначення було перекривати шляхи доставки зброї з території інших держав. В.І. Плахотнюк разом із побратимами забезпечував вивід радянських військ з Афганістану, сам він багато - страждальну землю покинув 15 лютого 1989 року. За бездоганну службу та виявлені мужність і відвагу офіцера було нагороджено орденами Червоної Зірки та «За службу Батьківщині» ІІІ ступеня.

Армійська доля закинула Валерія Івановича після спекотного Афганістану в холодне Заполяр’я. Кілька років прослужив бойовий офіцер в Мурманській області, а коли Україна здобула незалежність, він виявив бажання продовжити військову службу на Батьківщині. Спочатку служив в Ізяславі на Хмельниччині в бригаді спеціального призначення заступником командира загону з повітрянодесантної підготовки, потім заступником військового комісара, військовим комісаром Бершадського райвійськкомату. У 2005 році підполковник В.І. Плахотнюк звільнився, він ветеран військової служби.

Нині Валерій Іванович – головний спеціаліст з питань мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації. Свої обов’язки виконує сумлінно, користується авторитетом серед колег.

Поважають і довіряють йо - му і побратими, адже не так давно його обрано головою районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). На Бершадщині близь - ко 130 учасників бойових дій на території інших держав.

Організація, яку очолює Валерій Іванович, має славні традиції, нею напрацьовано певну систему роботи. Разом з тим, є й проблеми. Основна мета членів спілки – допомагати побратимам, а також членам сімей загиблих воїнівінтернаціоналістів. В районі 9 таких сімей, в семи з них батьки ще живі.

Наш герой – надзвичайно скромна людина, але читачі хочуть знати і про його особисте життя. У нього чудова дружина Нінель Анатоліївна, медик за освітою, працює завідуючою епідеміологічним відділом районної санепідемстанції. Родом вона з сусідньої Малої Киріївки, але познайомилися молоді в Києві під час навчання. Гордість батьків – син Богдан, який із золотою медаллю закінчив школу і нині навчається в одному зі столичних вузів.

Насамкінець запитав Валерія Івановича про те, що він найбільше цінує в людях.

«Чесність, порядність, відповідальність», – іншої відповіді від людини, яка стільки років життя віддала армії, я й не очікував.

Цими днями В.І. Плахотнюк зустрічає полудень віку. Зичимо ювіляру міцного здоров’я, щастя, добра і благополуччя, успіхів у роботі та шани від людей.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
28 фото   
6 фото   
3 фото   
32 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Іващук Трохим Терентійович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Гартований Афганістаном - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники