Характерно, що перемогу в суперництві по виконанню завдань і планів здобула жінка. Може, тому, що їх у нашій службі більшість, вірогідно, вони сумлінніші в праці, відповідальніші. Це - завідувач Шляхівської дільничної лікарні ветмедицини Т.І. Гончарук, яка вже багато років очолює невеликий колектив і щороку домагається вагомих показників.
Односельчани добре знають: її можна застати дома до 6 години ранку, або після 20 вечора. А вона дружина, мати й бабуся.... І все встигає робити. До речі, й чоловік її, і син - працівники ветмедицини, а вона сама учениця й продовжувачка шляхівських традицій у ветмедицині, закладених покійним чудовим лікарем, фахівцем й прекрасною людиною В.М. Мікулаком. Ми раді, що вона представлена до відзнаки в Державному Департаменті ветеринарної медицини і найближчими днями поїде для прилюдного отримання її в присутності представників служби всіх областей.
Добре працюють завідувачі Устянської та Лісничанської дільничних лікарень Н.І. Гріщенко та Л.М. Когут. Значних успіхів домоглися працівники з Баланівки.
Чітко спланував роботу і згуртував колектив районної державної лікарні і її начальник В.М. Олішевський, сам багато працює, а тому наяву успіхи підлеглих. Це він зіграв не останню роль у тому, що в цьому році кожен двір селянина не лишився не обстеженим службою, а в районі немає сибірки, чуми свиней, псевдочуми птиці, пастерельозу, лістеріозу та інших небезпечних хвороб. Ми давно забули за сап коней, бруцельоз худоби.
Йдучи до європейського ринку, наша служба повністю контролює всі продукти харчування, які надходять у район, або тут виробляються. Створена мережа офіційних лікарів при переробних підприємствах, магазинах-базах, де перевіряється кожна партія завізних продуктів на якість та безпеку для людей. Покупці продовольчих магазинів давно звернули увагу, що всі м'ясні, молочні, ковбасні вироби зберігаються лише в холодильниках і обов'язково мають посвідчення про якість. На бойнях, ковбасних цехах, птахокомбінаті кожна тварина чи птиця досконально обстежується перед забоєм, а після нього вся продукція проходить ветеринарну експертизу на безпеку для людей. В тому, що вона якісна і безпечна, велика заслуга В.Й. Ткачук, М.К. Збіглей та інших.
Усі добре знають, що продукція на ринку може бути реалізована лише після дозволу лабораторії ветсанекспертизи, де працює злагоджений невеликий жіночий колектив, який очолює кілька десятиріч Н.О. Андрушко. Бершадчани, які встають дуже рано, нерідко зустрічають цю гарну і поважну жінку, яка щодня поспішає в лабораторію, аби не спізнитися, разом з підлеглими повірити всі туші м'яса, молоко і сметану, рибу свіжу, морожену і солону. Люди поспішають торгувати, а вони терпеливо, щоденно досконало перевіряють всі продукти, аби бути впевненими: споживані продукти якісні і безпечні. Здавалося, щоденна одноманітна робота може набриднути, спричинити звичність, неуважність, однак Н.О. Андрушко і її підлеглі отримують наснагу від роботи і почуття гордості, що стоять на сторожі здоров'я земляків.
Аналогічну роботу проводить у Джулинці на ринку С.Д. Фармагей. Набагато молодший від бершадських колег він постійно переймає їх досвід. Найкраща оцінка роботі - жодного разу не пропустив в реалізацію неякісну продукцію. Цікаво, що його дружина теж лікар ветмедицини.
Більше двох років тому в нашій службі на європейський зразок утворено державну інспекцію, яка в районі складається з 4 чоловік. Нерідко дивуєшся, коли вони встигають виконати свої великі плани, перевірити ферми, селянські двори, переробні підприємства, ринки, магазини, склади, рибні підприємства, пасіки, ветаптеки, аби не було хвороб. Серед невеличкого колективу своєю наполегливістю у виконанні завдань, вимогливістю виділяється І.П. Коваль.
Особливо хочеться відзначити фельдшерів і лікарів ветмедицини, які безпосередньо працюють у господарствах. До таких, насамперед, слід віднести спеціалістів з багаторічним досвідом. Це - В.Й. Гайдук із Чернятки, В.С. Бойко з Шляхової, В.О. Глушко з Осіївки, В.І. Савченко з Усті та В.П. Чубатий з Поташні. Особливо варто відзначити головного лікаря птахокомбінату "Бершадський" С.В. Грабового, який за 7 років зумів узнати всі тонкощі розведення птиці і її захисту від інфекційних хвороб. Особливості підприємства заставляють його бути не тільки лікарем, але й експертом, бо там із птиці випускають десятки продуктів харчування людей. Йому, як мінеру, помилятись не можна. Ми раді, що наше свято співпало з 25-річним ювілеєм колективу, де в здобутках є і його частка.
В день свята не можна не згадати шановних ветеранів. Далеко за межами району добре знають і до цього часу звертаються керівники, спеціалісти, люди до О.Л. Жорницького, який 20 років очолював нашу службу, за цей час не тільки набудував, як кажуть, дільниці, лікарні, але й створив сильну школу ветпрацівників. Не дивно, що в свій час методи роботи бершадської служби вивчала вся Україна. Учні Олександра Львовича працюють у багатьох містах України, в т.ч. у Києві. Він і сьогодні успішно працює у виробництві медикаментів, став єдиним серед працівників ветмедицини лауреатом конкурсу ділових людей України.
Успіхи нашої праці багато залежать від водіїв, санітарів, бухгалтерів, технічного персоналу.
В цей день свята щиро вітаємо всіх працівників ветеринарної медицини і бажаємо їм міцного здоров'я, натхнення, добрих успіхів у нелегкій, але всім потрібній праці на благо України.
Світлана МАНЧЕНКО,
начальник управління ветмедицини у Бершадському районі.