ЗИМА ЕКЗАМЕНУЄ КОМУНАЛЬНИКІВ

  • 0
  • 17 Лютого 2006, 11:32

Наприкінці минулого року на базі комбінату комунальних підприємств, якому недавно виповнилось
60 років, і будинкоуправління створено житлово-комунальне господарство. Чи оправдовує себе така реорганізація? З цього питання і розпочалася наша бесіда з начальником Бершадського ЖКГ, депутатом міської ради
Б.Н. Трейгером.
– Хоча в такому статусі працюємо всього декілька місяців, на мою думку, така реорганізація на користь в першу чергу самим мешканцям, адже є тепер одна організація, яка доводить тепло до кінцевої точки, відповідає за надання цих та інших послуг споживачам.
– Сувора зима влаштувала справжній іспит вітчизняному житлово-комунальному господарству. Аварії в Алчевську і Олександрії засвідчили катастрофічний стан тепломереж, застарілість обладнання, невміння вчасно попередити проблему. Бершадці, які мешкають у багатоповерхівках, нинішньої зими гріються краще, ніж торік. Але, здається, проблем із забезпеченням тепла більше, ніж достатньо. Чи не так?
– Дійсно, ми готувалися до зими, проводили ремонти, завозили вугілля (хоча і дорожче, зате якісне). Температурний режим більш-менш витримуємо, але тут є проблеми. Хочу знову вибачитися перед мешканцями мікрорайону по вул. Будкевича. У їхні домівки тепло в необхідній кількості не доходить. Чому? Бо діаметр тепломереж звужений, стояки мали бути діаметром 20 мм, а вони лише 15 мм, тепло розподіляється нерівномірно.
Є проблеми і з опаленням першої школи. Два котли лікарняної котельні, які працюють на вугіллі, малопотужні і необхідного тепла не дають. Лише завдяки допомозі райдержадміністрації підтримуємо необхідну температуру за рахунок котлів, які працюють на дизельному паливі, але це дуже дорого.
Зіткнулися комунальники з проблемами і у підвалах майже всіх багатоповерхівок, особливо будинків, яким по 30 років і більше. Стояки водогону, каналізації в аварійному стані, частина підвалів без дверей і вікон, труби тепломереж неізольовані. У січні наші слюсарі, не рахуючись з вихідними, не зважаючи на тріскучі морози, те і робили, що розігрівали труби. Наприклад, у підвалі будинку №26 по вулиці Червоноармійській утворилася льодяна композиція. Дещо подібне було і в підвалах будинків по вул. Якіра, 4, в цукрозаводському мікрорайоні. Доводилося розморожувати стояки. Роботи дуже багато, фізично справитися важко, бо замість 7 слюсарів працює тільки три.
На центральній котельні має бути три котли, працює з величезним навантаженням лише один. Така ситуація вже четвертий сезон. До речі, до обласного управління ЖКГ подано необхідну документацію, нам обіцяють 255 тис. грн. із державного бюджету на ремонт другого котла, тобто нарік їх має бути два. Користуючись нагодою, хочу висловити щиру подяку колективу працівників центральної котельні на чолі з Володимиром Гнатовичем Камінським за їх самовіддану працю, а також водіям С.Кустричу, М.Крисаку, А.Цішенку, які доставили вже більше 4000 т вугілля, і все роблять для того, аби в домівках бершадців було тепло.
Центральні тепломережі прокладалися в основному в середині 80-х років, вони ще не дуже старі, але теж вже є проблеми, особливо по вул. Червоноармійській. Крім центральної, у місті ще 5 малих котелень. Усі працюють, однак є проблеми з кочегарами, їх 28, трудяться сезонно, тому й мають нарікання на порушення трудової дисципліни.
– Борисе Наумовичу, до кінця опалювального сезону ще далеко. Чи будуть міські жителі з теплом? Чи є запас вугілля?
– Вугілля маємо до кінця лютого, правда, за нього маємо ще сплатити 424 тис. грн. Є домовленість про поставки і на березень, але за умови своєчасного розрахунку.
– До речі, як споживачі розраховуються за опалення?
– За опалення населення, бюджетні організації, установи більш-менш розраховуються. Все це тому, що ми витримуємо температурний режим, хоча є нюанси. Скажімо, труби в деяких квартирах чи кімнатах холодні. Це проблеми внутрішньобудинкових систем, ми їх поступово вирішуємо. Просимо долучитися до цього і мешканців багатоповерхівок по вул. Радянській, Леніна, Ніколаєнка, 27 та інших. Щоб пояснити, що маю на увазі, наведу такий приклад. Мешканці будинку Ніколаєнка, 27 за ініціативою Л.Мартинюк за власні кошти поміняли стояк у під’їзді на поліетиленовий. Разом з роботою все це обійшлося десь у 800 грн. Ці кошти людям зараховано за квартплату. Є такі ініціативні групи і в інших будинках. Це непогана ініціатива і варто її підтримати.
– Після завершення опалювального сезону життя не закінчується, комунальники мусять одразу розпочинати підготовку до наступної зими. Які, на Вашу думку, тут головні проблеми? І чи передбачено на це якісь кошти у міському і районному бюджетах?
– Проблеми щороку одні – ремонти, кошти. Якщо населення і організації будуть стовідсотково платити за комунальні послуги, то на найнеобхідніше вистачить. На жаль, коштів у місцевих бюджетах не передбачено, хіба що будуть позапланові надходження. Правда, є домовленість, що з районного бюджету виділять гроші на заміну двох котлів на котельні лікарні, а міським бюджетом передбачено 60 тис. грн. на капітальний ремонт старих будинків. Минулого року міська влада виділяла і на благоустрій. Сподіваємося, що надійдуть і обіцяні 255 тис. грн. для ремонту другого котла, а цей, який працює нині, ми відремонтуємо своїми силами. Власне, розраховуємо і на ініціативу і розуміння людей.
– Зараз усі кинулися говорити про необхідність реформування ЖКГ. Як, на Ваш погляд, можна модернізувати цей сектор у нашому місті?
– Насамперед потрібно, щоб Верховна Рада прийняла Житловий кодекс. Це наш основний закон, наша конституція. Особливо хочу сказати про теплозбереження. Оці морози показали, що у деяких квартирах батареї теплі, а в помешканні холодно. Більшість тепла втрачається через вікна. Недаремно в Україні розробляється спеціальна програма “Вікна”. Перевірено: у помешканнях, де встановлено сучасні вікна (дитсадок “Сонечко”, ЦРЛ і т.д.), температура як мінімум на 4 градуси вища, ніж в інших.
Минулого року ми зробили модернізацію водонагрівачів, почистили труби (752 шт.), що дало змогу зекономити майже 80 тис. грн. Шукаємо й інші резерви. Добре, що держава повертається обличчям до житлово-комунальних проблем. А вони скрізь є, у будь-яких містах і райцентрах. Тому що котельні громіздкі, енергоємні, обладнання застаріле, тепломережі поступово виходять з ладу, житловий фонд з кожним роком старіє. На вирішення усіх цих проблем грошей, які платять за комунальні послуги організації та населення, геть і близько не вистачить. Тарифи з 2000 р. не змінюються, а вугілля за цей період подорожчало втричі, так само електроенергія тощо.
Звичайно, якість наших послуг на не найвищому рівні, але ми намагаємося їх поліпшити.
Взяв інтерв’ю
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.

автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Політика
» 22.12.2017 Другий рік поспіль Микола Кучер є найвідповідальнішим народним депутатом України
» 16.12.2017 Депутатом я обраний по територіальному виборчому округу №14 від політичної партії «Блок Петра Порошенка». Згідно із Законами України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про місцеве самоврядування в Україні» подаю свій звіт про роботу в 2017...
» 18.02.2017 Днями відбулася звітно-виборна конференція Бершадської районної організації політичної партії «Укроп».
» 31.12.2016 Для кожного з нас 2016 рік був сповнений напруженої праці, пошуку правильних рішень і можливостей для нових звершень. Завдяки спільним зусиллям керівництва району, територіальних громад, їхніх мешканців та народного депутата України Миколи Кучера...
» 19.08.2016 Народний депутат провів прийом громадян
» 19.08.2016 Микола Кучер: «Налаштовуймося на позитив, добрі і гарні справи»
» 12.08.2016 Найвідповідальніший народний депутат – Микола Кучер
» 26.03.2016 Діє депутатська група
» 07.01.2016 Звернення
» 20.03.2015 Юлія Тимошенко: Щоб село і селяни стали жити краще
Всі статті розділу Політика »
Цікаві фото
2 фото   
2 фото   
5 фото   
6 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Ткач Микола Леонідович (1905) 1905 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

ЗИМА ЕКЗАМЕНУЄ КОМУНАЛЬНИКІВ - Політичне життя України та бершадщини зокрема - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники