З початку навчального року проведено 4 засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації, на яких розглянуто питання про стан забезпечення конституційних прав дітей і підлітків на отримання повної середньої освіти, про дотримання вимог законодавства щодо забезпечення захисту дітей від будь-яких форм насилля, про розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку, про соціальний захист дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, тощо. Також здійснено атестацію Кошаринецької та Сумівської загальноосвітніх шкіл, перевірено усю шкільну документацію напередодні комплексної перевірки обласним управлінням освіти і науки.
Відділ освіти працював над розвитком інноваційної діяльності ЗОШ: шкільне лісництво (Сумівська ЗОШ), команда активної дії "Джуя" (Джулинська), екологічний центр (Флоринська), програма "Здоров'я" і центр естетичного розвитку дітей (третя міська школа), міжнародний освітній проект "Разом". У 9 школах введено посади психологів, запроваджено вивчення другої іноземної мови у 5 класі Війтівської ЗОШ, а в першій і третій міських школах друга іноземна мова (німецька) вивчається факультативно.
У січні нинішнього року засновано освітянську газету "Перше вересня", створено також літературно-мистецьке об'єднання учителів та учнів "Світоч", районну громадську організацію учнівського самоврядування "Лідер", яку очолює учениця Війтівської школи Наталя Корява.
На фініші навчального року
Навчальні заняття закінчилися 31 травня. В усіх закладах освіти відбулися шкільні свята останнього дзвінка. Перед цим для учнів початкових класів проводилися навчальні екскурсії. Учні 5-8, 10 класів проходили навчальну практику, після чого здійснено підсумкове атестування.
Школу закінчили 546 11-класників, з них 33 претендують на золоті і 11 – на срібні медалі. Із 815 9-класників посвідчення особливого зразка зможуть отримати 66.
Протягом червня керівники дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів відзвітують перед педагогічними колективами і громадськістю.
Державна підсумкова атестація учнів проводиться з 5 до 27 червня. Цьому передувала велика підготовча робота.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки "Про проведення моніторингового дослідження якості математичної освіти у початковій школі" 15-22 травня у районі проведено І етап національного дослідження у 4-их класах. Була проведена репрезентативна вибірка на базі Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. 19 учнів 4-Б класу взяли участь в моніторингу (в Україні – 340 шкіл). Місцева вибірка проведена на базі Великокиріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів. У 4 класі навчається 24 учні. Всі вони писали завдання моніторингового дослідження (в області – 162 школи).
На базі Сумівської ЗОШ І-ІІІ ступенів проводилося дослідження TIMSS-2007 (тенденції в міжнародній математиці і вивченні природничих наук). В цьому дослідженні взяли участь 15 учнів 4 класу і 18 – восьмого. А ще 673 учні 4-их класів району працювали над тестами масового моніторингового дослідження якості математичної освіти.
Золотий фонд освітян
У квітні пройшли засідання шкільних та районної атестаційних комісій, проатестовано 194 педагогічні працівники. Підтвердили вищу кваліфікаційну категорію 19, першу – 45, другу – 9, "спеціаліст" – 3 педпрацівники з вищою освітою. Встановлено вищу категорію 8 вчителям-предметникам і одному методисту ДНЗ, першу – 40 і другу – 36 педпрацівникам, одному практичному психологу. Присвоєно звання "учитель-методист" – 2, "старший учитель" – 8 педагогам, порушено клопотання про присвоєння звання відмінника освіти України 4 учителям.
Проведено районний конкурс "Учитель року", в якому взяли участь 17 педпрацівників, з них 4 – в обласному. Переможцем обласного етапу стала вчителька Війтівської ЗОШ О.О. Бабій.
Набирайтесь, учні, сил
Наприкінці навчального року і в період літніх канікул освітні заклади велику увагу приділяють оздоровленню дітей. З цією метою відділом освіти вжито ряд заходів: проведено нараду директорів шкіл, керівників пришкільних оздоровчих таборів, медсестер, кухарів за участю працівників ЦРЛ, райСЕС, видано відповідні накази, підготовлено пакет методичних рекомендацій.
1 червня відбулося відкриття пришкільних таборів, які працюють 18 днів (до 26 червня). На харчування з розрахунку 2,5 грн. на кожного учня виділено понад 150 тис. грн. бюджетних коштів, що вдвічі більше, ніж торік. Всього у 39 таборах оздоровиться 3472 дитини (46%).
У серпні обдаровані діти з літературними здібностями та які цікавляться історією, відпочиватимуть в оздоровчих таборах "Колос" та "Сосновий бір".
Людмила ПОЧВІРНА,
начальник відділу
освіти РДА.