Губернатор навів приклади фактів, які були задокументовані відповідними органами на території регіону. Очільник області також наголосив на необхідності протидії низовій корупції, жертвами якої переважно є пересічні громадяни. Експерти називають корупцію основним чинником, який перешкоджає соціальному прогресу в Україні. У рейтингу корумпованості країн, складеному провідним всесвітнім громадським рухом з протидії корупції Тrаnраrеnсу Іпterаntiоnаl, Україна у 2009 році посіла 146 місце серед 180 можливих. У цьому ж списку 2006 року наша держава була 99-ою. Ціна корупції для України – 20 млрд. грн. щороку, припускає Тгаnsparency International.
Закон «Про засади запобігання та протидії корупції» від 11 червня 2009 року, за оцінкою фахівців, докорінно змінить ситуацію. Він не лише суттєво розширив перелік суб’єктів відповідальності за корупцію, а й передбачає покарання навіть за обіцянку або пропозицію такого діяння. Закон набрав чинності з 1 січня цього року, проте був відтермінований парламентом до 1 січня 2011 року. Ініціатором цього законопроекту був тоді ще народний депутат, а нині голова Вінницької облдержадміністрації Микола Джига.
Очоливши область, Микола Джига оголосив, що бере на особистий контроль виконання в регіоні доручення Президента щодо боротьби з проявами корупції в усіх сферах суспільного життя.
Він попередив: «Моя безкомпромісна позиція з цього питання має стати «сигналом» для не чистих на руку чиновників, які хочуть шахрайським шляхом «залізти в чужу кишеню». Корупція, підкреслив губернатор, вразила усі щаблі державної влади регіону – від найменшого посадовця сільської ради до чиновників обласного рівня.
Микола Джига навів декілька конкретних фактів на підтвердження своїх слів.
Порушено кримінальну справу по факту перевищення службових повноважень службовими особами Барської міської ради та Барського комбінату комунальних підприємств при використанні коштів обласного бюджету, виділених на транспортування, переробку та утилізацію твердих побутових відходів. Державі було заподіяно матеріальних збитків в сумі понад 700 тис. грн.
Прокуратурою Жмеринського району порушено кримінальну справу відносно посадових осіб Жмеринської РДА, які, зловживаючи службовим становищем, передали в оренду приватній структурі земельну ділянку з порушенням законодавства, завдавши збитки державі на суму 240 тис. грн..
У вимаганні хабара у сумі 700 тис, грн. було затримано голову Мізяківсько-Хутірської сільської ради за вирішення питання щодо виділення земельної ділянки площею 2 га.
Земельні відносини «рясніють» службовим зловживанням.
Порушено кримінальну справу за фактом підроблення суддею Тульчинського районного суду ухвали, якою було позбавлено права власності на земельні ділянки територіальних громад двох сіл Бершадського району.
Збитки склали майже 4,5 млн. грн.
Продовжується розслідування кримінальної справи відносно групи з ознаками організованості у складі службових осіб ТОВ «Подільський центр землі». Упродовж 2007-2009 років вони привласнили близько 1 млн.
грн., не виконавши своїх договірних зобов’язань з виготовлення технічної документації по видачі державних актів на право власності на землю. На разі встановлюється число громадян, які звертались до цієї структури.
Губернатор обурюється, що нормою життя стало цинічне дрібне хабарництво. Хоча найгучнішою справою року стало затримання «на гарячому» Немирівського мера при отриманні хабара в особливо великих розмірах (майже 2 млн. грн.) Співробітниками управління державної служби з боротьби з економічною злочинністю затримано «на гарячому» завідуючу відділенням Вінницької обласної клінічної лікарні, яка як член лікарсько-консультаційної комісії вимагала від матері дитини-інваліда 2500 грн. за надання рішення щодо продовження виплати соціальної допомоги.
Прокуратура Немирівсь - кого району порушила кримінальну справу відносно майстра Вінницького обласного навчально-курсового комбінату, який неодноразово брав хабарі за видачу фіктивних свідоцтв про підвищення кваліфікації тракториста.
Також керівник області звернув увагу на недоступність та закорумпованість системи реєстрації автотранспортних засобів.
«Скільки поневірянь проходить людина, щоб зареєструвати автомобіль! Йому доводиться «кланятися» чиновникам і платити їм кошти, інакше вона для них ніхто».
Микола Джига наголосив: чиновники жорстко каратимуться за будь-яке нецільове використання бюджетних коштів. Наживатися на соціально незахищених категоріях населення – дітях, інвалідах, ветеранах війни – в області не дозволять, додав він.
Губернатор повідомив про порушення прокуратурою Ленінського району м. Вінниці кримінальної справи щодо розтрачання 600 тис.
грн. бюджетних коштів на «будівництві» Сосонської загальноосвітньої школи Вінницького району та нанесення збитків на загальну суму понад 1 млн. грн. у зв’язку з поданням неправдивих даних по виконанню реконструкції спортивного комплексу та капітальному ремонту будівлі харчоблоку Самгородецької спеціальної школи-інтернату І-ІІІ ступенів Козятинського району.
Губернатор заявив, що категорично присікатиме використання корупційних схем в області, а чистоту і моральність чиновницької «армії» назвав однією з умов довіри населення до владних інституцій.
Прес-служба голови облдержадміністрації.