Саме це місце для його проведення було обрано тому, що в процесі підготовки до нього тут спеціально залишили для кожного з учасників однакові за висотою і товщиною стовбури дерев. Тобто кожному з його учасників було створено однакові умови.
Тут же були виставлені заготовки для змагання по обрізуванню суків, а також заготовки для проведення інших його етапів.
Хоч Бершадське державне лісогосподарське підприємство одне з найменших в Україні, такий конкурс у нас проводиться не вперше. Його мета – продемонструвати професійну майстерність, обмінятися досвідом. Але враховуючи те, що професія вальника лісу є однією з найважчих і найнебезпечніших у цій галузі, є ще й інший, не менш важливий аспект – суворе дотримання вимог охорони праці.
Щоб взяти участь у змаганнях, крім Бершадського, прибули ще представники з Дашівського, Тульчинського, Гайсинського та Іллінецького лісогосподарських підприємств. Бригаду суддів з Вінницького обласного управління лісомисливського господарства, одягнених у спеціальну форму, особисто очолював начальник виробничого управління В.Ф. Шинкарук.
Бензомоторні пили кожний із конкурсантів привіз із собою.
Особливо варто відмітити (це відзначили й судді) добру підготовку до проведення цього заходу, за що директору Бершадського лісогосподарського підприємства М.В. Краснєєву було висловлено подяку. Складалося враження, що, приймаючи в себе гостей, зуміли навіть домовитися з Богом Сонця про сприятливішу погоду – саме цього дня спала спека. А от вже з самого початку змагань по звалюванню дерев склалося й інше враження, що з Богом Вітрів не зуміли домовитися, або ж він навмисне ускладнював виконання цього завдання. Варто було вітрові у найвідповідальніший момент дещо колихнути верхівкою двадцятип’ятиметрового дерева, як воно ніяк не хотіло падати у наперед визначене місце, за що нараховується найбільше балів. Як кажуть, «в десятку» не зумів влучити ніхто. Були у кожного з конкурсантів і інші помилки, за які знімалися бали.
В результаті за сумою очок п’яти етапів змагань, підсумки яких судді, крім протоколів, фіксували на дошці для обговорення, перше місце зайняв вальник лісу з Іллінців М.І. Дембовський, друге – його колега з Гайсина В.М. Бондар і третє, з відривом всього одне очко, вальник лісу з Тульчина В.С. Очеретний. На жаль, представник Бершадського лісогосподарського підприємства Бершадської майстерської дільниці А.М. Гончар зайняв тільки п’яте місце.
Переможцям, які вибороли призові місця, було вручено медалі, а також премії в сумі, відповідно, дві, півтори і тисячу гривень.
По кожному з видів змагання теж було визначено переможців. І сталося так, що всі п’ять грамот довелося вручати представнику з Іллінців М.І. Дембовському. Решті учасникам змагань було вручено заохочувальні премії в сумі по триста гривень.
Залишається тільки додати, що Бог Вітрів підвів на цей раз не тільки нашого земляка.
Представник Дашівського лісництва брав участь у таких заходах вже не раз, завжди виборював призові місця і навіть був восьмим на республіканських змаганнях. А от цього разу, в Ободівці, він навіть не потрапив у трійку лідерів.
Павло КУШПЕЛА