Але в тому й справа, що тільки було б. Бо насправді оті показники наводилися в цілому по сільській раді, тобто з врахуванням Лісничого. Насправді ж у Вовчку, де вже майже половина пенсіонерів, торік не народилося жодної дитини, не справили жодного весілля. Троє цьогорічних першокласників хоч і відвідують школу, в якій 38 учнів, проте вважаються на індивідуальній формі навчання. Хоч у селі є і школа, і клуб, і ФАП, і бібліотека, сільський голова не приховував беззмінну тенденцію до погіршання рівня життя. Чимало молодих сімей виїжджають. І однією з найголовніших причин є безробіття.
Що в селі взагалі нічого не робиться – сказати не можна. Виконано чимало робіт, наскільки це було можливо, по його упорядкуванню, в тому числі і сільських вулиць. Але вже по реакції учасників зборів можна було судити, що того замало. Неабиякими були нарікання на розрахунки за орендовані ТОВ "Хлібороб" земельні паї у населення. У селі безцеремонно руйнуються залишені хати. І скільки б сільський голова не закликав жителів бути законослухняними, не нищити все підряд, зрушити дану проблему з місця – без втручання держави щодо села буде, мабуть, дуже важко, якщо взагалі можливо.
Орендарі, щоправда, допомагають у вирішенні окремих проблем, але того явно недостатньо.
Демографічна ситуація, заміна меблів найбільше хвилювали директора школи В.М. Сторожука. У найближчі чотири роки, за його словами, у школу підуть по три учні.
Не менш стурбований тутешніми проблемами і завідуючий ФАПом Ф.І. Вербецький.
Але є й інша сторона деяких проблем у цьому селі.
На зборах йшлося, що не хтось інший береться руйнувати залишені будівлі, навіть приміщення ФАПу, а самі ж односельчани. Хоч більшість і сьогодні турбує доля майна, та майже 80 відсотків майнових паїв, виявляється, продані. Виходить, тутешнє населення так ще і не орієнтується, що живемо вже в інших умовах.
Нові господарі, тобто ТОВ "Хлібороб", у погоні за врожаями, не спромоглися навіть розрахуватися за орендовану землю "путнім", як прозвучало на зборах, хлібом, у визначені строки. І скільки б керуючий цим товариством В.І. Коновал не виправдовувався, що процентів на вісімдесят розрахунки вже здійснено, це аж ніяк не вирішувало проблему. Посилатися на засуху можна один рік, а інші?
До речі, і в цьому випадку жителям Вовчка було закинуто докір з приводу того, що чого доброго не зовсім правильно вони поступили, уклавши договір на оренду своєї землі на 10 років саме з ТОВ "Хлібороб". Могли б, наприклад, організувати кооператив, найняти директора, тоді була б можливість контролювати його діяльність і навіть звільняти, якщо щось не так.
У роботі зборів взяли участь заступник голови районної ради П.А. Сугак та один з її депутатів В.І. Ільченко. Петро Андрійович, зокрема, загострив увагу тутешнього населення на тому, щоб воно за всяку ціну надалі трималося гурту, більше піклувалося про перспективу самостійно. А то може статися так, що в селі вже не буде кого посадити за кермо трактора, чи автомобіля.
Чимало запитань було задано із зали. Наприклад, щодо сільських ставків. – Бог вже з тією рибою, – сказав один із виступаючих, – але дійшло вже до того, що навіть воду на обприскування полів доведеться возити з Лісничого.
Не задовольняє жителів Вовчка і об'єднаний з Голдашівським напрямком рейсовий автобус до їх села. Однак знову ж таки, є інший бік цієї проблеми, про що йшлося на зборах. Якби вони вимагали квитки за проїзд, що означало б, що їх гроші потрапляють у касу автопідприємства, можливо, до села давно був би окремий рейс.
І ситуація з дотриманням правопорядку була б іншою, якби цією проблемою переймався не тільки дільничний інспектор міліції Ф.М. Кокарча, який теж звітував. Вистачає проблем у цьому невеликому селі. Але ситуація могла б бути зовсім іншою, якби за їх вирішення бралася вся громада.
Павло КУШПЕЛА,
кор. газети.