Ключ до сталого розвитку

  • 0
  • 12 Серпня 2016, 09:00

З 1 до 7 серпня в усьому світі тривав Тиждень підтримки грудного вигодовування, до відзначення долучилася й Україна

Цього року гасло Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування, до відзначення якого долучаються і в Україні: «Грудне вигодовування – ключ до сталого розвитку». Тема тижня підкреслює, що грудне вигодовування – це ключовий елемент, який змушує подбати про важливість благополучного початку життя, необхідність поважати один одного та піклуватися про світ, в якому живемо.

Грудне вигодовування – це ідеальне харчування, яке сприяє здоровому росту і розвитку дитини, зменшує ризик тяжких інфекційних захворювань у мами, сприяє здоров'ю жінки, зменшуючи ризик розвитку онкозахворювань.

Молоко матері містить складники, які впливають на формування імунітету дитини. Воно змінюється залежно від потреб малюка, насичуючись саме тими речовинами, які йому потрібні на час годування. Виключно грудне вигодовування та раннє прикладання до грудей значно зменшує кількість дитячої смертності до 5 років.

Розміри самої молочної залози, розміри і форма соска, пігментація – індивідуальні у кожної жінки і жодним чином не впливають на функ - цію вироблення молока.

Кількість молока, що виробляється, залежить лише від того, як часто малюка прикладають до грудей та скільки молока він висмоктує за годування. Чим більше дитина смокче груди, тим більше молока виробляється, і навпаки.

У пологовому будинку з метою становлення достатньої за об’ємом і тривалістю лактації здорову новонароджену дитину в перші 30-60 хв. після неускладнених пологів прикладають до грудей матері.

При сумісному перебуванні матері та дитини в пологовому будинку зорганізується вільний режим годування на вимогу. Переваги годування на вимогу: становлення лактації відбувається швидше, ефективніше виробляються смоктальні навички у дитини, дитина має меншу фізіологічну втрату маси тіла і швидше набирає вагу, раніше формується взаємне пізнавання і звикання пари матір-дитина. Вільне вигодовування бажано зберігати і в перші дні після виписки, в домашніх умовах. Частота прикладання в перший тиждень може складати 12-20 разів на добу, тобто з проміжком 1-2 год.

Оптимальним є роздільне годування грудьми – на одне годування одну грудь. Груди при годуванні чергують.

При роздільному годуванні загальна продукція молока у жінки більша за об’ємом, більш стабільна через триваліший час наповнення груді і, крім того, завжди є можливість, при збільшеній потребі молока у дитини, трохи догодувати її з іншої груді.

Після годування необхідно потримати дитину у вертикальному положенні 5-10 хвилин до відригування повітря.

У період грудного вигодовування залишки молока у груді необхідно зціджувати, щоб сприяти більш інтенсивній продукції молока, оскільки молочна залоза працює за законом «попиту і пропозиції» – чим більше молока виділяється, тим більше його виробляється.

Здоров'я вам та вашим діткам!

Василь М'ЯСНІКОВ, завідуючий перинатальним центром ІІ рівня Бершадської ОЛІЛ.


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
10 фото   
5 фото   
64 фото   
4 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Черноволюк Самуїл Парфенович (1897) 1897 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Ключ до сталого розвитку - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники