З першого питання інформувала начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Надія Герасимчук (на знімку), яка наголосила: значна увага приділяється масово-освітній, культурно-мистецькій роботі, збереженню та розвитку народної творчості, охороні пам’яток архітектури, зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури, яких в районі 90, з них 46 – заклади культури клубного типу, 40 – бібліотеки, 3 – музеї та Бершадська дитяча музична школа імені Р.А. Скалецького. Діяльність галузі забезпечують 227 працівників.
Надія Миколаївна детально проаналізувала діяльність структурних підрозділів галузі культури, зокрема, дитячої музичної школи, бібліотек, музейних установ та закладів культури клубного типу. Про це вона розповідала й читачам газети в номері за 8 листопада нинішнього року, тому в цьому матеріалі обмежимося лише основними тезами її доповіді.
У дитячій музичній школі нині навчаються 262 учні, з них 127 – із сільської місцевості. Тут плідно працюють творчі учнівські колективи та колективи викладачів. Вихованці школи активно беруть участь і перемагають у різних конкурсах та фестивалях, і це свідчить про те, що бершадська земля багата юними талантами.
Бібліотеки – важливі осередки культури, які забезпечують місцевій спільноті безкоштовний доступ до інформації, освіти, дозвілля. На сьогодні діють Інтернет-центри в Баланівській, Флоринській і П’ятківській бібліотеках. За кошти місцевих рад придбано комп’ютери ще для п’ятьох сільських бібліотек, які теж незабаром будуть підключені до мережі Інтернет.
Один із пріоритетних напрямків діяльності музейників – збереження історикокультурної спадщини. Лише протягом нинішнього року працівниками музейних закладів району проведено 263 екскурсії, організовано 93 виставки, проведено 37 інших масових заходів. Музейні фонди поповнилися 906 експонатами.
Нині в Бершадському районі під охороною держави перебувають 139 пам’яток, із них 82 – історії, 38 – археології, 18 – архітектури і містобудування, 1 – монументального мистецтва. Щорічно проводиться моніторинг стану пам’яток історико-культурної спадщини району.
З метою розвитку творчих здібностей обдарованих дітей при 46 закладах культури клубного типу активно діють понад 160 дитячих і клубних формувань, в яких займаються більше 1780 учасників.
Особлива увага районної влади приділяється зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури. З початку нинішнього року на ремонти, проведені в двадцять одній установі культури, використано понад мільйон гривень. Осучаснено не лише чимало сільських клубних закладів, а й дитячу музичну школу, міський будинок культури, Бирлівську сільську бібліотеку, замовлено виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт пам’ятки архітектури ХVII століття – народного музею історії с. Баланівки. Крім того, на суму більше трьохсот тисяч гривень придбано комп’ютерну техніку, голосову апаратуру, сценічні костюми тощо. Усе це, безумовно, сприятиме підвищенню ефективності та якості надання послуг населенню.
Висловивши вдячність керівникам району, міста, підприємств і організацій, а також сільським головам, Надія Герасимчук акцентувала увагу й на проблемних питаннях галузі культури. Необхідно продовжувати роботу по зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури, комп’ютеризації сільських бібліотек, поповненню фондів книгозбірень, паспортизації об’єктів культурної спадщини, розвивати сільський зелений туризм.
В обговоренні цього питання взяли участь Джулинський сільський голова Петро Швець, заступник міського голови Володимир Паламарчук, директор районної бібліотеки Лідія Бернацька та директор М’якохідського сільського будинку культури Микола Бовсунівський. Слово брав і голова райдержадміністрації, депутат районної ради Михайло Бурлака, який констатував: у районі проводиться системна робота щодо розвитку культури та духовного відродження, потрібно й надалі спільні зусилля спрямовувати на вирішення завдань із забезпечення повноцінного функціонування закладів культури, охорону та збереження культурної спадщини, розширення інформаційних функцій бібліотек, розвиток народної творчості, роботу з молоддю, зміцнення матеріально-технічної бази установ.
Після обговорення було прийнято відповідне рішення з цього питання.
На сесії також було затверджено районну програму збереження архівних фондів на 2014-2018 роки та програму сприяння розвитку громадянського суспільства у Бершадському районі на 2013-2015 роки, звіт про виконання районного бюджету за третій квартал 2013 року, структуру та штатну чисельність виконавчого апарату районної ради на 2014 рік, технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Депутати розглянули й інші питання, з яких теж прийнято відповідні рішення.
Підготував Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ