На свято завітали голова Війтівської сільської ради Марія Василівна Замкова, гості з Бершаді. З вітальною промовою виступила головний спеціаліст відділу культури і туризму РДА Т.П. Тиворська.
У просторому фойє всіх зачарувала виставка народних умільців «Війтівка – перлина Бершадщини», яка стала окрасою всього дійства. Майже вся центральна стіна була обставлена вишитими на білому полотні іконами. Цей світ невмирущих образів створювали «золоті руки» жительки Війтівки Любові Максимівни Шубович, яка, до речі, неодноразово брала участь в сільських і районних виставках.
Цим іконам відповідали чудово вишиті рушники, наволочки, скатерки, в яких вклала своє серце і душу теж жителька села Катерина Андріївна Арсенюк. Вона є активною учасницею фольклорного колективу «Війтівчанка». Її роботи чарували жителів міст Вінниці та Києва. А скільки вмінь, тепла душі, витримки вкладає в свою творчість Володимир Петрович Рудь.
Він з любов’ю виготовляє роботи з бісеру. Живими квітами пахли в залі його штучно виготовлені вазони. І де тільки часу бере на цю роботу Володимир Петрович, поєднуючи її із роботою на посаді заступника директора Війтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів по господарській частині.
Справжньою майстринею села, вмілим вихователем, творчим наставником є вчителька образотворчого мистецтва та художньої культури Віра Іванівна Шевчук.
Вона змістовно веде роботу шкільного гуртка «Фантазери», прищеплює любов до прекрасного. На святі були представлені творчі проекти у техніці: «квілінг», «паперопластика», вишивки, вироби із солоного тіста, «флористика», живописні роботи на папері і грампластинках.
Та ніяка виставка не може обійтися без книги, з якої пізнаємо навколишній світ, гартуємо свою духовність, дізнаємось про історію свого села, знайомимось із творчістю наших земляків: Н. Поклад, Ф. Шевчука, В. Думанського, А.Борт няка, Л. Зарічанської та інших. Саме їхні книги були представлені на цій виставці, організованій бібліотекарем О.В. Грабовою.
За участь у виставці робіт М.В. Замкова висловила подяку народним умільцям, нагородивши їх цінними подарунками.
Творчість сільських умільців продовжив цікавий, змістовний концерт аматорів сцени, де головним режисером, ведучим, продюсером вже котрий рік є талановита жінка, заслужений працівник культури В.Х. Багач та її колеги – художній керівник І.Д. Жук та С.В. Мазуренко.
На концерті були представлені 10 колективів художньої самодіяльності: народний аматорський фольклорний ансамбль «Війтівчанка», народний аматорський ансамбль троїстих музик «Заграва», жіночий вокальний ансамбль «Берегиня», чоловіче вокально-інструментальне тріо «Козаки», вокальне тріо «Орхідеї», солісти-вокалісти, дитячий вокальний ансамбль «Проліски», ансамбль народних інструментів, художнє читання, драматичний гурток.
У програмі брали участь майже 100 учасників, з них 65 дітей різного віку.
Майстерно грали на народних інструментах, брали участь в танцювальних композиціях, в постановці яких допомагала вчителька вищої категорії Війтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Світлана Вікторівна Кушнір.
Своїм співом зачарували глядачів учасники ансамблю «Берегиня» (на знімку), солісти-вокалісти місцевого БК: Інна Парполіта, Віта Оперчук, Юлія Безусяк, Яна Шелест, дует Олександра Палаути і Сергія Мазуренка, сімейний дует Тетяни та Сергія Мазуренків.
Вперше на сцені будинку культури читала свою поезію Юлія Товстун, а також декламували вірші Тетяна Натолочна, а гумор – Іванко Цимбал. Цікаво й оригінально виступив народний фольклорний ансамбль «Війтівчанка», керівник В.Х. Багач.
27 художніх номерів були представлені на концерті. І всі вони виконувались від душі. Кожен виступ супроводжувався щирими оплесками. Була дана висока оцінка професійності колективів, як членами журі, так і глядачами.
Зал був заповнений жителями села та гостями, серед яких були і кияни. Вони дивувалися, що в селі живуть такі талановиті люди.
Олена ГРАБОВА, бібліотекар с. Війтівки.