Станом на сьогодні у спільній власності нараховується 69 об’єктів, а саме: приміщення станції юних техніків, дитячої юнацької спортивної школи, будинок дитячої творчості, ПТШ та школи територіальних громад (майно у сфері освіти), приміщення районного будинку культури, музей історії села Баланівки, дитяча музична школа (майно у сфері культури), приміщення комунальних підприємств та інше майно.
Управління майном спільної власності здійснює безпосередньо районна рада, яка несе відповідальність перед населенням району, керуючись принципом поєднання державних і самоврядних інтересів, тісно взаємодіючи з місцевими органами державної виконавчої влади, зокрема, з відповідними галузевими управліннями районної державної адміністрації. Відчуження зазначеного майна здійснюється лише за рішенням районної ради.
Знос основних фондів в освітянській галузі становить 68%, а окремі приміщення знаходяться в аварійному стані. Це, насамперед, стосується спортивних залів Великокиріївської, Лісниченської, Красносільської шкіл. В далеко не кращих умовах навчаються діти початкових класів Бершадської школи №2, адже в двох приміщеннях необхідно замінити віконні рами, двері, підлогу, в окремих класних кімнатах та коридорах провисла стеля, двір не облаштований, відсутній спортивний майданчик для учнів молодших класів.
В багатьох школах потребують капітального ремонту інженерні мережі, теплогенеруючі установки, водопроводи та водовідведення.
Значних вкладень потребують і заклади культури, адже знос основних фондів становить 90%.
Не дивлячись на те, що в минулому році на ремонт районного будинку культури було витрачено 211 тисяч гривень, цього не достатньо, адже необхідно відновити систему опалення, відремонтувати велику залу, відновити водопостачання та облаштувати центр дозвілля молоді.
В музичній школі не витримується температурний режим в зимовий період, актова зала взагалі не опалюється.
Фактично не працює кінотеатр «Космос». Знаходиться в неприглядному стані зала, замість фойє – торгові точки, власники яких облаштували їх з порушенням протипожежних правил. Вийшла з ладу система опалення, кіноапаратура застаріла.
Рішенням сесій районної ради надано дозвіл на оренду відповідної площі. Розроблена методика розрахунку за орендовану площу, а також зразок договору.
Однак є випадки, наголосив П.А. Сугак, коли фактична орендна плата значно нижча від розрахункової згідно з методикою, площі, що використовуються, в декілька разів перевищують площу, передбачену договором.
До речі, договори, укладені терміном понад один рік, нотаріально не посвідчені, а відповідно не пройшли державну реєстрацію.
Аналізуючи стан протипожежної та електробезпеки, Петро Андрійович відзначив, що керівниками проводиться відповідна робота в цьому напрямку, хоча цього недостатньо. Адже протягом багатьох років дерев’яні конструкції дахів будівель не обробляються вогнезахисною сумішшю, протипожежні щити не укомплектовані інвентарем, вогнегасників не вистачає.
З метою забезпечення ефективної діяльності об’єктів комунальної власності колегія райдержадміністрації та президія районної ради рекомендували всім балансоутримувачам об’єктів комунальної власності посилити контроль за їх збереженням та ефективним її використанням, забезпечити виготовлення технічної та юридичної документації на об’єкти комунальної власності та оформити документацію на право користування землею, провести детальний аналіз правильності нарахування та сплати орендної плати відповідно до методики нарахування, навести належний санітарний стан в місцях загального користування.