Голова Вінницької облдерж адміністрації Анатолій Олійник зазначив, розповідаючи про стратегію, що мешканці Вінниччини і всі українці нарешті отримали відповідь від Глави держави про європейські перспективи України.
«Вперше Президент України Петро Порошенко окреслив чітко термін, який визначає час подання заявки на членство у ЄС. Це буде зроблено у 2020 році. А до цього ми маємо працювати за чітким планом соціальних, економічних, політичних та гуманітарних реформ. Вперше суспільство отримало таку дорожню карту, що передбачає позитивні зміни у всіх сферах життя держави. І ми маємо виконати цей план за шість років», – наголосив Анатолій Олійник.
«Стратегія-2020» включає близько 60 реформ і спеціальних програм, реалізація яких дозволить Україні увійти до Топ-20 країн у рейтингу Світового банку з легкості ведення бізнесу, збільшити ВВП на душу населення до 16 тис. дол. проти нинішніх 3900 дол. за версією рейтингового агентства Standard&Poor’s, а також збільшити за п’ять років приплив прямих іноземних інвестицій до 40 млрд. доларів проти нинішнього показника в середньому 4-5 млрд. доларів на рік.
Крім того, довіра до суду має становити не менш як 60% населення і експертної спільноти, оновлення кадрового складу чиновників має охопити не менш як 70% від загальної кількості держ - службовців, а кількість громадян, задоволених рівнем життя, до 2020 року має становити 90% від загальної кількості населення України.
При цьому до 2020 року 75% випускників шкіл повинні володіти двома іноземними мовами, а тривалість життя має зрости, мінімум, на три роки від нинішнього показника в 71 рік.
Також Президент очікує, що до 2020 року ліміт обсягів закупівлі палива в одного джерела не перевищуватиме 30% від загального обсягу, необхідного до закупівлі ресурсу, а частка місцевих бюджетів у консолідованому бюджеті країни становитиме не менш як 65%.
Серед ключових реформ Президент України Петро Порошенко визначив антикорупційну, судову, податкову реформи, досягнення енергонезалежності, реформу правоохоронної системи і системи оборони України, децентралізацію і реформу державного апарату, дерегуляцію і розвиток підприємництва, а також реформу охорони здоров’я.