Fridge magnet wooden gears

Орієнтир – подальша стабілізація

  • Подобається1Не подобається
  • 3 Серпня 2011, 09:00

В останню п’ятницю липня відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якій розглянуто два питання. В роботі взяли участь голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, його заступники, заступник голови районної ради В.С. Бондаренко, заступник міського та сільські голови, керівники структурних підрозділів РДА та її апарату, територіальних органів центральних міністерств та відомств, а також підприємств, організацій та сільськогосподарських товариств.

Про підсумки соціальноекономічного та культурного розвитку району за перше півріччя та завдання щодо успішного завершення 2011 року інформувала заступник голови райдержадміністрації Н.М. Грицик, яка відзначила: робота районної державної адміністрації була спрямована на виконання першочергових завдань з соціально-економічного та культурного розвитку. Особлива увага приділялась питанням роботи реального сектора економіки, наповнення бюджетів усіх рівнів та забезпечення належного соціального захисту населення району.

Промисловими підприємствами району в першому півріччі 2011 року вироблено товарної продукції в діючих цінах на суму 311,2 млн. грн., що на 13,7% більше відповідного періоду минулого року.

На загальну ситуацію стану промислового виробництва найвагоміший вплив мають підприємства харчової та переробної галузі, які в структурі виробництва займають 98,6%. Поступово позитивну динаміку виробництва відновлює галузь будівельних матеріалів. Найбільш проблемним питанням промисловості є діяльність ДП „Бершадський спиртовий завод”.

В звітному періоді покращились показники розвитку споживчого ринку. Так, роздрібний товарообіг збільшився на 21,5% і склав 21,4 млн. грн., хоча в ресторанному господарстві динаміка від’ємна: -33,7%.

Торговельні послуги населенню району надають 530 об’єктів торгівлі.

Обсяг реалізованих послуг – 15 млн. грн., що в два рази більше відповідного періоду минулого року, у тому числі населенню – 5,3 тис. грн. (+6,2%).

З початку року збереглася позитивна робота господарського комплексу.

Питома вага прибуткових підприємств в загальній кількості суб’єктів господарювання основного кола (без сільськогосподарських підприємств та підприємств малого бізнесу) становить 66,7%. Ними отримано 50,3 млн. грн.

прибутку до оподаткування, що в 2 рази більше досягнутого рівня у відповідному періоді 2010 року. Це зумовлено прибутковою роботою промислових підприємств району, особливо харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів.

Підприємствами та організаціями усіх форм власності, фізичними особами за рахунок усіх джерел фінансування проінвестовано в основний капітал 11,7 млн. грн., що на 58,4% більше, ніж у першому півріччі минулого року.

Зменшились обсяги введених в експлуатацію житлових будинків: 1,2 тис. м2 загальної площі житла, що в 3,4 раза менше порівняно з минулим роком.

Введено в експлуатацію 3,5 км газових мереж та газифіковано 169 будинків (загальна кількість газифікованих будинків – 4278).

В районі працює два підприємства з іноземними інвестиціями. Обсяги прямих іноземних інвестицій – 158,7 тис. дол. США, що на 44% більше показника станом на початок року. Вживаються додаткові заходи щодо збільшення обсягів фінансування території району. Зокрема, діє Програма залучення інвестицій в Бершадський район на 20102011 роки, сформовано інвестиційний альбом, можливості району презентуються на виставках та форумах.

З початку року зареєстровано 8 малих підприємств, 3 фермерських господарства, 88 фізичних осіб – підприємців. Всього діє 3727 суб’єктів підприємницької діяльності, з яких 187 малих підприємств, 117 фермерських господарств та 3430 фізичних осіб – підприємців.

Місцевий бюджет за 6 місяців 2011 року отримав 15067,5 тис. грн. власних і закріплених доходів, що складає 121,7% до уточненого плану доходів. Понад план залучено 2686,7 тис. грн. В порівнянні з відповідним періодом 2010 року надійшло більше на 3403 тис. грн. Планові завдання виконані по всіх 12 видах надходжень. Дотація з Державного бюджету – 46002,6 тис. грн. (100% до плану). Не виконала план по власних і закріплених доходах лише Флоринська сільська рада – 99,9%.

Мобілізовано до Зведеного бюджету 68574,5 тис. грн. (105,6% до завдання), що на 30301,2 тис. грн. більше надходжень 2010 року.Мобілізовано до Державного бюджету 47247,1 тис. грн. (99,5% до завдання), що на 25546,4 тис. грн. більше надходжень 2010 року.

В полі особливої уваги влади знаходяться земельні питання. Проведено повну інвентаризацію земель, які використовуються підприємницькими структурами. За угодою сторін переглядаються розміри орендної плати по діючих договорах оренди земель запасу та резервного фонду. В результаті такої роботи середній розмір орендної плати збільшився з 203 грн. до 298 за 1 га земель запасу та із 284 до 332 грн. за 1 га земель резервного фонду.

Послідовно реалізуються заходи з проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

Районні агроформування в галузі рослинництва працюють в напрямку інтенсифікації виробництва, впровадження високоврожайних сортів, гібридів та новітніх технологій. З метою забезпечення продовольчої безпеки в регіоні на виконання доручення та завдань вищих органів влади в районі стовідсотково до завдань посіяно цукрові буряки (3,5 тис. га), горох (785 га), гречку та сою.

Збір урожаю на сьогодні – предмет особливої уваги. Наближається до завершення збір зернових ранньої групи.

Проблемною залишається галузь тваринництва. Зменшилися обсяги вирощеного м’яса на 6% (6,7 тис. тонн).

Середньодобові прирости по ВРХ на рівні минулого року – 448 грам, свиней – 6% (292 грам). Зменшено виробництво молока на 4492 тонн за рахунок зменшення чисельності корів та зниження продуктивності молочного стада корів.

На постійному контролі райдержадміністрації знаходиться питання щодо дотримання трудового законодавства у сфері оплати праці.

В районі на економічно активних підприємствах борг по заробітній платі відсутній.

Середньомісячна заробітна плата становить 1628 грн., це на 27% більше, ніж в минулому році.

Організовано розпочато та на належному рівні продовжується кампанія з оздоровлення та відпочинку дітей. Забезпечується якісне виконання заходів, передбачених районною Програмою „Захистимо дитинство” на 20112015 роки. Станом на 20.07.2011 р. направлено на оздоровлення та відпочинок 4228 дітей, це 63% дітей та підлітків району.

У звітному періоді значна увага приділялась вирішенню завдань із забезпечення належного функціонування та розвитку культурно-дозвільної інфраструктури, доступності медичної допомоги, підвищенню соціального захисту населення, розвитку освітянської галузі, питань зміцнення законності та правопорядку.

В обговоренні цього питання взяли участь начальник управління Пенсійного фонду України в Бершадському районі В.А. Білюга, начальник управління агропромислового розвитку РДА О.В. Гаврилюк та Серединський сільський голова М.В. Швабський.

Про здійснення виконавчими комітетами Поташнянської та Великокиріївської сільських рад делегованих повноважень органів виконавчої влади інформувала керівник апарату райдержадміністрації Л.В. Матвієнко.

Протягом першого півріччя 2011-го, відповідно до затвердженого плану, проведено перевірки діяльності виконавчих комітетів Поташнянської та Великокиріївської сільських рад із здійснення ними делегованих повноважень органів виконавчої влади.

Торік на 12 засіданнях виконавчого комітету Поташнянської сільської ради розглянуто 62 питання, на 12 засіданнях виконавчого комітету Великокиріївської сільської ради розглянуто 94 питання. Більшість з них стосувалися соціально-економічного і культурного розвитку сіл та виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади; прийнято та взято на контроль відповідні рішення.

Виконкоми здійснюють реалізацію делегованих повноважень органів виконавчої влади у відповідності до ст. 143 Конституції України та ст.ст. 27-40 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, але мають місце і спільні недопрацювання в окремих напрямах.

Зокрема, не розглядаються та не узгоджуються плани підприємств, що не належать до комунальної власності територіальної громади, діяльність яких могла б викликати негативні соціальні, демографічні, екологічні та інші наслідки; недостатньо вживаються заходи щодо збільшення надходження коштів до бюджету від податку на доходи фізичних осіб, здачі в оренду і продажу земель несільськогосподарського призначення; не вживаються заходи щодо сприяння здійсненню інвестиційної діяльності та залучення інвестицій в село; незадовільний стан з об’єктами побутового обслуговування, жодного такого на території сіл немає; недостатня увага приділяється питанням земельного та природоохоронного законодавства; відсутня містобудівна документація, наявна документація не відповідає дійсності і потребує коригування.

Рішеннями сесій затверджено відповідні програми соціально-економічного та культурного розвитку територіальних громад сіл Поташні та Великої Киріївки на 2011 рік, проте програма розвитку с. Поташні має ознаки формальності.

Під час вивчення діяльності виконавчого комітету Поташнянської сільської ради виявлено ряд недоліків, зокрема: відсутній системний контроль щодо дотримання цін і тарифів; не дотримуються вимоги щодо обліку дітей, які опинились в складних життєвих обставинах; не враховуються в роботі щодо запобігання дитячій бездоглядності рекомендації вищестоящих установ; не використовується можливість оздоровлення дітей в оздоровчих таборах за кошти ра - йонного бюджету; не здійснюється контроль за додержанням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з побутовими та виробничими відходами; є певні зауваження до організації діловодства та ведення документації сільської ради, відзначено незадовільну роботу виконкому Поташнянської сільської ради щодорозгляду звернень громадян.

Дещо краще виконуються делеговані повноваження виконавчим комітетом Великокиріївської сільської ради, належним чином проводиться робота із зверненнями громадян; вчинення нотаріальних дій відповідає вимогам, установленим законодавством.

На колегії було зазначено, що в перевірених сільських радах ведеться належний статистичний облік громадян; здійснюється контроль за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів; щорічно проводиться облік житлового фонду; здійснюється дієвий контроль за забезпеченням соціального захисту працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці на підприємствах, в установах та організаціях, а також за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання працівникам відповідно до законодавства пільг та компенсацій за роботу у шкідливих умовах; проводяться обстеження матеріально-побутових умов проживання одиноких громадян, інвалідів, громадян похилого віку з метою виявлення найбільш вразливих верств населення, які потребують постійного стороннього догляду та не здатні до самообслуговування; проводиться робота по сприянню організації призову громадян на строкову військову службу; проводяться заходи, пов’язані з мобілізаційною підготовкою.

Виконавчі комітети Поташнянської та Великокиріївської сільських рад докладають зусиль для виконання повноважень, визначених Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні” у сфері соціальних, духовних, культурних потреб населення, збереження стабільної суспільно-політичної ситуації на підвідомчих територіях.
В обговоренні цього питання взяли участь Поташнянський та Великокиріївський сільські голови Д.С. Коцюба та М.Ю. Поліщук.

Колегія райдержадміністрації вирішила роботу виконавчого комітету Поташнянської сільської ради із здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади визнати недостатньою.

Організацію ж роботи виконавчого комітету Великокиріївської сільської ради у цьому напрямку визнано належною.

Враховуючи, що подібні недоліки є характерними в роботі інших виконавчих комітетів, головам міської та сільських рад рекомендовано проаналізувати стан здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади. На засіданнях виконавчих комітетів рад всебічно проаналізувати соціальноекономічну ситуацію підвідомчих територій за перше півріччя нинішнього року, стан справ у всіх сферах діяльності, хід виконання актів Президента України, розпоряджень голови РДА, власних рішень, виявити причини, що стримують розвиток позитивних тенденцій, накреслити шляхи їх усунення. Спрямувати зусилля на вирішення соціально-економічних проблем на підвідомчих територіях, збереження стабільної суспільно-політичної ситуації. Рекомендовано також поліпшити роботу щодо своєчасного і повного внесення до бюджетів податків, зборів та інших обов’язкових платежів суб’єктами господарювання на підвідомчих територіях, провести оптимізацію видатків бюджетних установ, залучення спеціальних коштів на фінансування видатків бюджету; забезпечити стабільну роботу закладів культури та освіти, покращувати їх матеріально-технічну базу; проводити роботу щодо покращення благоустрою територій громад, освітлення вулиць, ремонту доріг.

Вів засідання колегії і підбив підсумки голова РДА О.Ф. Снігур, який конкретизував завдання на найближчу перспективу, вказав на недоліки в роботі окремих посадових осіб


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Відкриття пам’ятного знаку Родіону Скалецькому</b><br />22 листопада о 10 годині з нагоди 112 &ndash; річниці з дня народження одного із відомих самодіяльних композиторів...
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
2 фото   
<b>Фестиваль «На Гозері»</b><br />Перший етнофестиваль «На Гозері» відбувся 9 вересня в селі Бондурівці Чечельницького району. Було...
7 фото   
<b>Випуск медсестер Бершадського медколеджу</b><br />Здається, ще зовсім недавно, вони прийшли вперше до цього коледжу. Обравши саме його, для того, щоб відкрити для себе...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Красносілка
Мерцик Володимир Федорович (1923) 1923 р., українець, робітник. Мобілізований в 1944 р. Мол. сержант. Загинув 30.05.44. Похов. м. Ясси, Румунія.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Орієнтир – подальша стабілізація - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення