Щоб забезпечити покращення життя вінничан Він підкреслив, що від реалізації соціальних ініціатив Президента України область отримала додатковий фінансовий ресурс. Так, 31 млн. грн. виділено з Державного бюджету на одноразову матеріальну допомогу ветеранам до Дня Перемоги. Дана виплата становить вдвічі більше, ніж в минулому році.
В регіоні активно здійснюється осучаснення трудових пенсій. Наразі проведено перерахунок пенсійних справ 420 тис. 405 пенсіонерам, збільшені пенсії учасникам війни та сім’ям померлих інвалідів війни.
Позитивним є те, що Вінницька область входить у десятку областей України – це приблизно 620-640 тис. осіб – за кількістю офіційно зареєстрованих вкладників Ощадбанку колишнього СРСР.
Близько 320 тисяч жителів Вінницької області, які не отримали компенсаційні виплати у 2008 р., до кінця 2012 року їх отримають.
З державного бюджету виділено на область субвенцію в сумі 12 млн. грн., що дасть можливість додатково ввести посади 380 соціальних працівників.
Серед регіонів України за індексом виробництва промислової продукції Вінницька область посіла 4 місце На Вінниччині стабілізована та покращена економічна ситуація. Не допущено ріст інфляції.
Позитивним є те, що в області скорочена чисельність безробітних на 4,5 тис. чоловік, створено на 2,5 тис. робочих місць більше у порівнянні з першим кварталом 2011 року.
Прямих іноземних інвестицій, спрямованих в економіку області залучено на суму 226 млн. дол.
Микола Джига зазначив, що протягом 1 кварталу 2012 р. спостерігалась позитивна динаміка до збільшення кількості новостворених фізичних осіб-підприємців. Започаткували діяльність 1762 фізичні особи-підприємці, що на 18,5% більше порівняно з відповідним періодом 2011року.
Загальна сума надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва у I кварталі 2012 року зросла в порівнянні з відповідним періодом 2011 року на 42 млн. грн. і становить 179,2 млн. грн. або 19,1% від загальних обсягів надходжень.
Товарообіг області збільшено на 18,5% і станом на 1 травня 2012 р. становить 4 млрд. 595 млн. грн.
В області забезпечено позитивну динаміку в сільськогосподарському виробництві «В агропромисловому комплексі області продовжується активізація інвестиційної діяльності», – зазначив Микола Джига. Так, в 2012 році на території Вінниччини планується побудувати 17 сучасних зерноскладів з енергозберігаючими технологіями загальною потужністю 470 тис.
тонн зерна та 12 фруктосховищ потужністю 19,4 тис. тонн, 6 сховищ для зберігання овочів та картоплі потужністю 12,9 тис. тонн.
Станом на 1 травня 2012 року розпочато будівництво 14 елеваторів, 10 фруктосховищ та 4 овочесховищ. Обсяг освоєних коштів складає 538,2 млн. грн. Пересіяно тільки 3% площ озимих, збільшили в області посіви кукурудзи, цукристих, сої, кормових культур.
Понад 500 сільськогосподарських підприємств, в тому числі 93 фермерських господарства області, займаються тваринництвом. В 247 тис. домогосподарств утримуються велика рогата худоба та свині.
Микола Джига зазначив, що в області в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшено на 6,6 тис. тонн (4,1%) виробництво молока.
Для покращення якості молока, що закуповується в господарствах населення, в області взято курс на створення молокопунктів в кожному селі.
На сьогодні їх налічується 587, із них 22 створено у 2012 році.
В області намітилась позитивна тенденція до скорочення заборгованості із виплати заробітної плати та її підвищення За словами голови облдерж адміністрації, в цьому напрямку активно продовжується робота. Перед всіма органами влади, як на місцях, так і в області, досить амбітне завдання – заборгованість із заробітної плати на економічно активних підприємствах має бути погашена протягом 4 місяців.
Микола Джига проінформував, що в області збільшилась середньомісячна заробітна плата і ця сума складає до 2208 грн., що більше до відповідного періоду минулого року на 19,8 відсотка.
Вінниччина отримала більше 118 млн. грн. державних субвенцій на здійснення медичної реформи Микола Джига відзначив, що область завершила етап розмежування первинної та вторинної мережі закладів охорони здоров’я. Так, на сьогоднішній день в області функціонують 34 Центри первинної медико-санітарної допомоги – 27 в районах та 7 в м. Вінниці.
Він відзначив, що проблем тут також вистачає, однак тільки за рахунок централізованих закупівель для забезпечення ШМД в першому півріччі 2012 року плануються поставки 40 санітарних автомобілів.
З метою збереження та закріплення медичного персоналу в закладах охорони здоров’я, первинної мережі, особливо в сільській місцевості, в районах області розроблено районні програми впровадження «місцевих стимулів».
В області створені умови для отримання якісної і доступної освіти На Вінниччині працює 960 шкіл. З початку року обладнано 27 внутрішніх вбиралень, відновлено вирощування городини для потреб шкільних їдалень, а також збільшено до 90% показник охоплення харчуванням учнів 1-11 класів.
У січні 2012 року введено в експлуатацію школу-новобудову у смт. Томашпіль на 1296 учнівських місць, всі райони забезпечили 100% безкоштовне гаряче харчування учнів початкової школи.
Функціонують 720 дошкільних навчальних закладів, які відвідують 48,9 тис. дітей та відновлено роботу 3 дошкільних навчальних закладів.
Голова облдержадміністрації відповів на численні запитання журналістів Вашого кореспондента зацікавило питання щодо відновленого будівництва газопроводу високого тиску до Бершаді та тих, хто ним опікується. Очільник області зазначив, що на прохання нинішньої районної влади ініціативу на себе взяла обласна влада, завдяки чому вдалося домовитися з керівництвом «Нафтогазу України» щодо фінансування і відновлення цього будівництва, тож хай ніхто інший не приписує собі ці заслуги.
Павло БАЙДАЛЮК