«Від традицій держави – до традицій рідного села» – виховний захід народознавчого спрямування розкривав суть і особливості святкування Масляної у Війтівці. Екскурсія по школі «Моя школа – моя гордість» розкрила співпрацю учнівського та педагогічного колективів. Учні-екскурсоводи у віршованій формі описували шкільне життя, свої досягнення та мрії, роботу шкільного музею. Попереджала про небезпеку пожеж агітбригада «Вогнеборці».
Презентовано новостворений куточок «Герої сьогодення».
Відбулося засідання літературної студії Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст. на тему «Така буде у нас Вкраїна, які є наші серця» про долю України у роки Другої світової війни та подій Революції гідності очима зарубіжних та українських поетів та письменників. Учнями 11-х класів проведено флеш-моб «Наша Батьківщина – рідна Україна». Початкова ланка мандрувала станцією «Берегиня» і презентувала проектні роботи «Рослини – символи України», «Козацькому роду нема переводу», «Мій тато захищає Україну», «Моя мрія – мирне небо». Звучали авторські вірші, патріотичні пісні. Державний Гімн виконували учні, учителі та запрошені гості.
Вразили гостей відкриті заняття гуртків: «Фантазери» – виготовлення сувенірів технікою «цунамі канзаші» (керівник В.І. Шевчук); «Працелюб» – майстер-клас по випалюванню (керівник В.П. Валовий); «Правознавці» – заняття по Конвенції ООН про права дитини (керівник О.В. Арсинєвич); тренінгові заняття на тему «Здоровий спосіб життя» (практичний психолог Г.П. Бесідовська).
Заступник директора з виховної роботи Н.Д. Рудь презентувала роботу педагогічного колективу з обдарованими дітьми, їхні досягнення на різних рівнях.
Червоною ниткою через усі заходи проходила ідея вшану вання подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Діти читали авторські вірші та вірші поетівсучасників. Демонструвалися документальні кадри подій лютого 2014 року.
Завершало роботу семінару засідання експертних груп, яким необхідно було виробити рекомендації щодо виховних заходів, представлених на розсуд учасників. Беручи до уваги високий професіоналізм, з яким проведено весь семінар у цілому та кожен захід окремо, завдання експертних груп було чи не найважчим. Адже всі виховні заходи були продумані та змістовні, ефектні та ефективні, цікаві та актуальні.
Лідія ДЗЮБЕНКО, начальник районного відділу освіти.
Практично одночасно з цим матеріалом до редакції газети надійшов лист від голови батьківського комітету 11 класу Людмили Оперчук, в якому вона також детально розповідає про цей пам’ятний день у Війтівській школі, висловлює щиру вдячність учителям за їхню нелегку роботу, за продумане патріотичне виховання дітей.
Ось що пише Людмила Василівна: «Творчо, професійно підійшла у викладі свого матеріалу класний керівник, а також керівник гуртка «Правознавець» Ольга Василівна Арсинєвич. У ході рольової гри на тему «Конвенція ООН про права дитини» учні розігрували ситуації, коментували свої права відповідно до статей, прописаних у Конвенції, а також і наші батьківські права. У ході уроку відбувся правовий турнір «Долі, долі, долі». Ми, батьки, не встигали зорієнтуватися у питаннях, а діти миттєво давали відповіді. 45 хвилин пролетіли напрочуд швидко.
Гарні слова вдячності на адресу Ольги Василівни та її вихованців ми почули від працівників відділу освіти Оксани Тартачної, Оксани Когут та заступника директора з виховної роботи Джулинської ЗОШ Лариси Заміхори.
Від імені батьків ми теж приєднуємося до цих слів і зичимо нашій учительці та її колегам усяких гараздів, натхнення та успіхів у роботі.