На фото: начальник відділу економіки райдержадміністрації Валентин Русначенко.
Вів засідання голова райради Микола Грабчак, який проінформував присутніх про діяльність у міжсесійний період. Депутати розглянули 14 питань порядку денного.
Програму соціально-економічного та культурного розвитку району на 2014 рік презентував начальник відділу економіки райдержадміністрації Валентин Русначенко. У ній передбачено комплекс завдань та заходів, спрямованих на стабілізацію роботи і розвиток основних галузей виробничої та соціальної сфер Бершадщини.
Для досягнення основної мети та поставлених цілей у Програмі визначено пріоритетні напрямки розвитку району на 2014 рік в таких сферах: соціально-гуманітарна; економічна; природокористування, безпеки виробництва і життєдіяльності людини; розвитку громадянського суспільства.
У соціальній сфері в 2014 році заходи будуть спрямовані на гарантований соціальний захист та пенсійне забезпечення населення.
Головна мета розвитку освітянської галузі в 2014 році – поліпшення якості освіти, забезпечення її конкуренто - спроможності відповідно до нових соціально-економічних вимог, що планується досягти за рахунок: 100-відсоткового охоплення 5-річних дітей дошкільною освітою; забезпечення повного охоплення дітей шкільного віку навчанням; оптимізації мережі навчальних закладів району шляхом створення освітніх округів; покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів; виведення котелень із підвальних приміщень.
У галузі охорони здоров’я буде продовжуватися робота з поліпшення матеріально-технічної бази медичних закладів; забезпечення виконання заходів відповідно до прийнятих програм щодо покращення стану здоров’я нації; підвищення якості медичного обслуговування; зниження рівня захворюваності, інвалідності та смертності населення.
По напрямку розвитку культури і туризму у 2014 році заплановано: проведення культурно-мистецьких заходів на теренах району; участь художніх колективів в обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях і конкурсах; продовження ремонту, реконструкції і модернізації приміщень закладів культури; впровадження сучасних форм бібліотечного обслуговування; проведення науковокраєзнавчої роботи по вивченню та популяризації історії рідного краю.
У житлово-комунальному господарстві основні зусилля будуть спрямовані на: реалізацію програм забезпечення житлом населення району, підвищення якості надання житлово-комунальних послуг, реконструкцію централізованих систем теплопостачання, водопостачання та водовідведення; впровадження альтернативних джерел енергозабезпечення та заходів з енергозбереження; продовження робіт по газифікації населених пунктів району; поліпшення стану автомобільних доріг.
Доповідач охарактеризував пріоритетні напрямки розвитку і в економічній сфері.
Це, зокрема, розвиток промислового комплексу району з метою насичення ринку конкурентоспроможними промисловими товарами, підвищення ефективності агропромислового комплексу шляхом інтенсифікації виробництва, технічного переоснащення підприємств, залучення інвестицій в АПК, впровадження ресурсозберігаючих, екологічно чистих технологій виробництва сільськогосподарської продукції.
Зростатиме й інвестиційна привабливість району та інвестиційна активність суб’єктів господарювання. Серед пріоритетів також впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій у системі життєзабезпечення населених пунктів, здійснення структурних перетворень у сфері торгівлі та послуг, направлених на підвищення якості обслуговування, створення сприятливих умов для подальшого розвитку малого та середнього бізнесу, продовження політики стабільності та прозорості на засадах, визначених Бюджетним кодексом України, розширення податкової бази, посилення платіжної дисципліни щодо виконання податкових зобов’язань.
Валентин Русначенко окреслив пріоритети й у сфері природокористування, безпеки виробництва і життєдіяльності людини, а також у сфері розвитку громадянського суспільства.
Загалом, підкреслив доповідач, програма спрямована на забезпечення гідних умов життя і рівних можливостей для всебічного розвитку кожного громадянина, зміцнення громадянського суспільства та утвердження ефективної й відповідальної влади на всіх рівнях, побудову конкурентоспроможної економіки.
Також було коротко охарактеризовано основні показники, які очікуються в результаті виконання програмних завдань у 2014 році. Зокрема, передбачається виробити валової продукції сільського господарства в порівняних цінах 2010 року на суму 906 млн. грн., приріст становитиме 3,6%; забезпечити виробництво 300 тис. тонн зернових (+4%), 74,5 тис. тонн цукрових буряків (+4,6%); отримати продукції тваринництва, зокрема: м’яса та птиці на забій (у живій вазі) – 20,2 тис. тонн (+0,5%); молока – 49,2 тис. тонн (+3%). Рівень середньомісячної заробітної плати збільшити на 9,5% (або до 2430 грн.). Ввести в експлуатацію 14 км водогонів, 6,8 тис. м2 житла, 26,4 км газових мереж тощо.
На сесії затвердили програму соціально-економічного та культурного розвитку району на наступний рік. (З повним текстом програми можна ознайомитися на веб-сторінках райдержадміністрації та районної ради).
Депутати також затвердили план роботи районної ради на 2014 рік, програму забезпечення ефективної діяльності апарату районної ради щодо виконання власних повноважень на 2014-2015 роки, програму розвитку автомобільного транспорту в районі на 2014-2017 роки, внесли зміни та доповнення до інших програм, а також рішень сесії районної ради, розглянули інші питання.