На знімку: під час проведення семінару.
Семінар розпочався із презентації. З великою гордістю учні розповідали про свої досягнення та успіхи. У виконанні ансамблю «Кринички» прозвучала пісня про школу.
Гостям провели екскурсію по естетично-оформлених коридорах школи, де всі побачили працю педагогічного колективу, учнівського врядування, батьків, художні твори жителів села.
Учасники семінару побували на двох уроках художньої культури у 9 та 11 класах, які провела вчитель Наталія Миколаївна Бойко.
Хочеться відзначити майстерність учителя в розкритті теми «Поліхудожній образ світу. Синтез мистецтв». Учні працювали парами, групами, вміло робили висновки. Не тільки учні, але й учасники семінару мали змогу детальніше ознайомитися з такими видами мистецтва, як інсталяція, перформанс, хепенінг, з митцями, які досягли успіху, та їх творами. Зміна різноманітних методів, прийомів, використання сигнальних карток зробив урок цікавим та насиченим.
Приємно вразив підхід до виконання домашнього завдання «Фантазуємо нове, синтетичне мистецтво». Учні представили творчі проекти «Ялинка без ялинки», де новорічні красуні були виготовлені із тканини, салатної капусти, свіжих огірків та моркви. У проектній роботі «Старим речам – друге життя» не залишило байдужим жодного учасника семінару майстерно виконане мереживо до настільної лампи з силіконового клею. Учні 11 класу продемонстрували власні відео - проекти, які супроводжувалися декламуванням віршів, розповідями цікавих епізодів із життя митців, вмінням обґрунтовувати відповіді, аналізували твори мистецтва. Це ще раз переконує, що предмет «Художня культура», який введено у шкільну програму три роки тому, дає можливість учням розвиватися, самовдосконалюватися.
Родзинкою семінару став виховний захід «Чарівний світ мистецтва». Гості побували не тільки в ролі журі, а й уболівальників команд «Модерн» та «Вундеркінди», продемонстрували знання та майстерне виконання пісень про калину – одвічного символу українського народу.
Фантазія, уява, здатність творити раніше небачене, уміння нестандартно мислити, висловлювати власні почуття та думки засобами виразності продемонстрували учні Шляхівської школи.
Хочеться побажати вчителям та учням радості від творчості. Нехай ніколи не згасає прагнення творити і пізнавати нове.
Віра ШЕВЧУК, учитель художньої культури Війтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів