Одним із найприємніших моментів у ході останньої сесії районної ради було урочисте привітання із ювілеєм заступника сільського голови Флориного Галини Іванівни Підлубної. Її щиро привітали не тільки заступник голови райради Василь Степанович Бондаренко і голова ради Микола Петрович Грабчак (на знімку зліва направо), а й присутні у залі депутати та запрошені. Фото Руслана ХРАНОВСЬКОГО.
Першим питанням порядку денного був звіт редактора районної газети «Бершадський край» про роботу за 2013-ий і 6 місяців 2014 року.
З ним виступив редактор Федір Шевчук. Він почав з інформації про зустріч голови облдержадміністрації Анатолія Олійника з керівниками районних засобів масової інформації, на якій обговорювалися питання об’єктивного висвітлення подій у східних регіонах України та підготовки до процесу роздержавлення комунальних ЗМІ.
Доповідач зупинився на моментах, пов’язаних із майбутнім роздержавленням, що має відбутися в 2015 році.
Райгазета – одна з найтиражніших не тільки в області, а й в країні. Нинішній колектив редакції продовжує кращі традиції своїх попередників. Щороку газета, її творці відзначаються нагородами різного рівня. Вона веде систематичну творчу роботу по висвітленню діяльності органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, широко відображає багатогранне життя району, інформує про те, що відбувається в світі, Україні, області. За звітний період відновлено щомісячну сторінку листів, хоч листи друкуються практично в кожному номері. Жоден лист читачів не залишається поза увагою. Постійними стали матеріали під рубриками «Ради за роботою», «У територіальних громадах», «Виїзний прийом», «Як живеш, глибинко?», «На актуальну тему», «Як вас обслуговують», «Соціальна служба в дії», «Освітянський меридіан» і т.д.
Не обминають тут і гострих кутів, досить згадати рубрики «Б’ємо тривогу!», «Болить!», «Слідами однієї скарги» і т.д.
На першому плані у газетярів – людина. Використовується кожна можливість сказати добре слово про людину праці і при житті, і після смерті.
Особлива увага – ветеранам війни і праці, ветеранським організаціям району та міста, з якими налагоджено гарну співпрацю. Чимало матеріалів було надруковано до 70річчя визволення району, на черзі – висвітлення підготовки до 70-річчя визволення України і Великої Перемоги.
Послідовно і систематично ведеться тема 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.
Доповідач розповів про діяльність первинної організації Національної спілки журналістів при редакції райгазети. За кількісним складом бершадська первинна на другому місці в області після обл - держтелерадіо. Бершадські журналісти плідно працюють у царині книговидання та краєзнавства.
У кінці Ф. Шевчук привернув увагу присутніх до звернення, адресованого голові райдержадміністрації Анатолію Головні (документ розміщенов Інтернеті). Із цим зверненням виступила група районних громадських об’єднань, формувань та партій. Доповідач вважає: під нібито правильними і патріотичними гаслами, а фактично загальними і декларативними лозунгами автори звернення вимагають звільнити з посад ряд досвідчених і висококваліфікованих керівників, звинувачуючи їх у різних порушеннях та гріхах.Людипрацювали багато років, а їм у вину ставлять нібито співпрацю з антинародним режимом, пропагування «сумнівних досягнень» попередньої влади і т.д., вимагають їхнього звільнення. Але самі автори цього листа поперше, не можуть похвалитися жодними власними досягненнями, а по-друге, вважаючи себе великими спеціалістами у всіх галузях, по суті, є дилетантами, адже дати об’єктивну оцінку професіоналу у тій чи іншій галузі можуть тільки професіонали, а не люди, далекі від суті того, про що йде мова. При цьому прикриваються гаслами Майдану.
Доповідач навів конкретні приклади тиску і на нього з боку представників деяких партій, які хотіли з порушенням законодавства змусити редактора до публікації у газеті вигідних їм матеріалів.
Але все мусить відбуватися лише в рамках закону.
Ф.Шевчук відзначив, що у редакційному портфелі завжди є багато матеріалів, тож постійно відчувається дефіцит місця в газеті.
В обговоренні звіту виступили депутати: Леонід Бучек, який відзначив плідну співпрацю поштовиків та журналістів; Вадим Оркуш наголосив на необхідності детальніше висвітлювати діяльність органів влади, проблеми територіальних громад, чітко дотримуватися законів у всіх галузях життя; Петро Гоцуляк запропонував задовільно оцінити роботу редакції та її керівника, запровадити нові рубрики в газеті; Лідія Дзюбенко відзначила активну участь освітян у творенні газети, сказала, що на 70-80 відсотків цікавою газету роблять читачі, особливо наголосила на тому, що необхідно виважено підходити до формування кадрової політики; Олександр Кавун відзначив позитиви в роботі редакції – доброту, щирість, порядність. У жодному районі області нема аналогів премії імені Василя Думанського, якою щороку відзначається кращий громадський кореспондент. Виступаючий побажав газеті більше друкувати гумору; Михайло Бурлака акцентував увагу на необхідності завжди говорити правду, не бачити один в одному ворога, а бачити людину, висловив вдячність творчому колективу газети.
Крім депутатів, слово також мали представники громадськості. Юрист Маїс Сологуб у цілому позитивно оцінив роботу редакції, але разом із тим відзначив, що газеті не вистачає оперативності, зокрема, щодо інформації про діяльність місцевої самооборони. Заслужений журналіст України, колишній багаторічний редактор «Бершадського краю» Петро Маніленко серед багатьох функцій газети визначив зокрема таку, як громадський контроль дії влади.
Газета повинна бути трибуною, дзеркалом суспільного життя. Виступаючий висловив ряд пропозицій щодо поліпшення роботи редакції, порадив колективу випереджати час, гідно зустріти 95річчя з часу заснування часопису.
Осіївський сільський голова Віктор Соколюк у контексті обговорюваної теми запропонував провести в районі круглий стіл, у ході якого обговорити актуальні питання життя району, знайти взаємопорозуміння. Треба працювати, а не тільки говорити.
Головна думка виступу жителя Бершаді, учасника Майдану Олександра Гладуна: чому б нам не об’єднати свої сили на те, щоб подолати всі негативи?
Депутати взяли до відома звіт редактора газети, визнали роботу такою, що відповідає вимогам чинного законодавства, прийняли рішення, згідно з яким, треба постійно проводити роботу щодо здійснення передплати, продовжити висвітлення на сторінках газети соціальних проблем, питань сім’ї, молоді, спорту, охорони здоров’я, освіти та культури; практикувати виступи на сторінках газети депутатів рад щодо їхньої роботи на округах. Орієнтувати населення на розвиток сільськогосподарських приватних господарств та підприємницької діяльності.
Співпрацювати з радами по підготовці аналітичних матеріалів про позитивний досвід роботи органів місцевого самоврядування.
На сесії було розглянуто ряд інших питань, з яких також прийняті відповідні рішення.