На знімку: учасники семінару працівників сільських бібліотечних установ району. Фото Руслана ХРАНОВСЬКОГО.
Збереглася мережа бібліотечних установ району, що перебувають у сфері впливу Міністерства культури України. Бібліотечні працівники постійно вдосконалюють професійну майстерність. Відвідуються обласні курси підвищення кваліфікації. Закінчили навчання в Тульчинському училищі культури молоді працівники, завідуючі бібліотеками сіл Джулинки Н.І. Шкурат, Сумівки – А.М. Майструк, бібліотекар с. Війтівки О.В. Грабова.
Фонд бібліотек району нараховує більше 448 тисяч примірників книг. Нових книг у бібліотеки району в поточному році надійшло 1715 примірників на суму 58436 грн. Бібліотеки району обслуговують понад 23 тисячі читачів і видають щороку понад 480 тисяч книг.
Здійснюється також пошук альтернативних джерел поповнення фондів. Тривалий час серед читачів проходять акції «Подаруй бібліотеці нову книгу». Дарують видання своїх творів і місцеві автори. Від поетеси-землячки, публіциста, фольклориста, етнографа Наталки Поклад отримано в подарунок нові збірки віршів «Чарівні шовковиці», «Голос криці», збірку новел «Райські яблучка», фольклорне видання запису весільного обряду «Маньківське весілля».
Активні учасники акції – читачі районної бібліотеки.
Недофінансування бюджетів сільських рад не дає можливості сільським бібліотекам поповнювати свої фонди новими книгами. Незначна їх кількість надходить із обмінних фондів обласних бібліотек.
Легше працювати тим бібліотекам, які забезпечені газетами і журналами. При передплаті газет і журналів враховуються інтереси та потреби дитячої аудиторії бібліотек.
Колектив бібліотеки складається з досвідчених фахівців. Кожен із них робить свій значний внесок у розвиток бібліотеки.
Культурно-просвітницька функція бібліотек пов’язана з пропагандою читання та організацією дозвілля читачів. Для цього в районній бібліотеці проводилось заняття літературної вітальні для учнів професійного ліцею «Найкращий читач року» і майстер-клас з вишивання картин стрічками майстринірукодільниці Ольги Мартинової. Відбулась творча зустріч бібліотечних працівників із заслуженим журналістом України Петром Маніленком з нагоди 30-річчя його діяльності у Бершаді.
До відзначення Міжнародного дня захисту дітей районною бібліотекою проведена для дошкільників у ДНЗ «Малятко» і «Сонечко» акція «Книга іде до дітей». У сільських бібліотеках проведено Дні відкритих дверей «Дитина читає – Україна процвітає».
У читальній залі районної бібліотеки до цієї дати за участю головного спеціаліста районного центру соціальної служби дітей та молоді Антоніни Янчук відбулась виставка-колаж «Життя в кольорах живописних». На виставці представлялись творчі роботи дітей – вихованців прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
При сільських бібліотеках на період літнього відпочинку школярів працювали клуби літнього читання. У районній бібліотеці для учнів Бершадської ЗОШ №1, які відвідували пришкільний табір, відбулася народознавча година «Українська хата».
Для вихованців пришкільного табору ЗОШ №3 проводили театралізовані виставиекскурсії, конкурс загадок.
Проводилися в бібліотеках літературні читання для юнацтва до 75-річчя від дня народження Героя України, лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка Василя Стуса, літературномистецькі композиції до 200річчя від дня народження Тараса Шевченка.
У день професійного свята складаю глибоку шану своїм колегам за вірність справі, якій вони служать самовіддано і безкорисливо. Хай ваша праця втілюється в людських долях, у загальному інтелекті нації, в омріяному майбутньому наших дітей.
Бажаю всім щастя, здоров’я, нових творчих здобутків.
Лідія БЕРНАЦЬКА, директор районної бібліотеки.