Робота конференції відбувалася по секціях: астрономія, біологія, хімія, фізика, інформатика та математика.
Українська команда, яка складалася з представників Чернігівської, Тернопільської, Харківської, Дніпропетровської, Вінницької областей, відбула на конкурс під керівництвом директора Чернігівської станції юних натуралістів Л.А. Трегубової. Потрапити на конференцію було не так просто: необхідно було перемогти у Всеукраїнському конкурсі, що проводився Малою академією наук або НЕНЦ, а потім переможці різних Всеукраїнських конкурсів змагались між собою за право представляти Україну на Міжнародних конкурсах. Дітей оцінювали представники Київського університету ім. Шевченка та Національного технічного університету КПІ. Роботи перекладалися російською та англійською мовами, рецензувалися науковцями. Таким чином, було зроблено ретельний відбір учасників, і до фінального етапу потрапили сильніші з найсильніших».
У 2011 році учениця Бершадської ЗОШ №2 Тетяна Шевчук принесла своїй школі велику кількість перемог в номінації «Фізика»: ІІ місце у конкурсі з енергозбереження, що проводився МАН; звання «Лауреат» у конкурсі «Майбутнє України» та І місце у форумі-конкурсі учнівської та студентської молоді «Дотик природи», що проводився в рамках Третьої Національної виставки «Інноватика в сучасній освіті», чим впевнено заявила про себе науковій еліті України. Тому Національний еколого-натуралістичний центр та Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України рекомендували ученицю для участі у ХVІ Білоруській конференції як єдину представницю Вінницької області. Але рекомендувало – це не означає відправило, тому що постало питання не менш важливе, ніж перемога: де взяти кошти для поїздки за кордон, адже участь у міжнародних змаганнях та конкурсах відбувається за спонсорські кошти.
Це питання допомогли вирішити начальник відділу освіти Бершадської РДА Л.І. Дзюбенко та депутат Вінницької обласної ради, директор ПрАТ «Зернопродукт МХП» М.І. Кучер. Коли директор школи В.М. Ковальський звернувся до депутата з проханням посприяти оплаті вартості квитків з Києва до Мінська, Микола Іванович не тільки виконав прохання, а й забезпечив проїзд до м. Києва та назад.
Всього було використано 1700 грн. спонсорських коштів. Микола Іванович запевнив, що також при будь-якій нагоді допоможе учням школи потрапити на міжнародні конкурси, залишається тільки перемагати.
Робота Тетяни Шевчук «Застосування енергозберігаючих технологій в побуті» є не тільки цікавою, а й актуальною на сьогоднішній день.
Отож привертає увагу як науковців, так і інженерів-практиків, адже проблема енергозбереження – одна з насущних у сучасному світі.
Після всіх хвилювань, пов’я за них з дорогою, участю у конференції, адже довелося виступати перед найкращими науковцями братньої країни, враження Тетяни від конференції залишилося дуже гарними. Також українську команду ознайомили з Мінськом.
Поїздка залишила прекрасне враження і запам’яталася учасникам своєю гостинністю, шанобливістю, делікатністю у ставленні до гостей.
Марія ТИТАРЧУК, вчителька фізики Бершадської ЗОШ №2.