Fridge magnet wooden gears

Охорона природи і мисливство

  • Подобається1Не подобається
  • 6 Серпня 2013, 09:00

Мисливство як галузь народного господарства не набуло відповідного статусу, хоч з давніх-давен було заняттям багатьох людей. На сьогодні значна частина громадян України захоплюється полюванням, яке для них є засобом спілкування з природою, активним відпочинком, естетичною насолодою.

Загальна площа мисливських угідь, закріплених за Бершадською районною організацією Українського товариства мисливців та рибалок, 90826,8 га, в тому числі: польових – 83068 га, лісових – 5881 га, водоболотних – 1871,8 га, відтворюючі дільниці – 19215 га. Все це розподілено на 9 єгерських обходів. Діють 20 мисливських первинних організацій (17 сільських, 3 міських).

Незважаючи на певні обмеження і труднощі, бажаючих стати мисливцями немало. Серед новачків є люди різного віку і професій, які в більшості не тримали в руках мисливської зброї, не знають правил, прийомів і способів полювання, мало обізнані з етикою поведінки в природних умовах, технікою безпеки, тваринним світом.

Тваринний світ – один із компонентів природних ресурсів держави. Ліси, поля, луги, водойми, сади, городи, болота заселені живими організмами. Різноманітні види ссавців, птахів, плазунів, земноводних, риб, комах заселяють ті чи інші природні ландшафти. Склалося так, що кожен із цих організмів займає екологічну нішу і практично вид перебуває у залежності від іншого виду. Наявність екологічної мозаїки повною мірою забезпечує позитивну роль кожної складової у підвищенні загальної біологічної продуктивності екологічної системи.

Мисливське господарство – одна із галузей народного господарства та природокористування, основною метою якого повинно бути не лише використання, а й примноження та збагачення угідь мисливською фауною, зберігання видового різноманіття тваринного світу України.

Мисливство як галузь народного господарства – це і охорона природи, в основі якої лежить цілеспрямована діяльність з охорони, розведення мисливських видів тварин.

У добре організованих мисливських господарствах добувають тільки заплановану кількість тварин, ведуть постійний облік мисливських видів, здійснюють біотехнічні заходи, ведуть боротьбу із браконьєрами і хижаками, утримують оптимальну чисельність мисливських тварин, раціональну структуру популяції, що забезпечує оптимальний відтворюючий процес видів. Таке мисливство – елемент раціонального природокористування. Адже охорона природи – не консервування її ресурсів, а раціональне використання.

На превеликий жаль, у нас не всі ще розуміють, що таке раціональне використання ресурсів матінки-природи. Не встигли жнива розпочатись, а рештки вже спалюють, горить солома, стерня, гинуть птахи, гине природа. Це вже спостерігається на території Серебрійської сільської ради. Тому велике прохання до керівників усіх рівнів і повноважень: не губіть матінку-природу та тваринний світ.

Тваринний світ України є її всенародним національним багатством. Його раціональне природоохоронне використання обумовлене законом про тваринний світ.

Мисливство, як найдавніше заняття людини, її перша професія, набуло нового розвитку і змісту. Воно стало не лише заняттям мільйонів людей, їх активним відпочинком, спілкуванням із природою, а й дзеркалом історії людства. Традиції, ритуали мисливства – частина культури народу. Сучасний мисливець насамперед має бути людиною, яка любить природу, чутливо сприймає процеси, що відбуваються в природному середовищі. Йдучи на полювання у ліси, поля та озера і болота, спостерігаючи схід і захід сонця, диких тварин і птахів, милуючись красою природи, людина прикипає до мисливства.

Мисливцю важко відповісти, чому він ним став. Мабуть, це поклик природи. Полювання в Україні з давніх-давен відігравало важливу роль у житті народу. Це підтверджується цілим рядом звичаїв і традицій. Деякі з них збереглись до сьогодні. Звичайно, в кожному регіоні свої. Але важко повірити, що перед відкриттям полювання мисливці не збираються у своїх колективах і не обговорюють детально цю подію. Навіть мисливці-одинаки прагнуть поспілкуватись з іншими, вивідати ситуацію, поділитись своїми міркуваннями. Майже скрізь відкриття полювань проходить організовано і злагоджено.

Нинішнього року полювання на пернату дичину розпочнеться у суботу, 3 серпня, о 16 годині. Перед початком полювання проведено засідання ради РО УТМР із головами первинних мисливських організацій, доведено про зміни відтворюючих дільниць у мисливських угіддях району, якими пільгами будуть користуватись при отриманні сезонних та разових відстрільних карток.

За доброю традицією, в Україні заступником мисливства вважають святого Михаїла, день якого відзначається 21 листопада. Колись у давнину в цей день мисливці йшли до церкви і перед образом святого покровителя ставили свічки. Святий Михаїл вважається також захисником м. Києва. На стародавньому гербі української столиці святий Михаїл зображений у відповідному спорядженні з мечем.

Петро ПОПУК, голова Бершадської районної організації УТМР.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
9 фото   
<b>Подарунки до зимових канікул</b><br />Гарними новорічними та різдвяними святами завершився минулий та розпочався новий 2012 рік. Особливо радісними вони...
6 фото   
<b>Весняний цвіт</b><br />
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
2 фото   
<b>Керівництво району перевіряє роботу організацій на території міста</b><br />Голова Бершадської райдержадміністрації Олександр Снігур та голова районної ради Михайло Бурлака 1 лютого 2012 року...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Немов Ілько Іванович (1910) 1910 р., українець. Кадровий. Лейтенант. Загинув 00.06.41.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Охорона природи і мисливство - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення