Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини міста Бершаді, як це зазвичай буває після новосілля, зустріла гостей продовженням ремонтних робіт в окремих кабінетах. І чи не найголовнішою із проблем є тут нині пошук коштів, спонсорів, щоб якнайшвидше з усім справитися. Однак головний лікар районного центру первинної медико-санітарної допомоги, якому вона підпорядкована, Л.І. Брикуля вважає, що за місяць буде зроблено все. Населення міста тепер в першу чергу звертатиметься в реєстратуру, далі потрібно буде відвідати сімейного лікаря, і тільки він вже дасть направлення, якщо у тому виникне потреба, до інших спеціалістів або у стаціонарне відділення. В районі є вже дев’ять амбулаторій загальної практики – сімейної медицини.
Найголовнішою із проблем терапевтичного відділення центральної районної лікарні є знову ж таки дефіцит коштів. Хворі, яких відвідали у палатах, ні на що не скаржилися. Якби ще виділялися кошти на ліки, читалося в їхніх очах, взагалі було б добре, адже їх не доводилося б купувати. Та така ситуація вимушена. В бюджеті теж поки що не вистачає грошей.
На жаль, у дитячому відділенні ЦРЛ проблем було набагато більше – і вікна потрібно міняти, і з теплом у холодну пору року не все гаразд, підлога теж зачекалась на ремонт. Отже, знову на все потрібні гроші. Єдиний вихід поки що, як було відзначено під час даного візиту представників влади, звернутися по допомогу до підприємств.
Йшлося навіть про те, щоб закріпити за кожним з них по одній палаті, затрати на ремонт яких були б не такими вже і значними.
Головному лікарю було дано завдання чітко визначитися, скільки чого і куди потрібно, після чого райдержадміністрацією буде зроблено все, щоб підтримати у цьому плані медичну галузь.
У нещодавно відкритому пологовому відділенні, про яке тепер можна чути тільки гарні відгуки, теж не бракує проблем. Не до кінця, наприклад, вирішено проблему із забезпеченням гарячою водою, потрібно також обладнати палати для інфекційних хворих. Якщо навіть зробити все власними силами, потрібно щонайменше 50 тисяч гривень, яких поки що немає.
Окремий в’їзд належить обладнати для швидкої допомоги, яка базуватиметься в іншому місці. Є проблеми з ремонтом неврологічного відділення.
Потрібно відзначити, що у плані ремонтів у даному закладі зроблено багато, і така робота продовжується, але, за словами головного лікаря ЦРЛ В.А. Залецького, дві проблеми все-таки існують – це відсутність коштів, щоб можна було продовжувати ці роботи, і нормальної співпраці у цьому плані з підприємствами району, які могли б допомогти. Гарні приклади такої співпраці у попередні роки є, і влада тільки вітатиме її поширення.
Бершадський медичний коледж хоч і фінансується із обласного бюджету, певні проблеми поки що мають місце і тут – наприклад, в гуртожитку, давно пора щось робити з парканом, яким огороджено навчальний заклад, у бібліотеці, в якій до шестисот читачів, не можуть дочекатися на комп’ютери, щоб мати ще й Інтернет.
Щоправда, робиться теж чимало. Але без спонсорів, яких в першу чергу повинен шукати цей заклад, відчувалося, все ж не обійтись.
Влада цей пошук тільки підтримуватиме.
Потребували вирішення окремі проблеми і у міській школі №2. Ознайомилися представники влади і з ПрАТ «Бершадський комбінат» – у газеті нещодавно вже розповідалося про здобутки і проблеми даного підприємства.
Вистачає їх і у Бершадському міському відділенні поштового зв’язку, де 280 працюючих. І теж через недофінансування. Відповідальність на даний колектив покладається он яка, а заробітна плата, особливо у листонош, зовсім мала.
Відвідали представники влади і ряд торговельних закладів райцентру. По кожному з них буде зроблено конкретні висновки.
Підбиваючи підсумки даного огляду, голова райдерж - адміністрації О.Ф. Снігур відзначив, що так, як усі ми живемо в одному районі, то і проблеми практично у всіх одні і ті ж. І що влада контролює ситуацію. Тут же ним було намічено цілий ряд заходів, направлених на її покращання. Щодо влади, то нею робитиметься для цього все можливе.
Окремо доручення були дані і міському голові М.І. Кольченку. Тож залишається сподіватися, що життя, добробут жителів райцентру тільки кращатиме.
По завершенню даного огляду голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур у супроводі кореспондента газети завітав на бурякові поля, зокрема, побував на такому у флоринському господарстві, де якраз починали збирання цукрових буряків.
Цікаво, що застали тут не тільки директора цього господарства В.В. Гасла, а й директора ТОВ «Подільські цукроварні», до складу якого входить три цукрових заводи в сусідніх районах, який демонстрував не тільки зацікавленість у цьогорічній бершадській цукросировині для своїх підприємств, а й пропонував цілий перелік послуг, підтримку на її вирощування у наступному році.
Павло КУШПЕЛА