– У фестивалі брали участь, – діляться своїми враженнями учасниці гурту «Оберіг», учениці 7-А класу Маргарита Саковська та Марина Підлубна, – дуже сильні колективи з Автономної Республіки Крим, Донецької, Миколаївської, Львівської, Закарпатської та інших областей. Але ми були впевнені в своїх силах і гідно виступили. Крім того, ми ознайомилися з історією та пам’ятними місцями Закарпаття. Нам дуже сподобалося.
Колектив у нас дружній, і такі поїздки нас ще більше зближують.
Бершадські школярі на цьому фестивалі презентували мистецтво нашого краю і вразили компетентне та досвідчене журі своєю виконавською манерою, автентичністю виконання народних творів, володінням навичками гри, сценічними костюмами.
Тож закономірно, що гурт «Оберіг» зайняв друге місце в номінації «Фольклор та народна музика» і був нагороджений відповідним дипломом.
Варто зазначити: учасники цього колективу виступають без музичного супроводу – у стилі, як колись співали на Бершадщині. В їх репертуарі понад півсотні пісень, серед яких – «На вигоні дівчата», «Вулиця», «Ходив комар», пісні-гри «Плетениця», «Отактак» та багато інших. Поповнюють вони його завдяки старожилам сіл. До речі, бабуся Марини Підлубної М.К. Поліщук теж багато пісень наспівала на диктофон, а потім вихованці Я.В. Тенетко вивчили слова і манеру виконання.
Учні збираються на репетиції двічі на тиждень після уроків.
Учасники цього фольклорного гурту вирізняються яскравими оригінальними костюмами та взуттям. До речі, дівчата самі собі вишили сорочки і зв’язали личаки, а перед цим ретельно вивчили культуру, особливості національного одягу, костюми жителів рідного краю, які носили раніше.
Любов до пісні, наполеглива праця учасників зразкового фольклорного гурту дають гарні результати. Так, «Оберіг» щороку успішно виступає на обласному фестивалі учнівської та вчительської творчості «Проліски надії». А торік цей колектив гідно представляв Вінниччину у Полтаві на Всеукраїнському фестиваліконкурсі «Шукаємо таланти», де в номінації «Вокал» виборов перше місце. Займав призові місця гурт і на інших конкурсах.
– Ми їздимо на фестивалі, – говорить Я.В. Тенетко, – вчимося, переймаємо манеру співу від інших колективів, розширюємо репертуар – тобто постійно вдосконалюємося, хочемо ставати кращими, боїмося зупинитися. Fizzslots казино
Тож побажаємо зразковому дитячому фольклорному колективу нових успіхів.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.