На знімку: в залі під час засідання сесії. Фото Василя ВЕРБЕЦЬКОГО.
Презентуючи програму соціально-економічного та культурного розвитку району на нинішній рік, начальник управління економіки райдержадміністрації В.Е. Ольшевський підкреслив: основою її підготовки є досягнутий рівень показників розвитку регіону в результаті виконання завдань, визначених діючою програмою.
За підсумками року, що минув, до позитиву можна віднести: роботу підприємств промислового сектора економіки, зокрема харчової та переробної галузі; показники діяльності в аграрній сфері; подальший розвиток підприємництва; підвищення рівня оплати праці та недопущення боргів з неї на економічно-активних підприємствах; покращення в динаміці показників, які стосуються інвестицій в основний капітал та фінансових результатів; значне пожвавлення індивідуального житлового будівництва; продовження будівництва газових мереж в сільській місцевості; забезпечення належного соціального захисту; здобутки в гуманітарній сфері.
Однак не все заплановане виконано в повній мірі. Так, в районі поки що недостатній рівень показників будівельної діяльності, споживчого ринку, зокрема товарообороту та послуг. Не є позитивною діяльність автотранспортних підприємств та й обсяги залучення інвестиційних ресурсів повинні бути більшими. Не фінансувались об’єкти за субвенцією на соціально-економічний розвиток та з Стабілізаційного фонду Держбюджету.
Підсумки соціально-економічної ситуації, наголосив Володимир Едуардович, дають змогу стверджувати про виконання очікуваних показників розвитку основних галузей та сфер діяльності району в 2010 році та планувати їх поступове зростання в наступному.
Основою проекту програми економічного і соціального розвитку Бершадського району на 2011 рік є Програма економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкуренто - спроможна економіка, ефективна держава».
Окремо в проекті виділені першочергові антикризові заходи, які стосуються питань збалансування доходів та видатків районного бюджету, оптимізації бюджетних витрат на житлово-комунальні послуги та створення сприятливих умов для залучення інвестицій.
Основна мета програми – поступове економічне зростання з закладанням інвестиційного фундаменту подальшого стійкого розвитку, розв’язання соціальних проблем та загальне підвищення добробуту населення. Досягнення зазначеної мети у 2011 році планується здійснити шляхом реалізації пріоритетних напрямів, які згруповані за наступними блоками: соціально-гуманітарний; економічний; екологічного захисту та техногенної безпеки; заходи розвитку громадянського суспільства.
При формуванні показників враховано максимальний вплив очікуваних негативних факторів і ризиків. 2011-й, наголосив доповідач, буде непростим, адже повернення зовнішнього боргу нашої держави припадає саме на цей рік, а це в свою чергу відобразиться і на місцеві економіки.
Ознакою 2011 року, до речі, як і попередніх років, буде жорстка економія без винятку всіх ресурсів – фінансових, матеріальних, енергетичних.
Досить ефективним, з точки зору економії, в 2011 році буде впровадження проектів з енергозбереження та застосування альтернативних джерел енергії у всіх сферах господарювання.
При обмеженні коштів на соціально-економічний розвиток актуальним на майбутнє залишиться участь територіальних громад в різноманітних проектах та конкурсах.
В цілому основою підвищення рівня оплати праці буде зміна протягом 2011 року мінімальної зарплати – з 941 грн. на початок року до 1004 грн. на 1 грудня 2011 р.
За прогнозами індекс інфляції становитиме 8,9%.
В 2011 році будуть започатковані зміни в медичній галузі (як відомо, Вінницька область – пілотний проект з реформування), освітянській сфері (оптимізація навчальних закладів), практично втілюватимуться в життя перші кроки пенсійної реформи.
Начальник фінансового управління райдержадміністрації Л.О. Лебедєва в загальних рисах охарактеризувала бюджетний процес, в т. ч. і на місцевому рівні, і представила проект районного бюджету на 2011 рік. В нинішньому році реально втілюватимуться в життя реформи. В районному бюджеті передбачені певні новації. Він розрахований на забезпечення оптимальних витрат, жорстку економію коштів та проведення заходів з енергозбереження. В цілому ж, на думку Людмили Олексіївни, бюджет збалансований.
Дохідна частина нинішнього бюджету, в структурі якого власні доходи складають 11%, державна дотація – 59% і субвенції – 30%, визначена у сумі 158035746 грн., у тому числі доходи загального фонду бюджету – у сумі 157050287 грн., доходи спеціального фонду бюджету у сумі 985459 грн. Загальний обсяг видатків затверджено в сумі 158035746 грн. В цілому видатки загального фонду районного бюджету на 2011 рік збільшено у порівнянні з минулим роком на 23,7%. В складі видатків ра - йонного бюджету передбачені кошти й на фінансування 12 районних програм в сумі 4201293 грн. (повністю ра - йонний бюджет на 2011 рік буде опублікований в газеті).
В обговоренні цих важливих документів взяли участь депутати В.Я. Кушпела, Л.І. Дзюбенко, А.А. Зоріна, І.М. Забіяка, С.Л. Шульц та І.І. Андрушко.
На сесії затвердили програму соціально-економічного та культурного розвитку району і бюджет на 2011 рік.
Після цього депутати затвердили план роботи районної ради на нинішній рік, структуру та штатну чисельність її виконавчого апарату.
Крім того, вони внесли зміни та доповнення до рішення 13 сесії ра йонної ради 5 скликання від 15 квітня 2008 року «Про програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства району на 2008-2012 роки» (зі змінами), затвердили районну програму організації та проведення культурологічних заходів на 2011 рік, а також порядок і норматив відрахування до загального фонду районного бюджету комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, які належать до районної комунальної власності, частини чистого прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2011 році та продовжили строк дії договорів оренди на використання приміщень в будівлі районної ради.
На сесії також було ухвалено рішення про включення новозбудованої будівлі акушерського корпусу до переліку об’єктів спільної власності територіальних громад району, про створення комунальної установи «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та про прийняття до спільної власності територіальних громад району сільських медичних закладів.
Вів сесію голова районної ради М.Г. Бурлака.
Після завершення пленарного засідання сесії присутніх на зібранні з Новим роком та Різдвом Христовим вітали учасники художньої самодіяльності Війтівського сільського будинку культури.