1. Загальні положення.
Метою проведення обласного конкурсу „На краще облаштування парків, скверів, лісопарків, об’єктів озеленення загального користування та парків-пам’яток садово-паркового мистецтва” (далі – Конкурс) є збереження та розширення в області природоохоронної діяльності, спрямованої на охорону і покращення стану парків, скверів, лісопарків, об’єктів озеленення загального користування та об’єктів природнозаповідного фонду; підвищення екологічної і правової обізнаності громадян щодо охорони природних ресурсів шляхом залучення широких верств населення до практичної природоохоронної роботи, розвитку громадських екологічних ініціатив, розширення мережі природно-заповідного фонду області.
2. Учасники Конкурсу.
Учасниками Конкурсу можуть бути сільські, селищні, міські ради, колективні та індивідуальні земле- і водокористувачі, установи, підприємства усіх форм власності, загальноосвітні, професійнотехнічні, дошкільні, позашкільні та вищі навчальні заклади, громадські організації та благодійні фонди, окремі громадяни, які надіслали до конкурсної комісії відповідно оформлені матеріали з підсумками своєї діяльності у сфері охорони та оздоровлення природоохоронних об’єктів.
3. Завдання Конкурсу.
Основними завданнями Конкурсу є: – підтримка та активізація природоохоронної діяльності, спрямованої на досягнення практичних результатів з охорони та розширення природно-заповідного фонду області; – залучення широкої громадськості до практичної природоохоронної діяльності шляхом підтримки в області екологічних ініціатив об’єднань громадян та окремих активістів; – здійснення заходів з відновлення порушених природних ландшафтів; – збереження наявних та створення нових парків, скверів, лісопарків та інших об’єктів зеленого будівництва з урахуванням вимог ландшафтної архітектури і садово-паркового мистецтва; – покращення благоустрою територій, проведення санітарно-оздоровчих заходів, впорядкування наявних та створення нових зелених насаджень; – створення нових об’єктів природно-заповідного фонду, як природних ядер регіонально-екологічної мережі; – збереження регіонально рідкісних видів рослин, природних та історико-культурних комплексів, розміщених на цих територіях; – створення умов для організованого відпочинку населення та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням природоохоронного режиму; – сприяння організації екологічної та освітньо-виховної роботи.
4. Порядок проведення Конкурсу.
Матеріали для участі в Конкурсі приймаються конкурсною комісією до 1 листопада поточного року.
Розгляд поданих на Конкурс матеріалів здійснюється конкурсною комісією в період з 1 листопада до 15 листопада поточного року.
На конкурс подаються матеріали, що підтверджують краще облаштування парківпам’ятників садово-паркового мистецтва з урахуванням проведених робіт щодо: – санітарної очистки території (тис. кв. м); – впорядкування пішохідних доріжок, алей, газонів, квітників (кв. м); – посадки дерев і кущів, у т.ч. рідкісних (тис. шт.); – облаштування зон відпочинку, дитячих ігрових майданчиків, атракціонів; – поліпшення інфраструктури; – встановлення лавок, баків для збору сміття; – забезпечення освітлення парку у вечірній час; – маркування рідкісних дерев та тих, які мають історичну та природну цінність.
Рішення конкурсної комісії приймається на засіданні у присутності не менше дві третини її складу відкритим голосуванням простою більшістю голосів. У разі рівності кількості голосів, голос головуючого на засіданні є вирішальним.
Рішення конкурсної комісії оформляються протоколом, який підписують усі члени комісії, які були присутні на засіданні.
Результати Конкурсу затверджуються розпорядженням голови обласної ради і оголошуються в День місцевого самоврядування з вшануванням і нагородженням переможців.
5. Порядок нагородження переможців Конкурсу.
Переможці конкурсу нагороджуються дипломами та грошовими преміями. Розмір премій визначається залежно від розміру призового фонду, визначеному в обласному бюджеті на поточний рік.