Діяльність ради та її очільника спрямовувалася на виконання плану основних заходів районної ради та райдержадміністрації. Працівниками виконавчого апарату райради надано практичну й методичну допомогу в організації та проведенні дев’яти засідань постійних комісій районної ради, на яких було розглянуто сімнадцять питань.
У серпні Микола Грабчак разом із першим заступником голови РДА Володимиром Ольшевським та заступником міського голови Володимиром Менюком взяли участь у заснуванні храму на честь Покрови Пресвятої Богородиці в м. Бершаді.
За ініціативи спілки воїнівафганців відбулася зустріч з воїнами-афганцями та учасниками АТО. Станом на нинішній день на обліку в єдиному автоматизованому реєстрі поставлено 143 учасники АТО, які отримали статус учасника бойових дій. (Доповідач далі назвав цифри, скільки осіб і якими пільгами в районі користуються).
На запрошення начальника відділу освіти РДА, депутата районної ради Лідії Дзюбенко голова райради представники райдержадміністрації і міської ради взяли участь у засіданні розширеної колегії відділу освіти.
1 вересня – участь у заходах з нагоди Дня знань у Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та інших школах району.
2 вересня – вшанування пам’яті всіх загиблих у Другій світовій війні, проведення в школах уроків мужності, оформлення книжкових виставок та експозицій. Активна участь районного краєзнавчого музею у проведенні заходів з патріотичного виховання молоді.
Відбулося семінарське заняття з міським та сільськими головами, секретарями місцевих рад. Було розглянуте питання щодо підготовки і проведення призову громадян на строкову військову службу та надано роз’яснення щодо механізмів співфінансування ремонтних робіт на дорогах загального фінансування. У підсумку окремими сільськими радами виділено асигнування у сумі 1 млн. 110 тис. грн.
8 вересня в рамках робочого візиту відвідав Бершадський район голова облдержадміністрації Валерій Коровій. Члени обласної делегації відвідали районний центр первинної медико-санітарної допомоги, Бершадську окружну лікарню інтенсивного лікування, Бершадську станцію швидкої медичної допомоги, центральну котельню та оглянули наслідки буревію 5 вересня. Внаслідок негоди було відключено 267 трансформаторних підстанцій, 24 опори 10 кВ було повалено, пошкоджено 1737 покрівель житлових будинків, з них 34 багатоквартирних та 28 об’єктів соціальної сфери, повалено більше ніж 200 дерев. У 6 с/г підприємствах знищено врожай кукурудзи та соняшнику загальною площею 1810 га, зруйновано складські приміщення. Того ж дня відбулося засідання обласної комісії з надзвичайних ситуацій, підписано розпорядження головою ОДА, і 10 вересня до району із обласного бюджету надійшла цільова субвенція у сумі 700 тис. грн.
Із цієї суми 401 тисячу виділено Бирлівській сільській раді, 180 тисяч – Війтівській сільській раді, 49 тисяч – Джулинській сільській раді, 30391 грн. – Баланівській сільській раді, місту Бершаді – 18609 грн., Великокиріївській та Устянським сільським радам – по 10500 гривень. З резервного фонду районного бюджету виділено 450 тисяч гривень.
До ліквідації аварії було залучено 125 людей та 24 одиниці техніки. В ході відновлювальних робіт працювали відповідні районні та обласні служби, а також наші сусіди з Ладижина та Гайсина. Добре спрацювали Бершадські електромережі, КП «Бершадьводоканал», ДП «Бершадський лісгосп», райавтодор, райагроліс, ЖКГ, Бершадська ОЛІЛ. Загальне керівництво роботами здійснювалося заступником начальника головного управління з реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України у Вінницькій області, полковником служби цивільного захисту Юрієм Терентьєвим та начальником Бершадської районної служби, полковником служби ЦЗ Олександром Гончаруком.
Далі доповідач детально проінформував про ряд інших заходів, в яких брали участь представники райради, райдержадміністрації та міської ради.
Перед тим, як депутати перейшли до розгляду питань порядку денного, було заслухано звернення групи громадян села Бирлівки. Поблизу їхніх осель уже тривалий час діє кар’єр по видобутку піску.
Відтак руйнуються їхні будинки та госпбудівлі. Люди стурбовані і налякані, про їхню проблему не раз розповідало телебачення. Проблема вимагає негайного вирішення, жителі села просять заборонити добування піску, адже від цього залежить їхнє життя і життя їхніх дітей. М.П. Грабчак проінформував, що зараз відповідними органами проводиться вивчення ситуації і люди будуть проінформовані про результати.
М.П. Грабчак у ході сесійного засідання представив далі нового начальника Бершадського цеху телекомунікаційних послуг №2 Олександра Корнієнка. А на посаду начальника відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури та цивільного захисту РДА призначено Олександра Письменюка. Голова райради також проінформував про те, що директор медичного коледжу Катерина Оніщенко за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.
Оскільки всі питання порядку денного, проекти рішень були роздані депутатам, попередньо розглянуті на засіданнях постійних комісій і президії районної ради, то їх на сесії досить оперативно розглянули й ухвалили відповідні рішення, враховуючи пропозиції, що надійшли в ході обговорення.
Виходячи з того, що у нинішньому складі депутати зібралися на свою завершальну сесію, а наступна вже проводитиметься після виборів, депутати і голови місцевих рад сфотографувалися на пам’ять