Забігаючи наперед, варто відзначити, що у цьому, віддаленому від райцентру селі проблем не менше, ніж у будь-якому іншому. Швидше за все, їх навіть більше. Так, наприклад, із 48 кілометрів сільських доріг лише 14 відсотків із твердим покриттям. В селі проблема з питною водою, яку доводиться вирішувати через будівництво водогону. Демографічна ситуація теж неабияк насторожує. Якщо торік померло більше півсотні тернівчан, то народилося тільки семеро. За 2 місяці цього року померли 14 осіб, а не народилося жодної дитини. Із 1200 чоловік населення більше півтисячі – пенсіонери.
Однак, якщо орієнтуватися на доповідь сільського голови, реакцію на неї присутніх, то навіть за той відрізок часу, відколи він прийшов на цю посаду, зроблено чимало. Хоч роботи ще, за його ж зізнанням, непочатий край.
М.Г. Кузик раз-по-раз ввічливо не забував і дорікнути односельчанам, що у деяких негараздах саме їх незаперечна вина. Прогрейдерурали, наприклад, вулиці, що "влетіло" у чималу копійку, а ті, хто на них проживає, ніяк чомусь не можуть зрозуміти, що не годилося б заїжджати на них технікою у дощову погоду.
Позитивним у роботі сільської ради є те, що на вирішення багатьох проблем вдавалося об'єднувати зусилля і місцевого сільгосптовариства, і підприємців. Навести певний порядок на кладовищі допомогла школа.
Незважаючи на безгрошів'я, спільними зусиллями, при підтримці районної влади, було введено в дію кілька кілометрів водопроводу. Закуплено також для місцевої лікарні кардіограф, апарат для визначення вмісту цукру, заплановано придбати ще й інструменти для стоматологічного кабінету. Добре працює дитсадок, сюди закуплені нові ліжка і постільну білизну, іграшки. Хіба могли односельчани не оцінити такі кроки нової сільської влади, зроблені назустріч їх проблемам?
Хочеться відзначити і велику роль, яку відіграє в селі школа, її педагогічний колектив. Чимало зроблено і для будинку культури. Приступили до вирішення проблеми освітлення вулиць у нічний час.
Сільський голова, скориставшись можливістю, відзначив підприємців, які надавали допомогу у проведенні свят. Якщо на сходах сіл здебільшого прийнято хвилиною мовчання вшановувати померлих односельчан, то у Тернівці їх сценарій дещо удосконалили. З хлібом і сіллю було вшановано сімейні пари, які останнім часом відзначили, а деякі ось-ось відзначать, золотий ювілей подружнього життя. Це Павло Дмитрович і Ганна Олександрівна Медведчуки, Петро Григорович і Людмила Іванівна Фармігеї, Василь Миколайович і Ганна Кузьмівна Риндюки, Володимир Валентинович і Ганна Василівна Купровські, Іван Володимирович і Галина Дмитрівна Загоруйки. Хіба це не виховний момент для молодшого покоління?
На зборах виступив і дільничний інспектор міліції С.В. Охота. Хоч працювати йому доводиться одному на декілька сіл, із виступу відчувалося, що він до тонкощів володіє ситуацією у Тернівці, і на конкретних прикладах довів, що тернівчанам годилося б більше довіряти, поглиблювати зв'язки з міліцією. Тільки тоді вдалося б викорінити криміногенні прояви, які ще мають місце.
Змістовно і доступно говорив на зборах про соціально-економічний розвиток району, його сільськогосподарське виробництво і начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації О.О. Паламарчук.
Під час проведення подібних заходів нерідко хтось обов'язково прагне виступити із звинуваченнями на адресу влади.
У Тернівці ж навпаки, не тільки не звинувачували, а й пропонували. Наприклад, пенсіонери виступили з пропозицією, що вони згодні залишати з пенсій щомісяця по гривні на бензин, щоб тільки на ходу була машина «швидкої допомоги».
Із письмових запитань у президію надійшло тільки три. Одне з них на адресу автора цих рядків, щоб газета допомогла отримати заробітну плату у місцевому товаристві одному з колишніх його працівників. Присутній на зборах директор ТОВ М.П. Кучер пояснив, що це лише непорозуміння і вже на першу вимогу цієї людини буде проведено з ним розрахунок. Раніше цього не було зроблено тільки через те, що до каси підходив не він, а його дружина.
Ситуацію щодо видачі земельних актів тернівчанам, за виготовлення яких взялася одна з приватних фірм, взято на контроль, і робитиметься все, щоб її вирішити. А от щодо газифікації, яка потребує дуже великих затрат, то було дано пояснення, що зараз вивчається поряд з цим і питання, чи не вигідніше і дешевше буде по-сучасному електрифікувати село, щоб можна було використовувати електроопалення.
Надію на позитивні переміни в Тернівці вселяє те, що влада села не відмежовується від проблем громади, а прагне працювати так, щоб іти на їх випередження. І чимало в цьому їй вдається.
Павло КУШПЕЛА,
с. Тернівка.