Це дещо нетрадиційно, але виправдано, адже, як відомо, саме у цих місцях вели свою боротьбу славні герої-партизани і підпільники. Хутір Сталінка, так називалося тоді Партизанське, був базою партизанського загону С. Печеного.
Безперечно, відвідувачі найпершу увагу звертають на макет землянки, який наближений до справжньої. Він дуже правдоподібний, і ця землянка, напевно, зручніша, ніж колись були справжні. Адже під час війни партизани не мали часу дбати про зручності. Із деревиною для макета школі допоміг Бершадський лісгосп, а наповнення побутовими речами - то вже справа рук всієї територіальної громади. Предмети домашнього вжитку знаходили у місцевих жителів, дещо виготовили самі. На дерев'яному столі — житній хліб, глечик з водою, мідний кухлик, кілька «лимонок», навіть грамофон. На підлозі, встеленій сіном, - кирзові чоботи, автомати, на стіні висять каски, шинель, аптечка, іконка і плакат воєнного часу. Цікаво, що все не на місці, як це буває у чоловіків — рушник на ліжку, зброя при вході.
Унікальність музею полягає і в інтер'єрі. Затемнені вікна, зелена підлога, салатові стіни створюють ніби якусь тривожну атмосферу воєнних літ. Увагу відвідувачів, звісно ж, привертає велика картина «У Чорному лісі», створена директором школи Олегом Петруком. На ній — троє військових на тлі весняного пейзажу. Написання картини перед Днем Перемоги надихало автора, тому полотно переповнено героїкою та тривогою.
Цією тематикою творці музею не обмежувалися. Також віддано належне і краєзнавству. До речі, найстаріший документ, що зберігається тут, датований 1893 роком. У музеї багато матеріалів про минуле села, зокрема, про історію школи. У його створенні допомагало і місцеве ТОВ «Осіївське».
Відвідавши музей, не можна не відзначити великої пошукової роботи, проведеної педагогами та учнями Осіївської ЗОШ І- ІІІ ст. із залученням, як місцевих жителів, так і спонсорів. Бажано було б, щоб учні інших шкіл району побували тут, познайомилися б із історією партизанського руху на Бершадщині саме напередодні 70- річчя партизанського руху в Україні. Бо саме на таких маленьких хуторах, звичайними людьми виборювалася Велика Перемога.