Слід звернути увагу також на такі відмінності: новий спецрежим поширюється виключно на сільгосптовари та сільгосппослуги.
Хто може вибрати спецрежим?
Резидент, який здійснює підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства і відповідає критеріям, установленим у пункті 8’.6 цієї статті (далі – сільськогосподарське підприємство), може вибрати спеціальний режим оподаткування (п. 8’ .1 ст. 8’ Закону про ПДВ ). Звідси випливають принаймні два висновки: – спецрежим – справа добровільна, адже йдеться про можливість, а не про обов’язковість його застосування ; – для обрання та застосування спецрежиму підприємству необхідно відповідати критерію „сільськогосподарського підприємства”, установленому в пункті 8’. 6.
Рівень та порядок розрахунку „сільгоспчастки” Сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, в якій питома вага вартості сільгосптоварів (послуг) становить не менше 75%вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно ( п. 8’ .6).
Ставка податку Сільгосппідприємство – суб’єкт спецрежиму ПДВ в загальному порядку оподатковується за ставками податку, установленими п. 6.1.
ст. 6 Закону про ПДВ, тобто 20% ( п. 8’. 14 ст. 8’ Закону про ПДВ ).
Порядок реєстрації суб’єктів спецрежиму Для отримання свідоцтва про реєстрацію як суб’єкта спеціального режиму оподаткування сільгосппідприємство реєструється у відповідному податковому органі за правилами та у строки, визначені статтею 9 цього Закону для реєстрації платників ПДВ (абзац перший 8’. 10).
Зауважено: ця норма містилася й у старій редакції ст. 8’, в якій, крім того, було зазначено, що така процедура повинна проходити в порядку, передбаченому для реєстрації платником ПДВ за власним бажанням. Вважаємо, що і нова редакція передбачає таку саму процедуру.
Отже, необхідно подати заяву за формою № 1-РС ( додаток 6 до Положення про реєстрацію платників ПДВ, затвердженого наказом ДПАУ від 01.03.2000 року №79 (далі – Положення №79). До заяви має бути подано підтверджуючий документ про сплату встановленої суми за Свідоцтво спецрежимного платника ПДВ.
Заяву має бути подано не пізніше двадцяти календарних днів до періоду, з якого сільгосппідприємство має намір перейти на спецрежим сільгосп – ПДВ.
Отже, якщо планується перехід на новий спецрежим з січня 2009 року, то останній день подання заяви припадає на 11 грудня 2008 року.
Бершадська МДПІ.