Fridge magnet wooden gears

Партизанський музей у школі

  • Подобається0Не подобається
  • 19 Вересня 2011, 19:41

Цього року відзначається 70-річчя партизанського руху в Україні в період Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років. На рівні держави, області та району проводитимуться відповідні заходи щодо вшанування учасників партизанського руху. Музей партизанської слави створено учнями та педагогами Осіївської ЗОШ І – ІІІ ст. Метою пошуківців було відродження духу, побуту, доблесті партизан – підпільників, які діяли на даній території. Селище Партизанське, у якому сьогодні проживає 34 жителі, промовисто свідчить про давнє героїчне минуле. 

Це дещо нетрадиційно, але виправдано, адже, як відомо, саме у цих місцях вели свою боротьбу славні герої-партизани і підпільники. Хутір Сталінка, так називалося тоді Партизанське, був базою партизанського загону С. Печеного.

Безперечно, відвідувачі найпершу увагу звертають на макет землянки, який наближений до справжньої. Він дуже правдоподібний, і ця землянка, напевно, зручніша, ніж колись були справжні. Адже під час війни партизани не мали часу дбати про зручності. Із деревиною для макета школі допоміг Бершадський лісгосп, а наповнення побутовими речами - то вже справа рук всієї територіальної громади. Предмети домашнього вжитку знаходили у місцевих жителів, дещо виготовили самі. На дерев'яному столі — житній хліб, глечик з водою, мідний кухлик, кілька «лимонок», навіть грамофон. На підлозі, встеленій сіном, - кирзові чоботи, автомати, на стіні висять каски, шинель, аптечка, іконка і плакат воєнного часу. Цікаво, що все не на місці, як це буває у чоловіків — рушник на ліжку, зброя при вході.

Унікальність музею полягає і в інтер'єрі. Затемнені вікна, зелена підлога, салатові стіни створюють ніби якусь тривожну атмосферу воєнних літ. Увагу відвідувачів, звісно ж, привертає велика картина «У Чорному лісі», створена директором школи Олегом Петруком. На ній — троє військових на тлі весняного пейзажу. Написання картини перед Днем Перемоги надихало автора, тому полотно переповнено героїкою та тривогою.

Цією тематикою творці музею не обмежувалися. Також віддано належне і краєзнавству. До речі, найстаріший документ, що зберігається тут, датований 1893 роком. У музеї багато матеріалів про минуле села, зокрема, про історію школи. У його створенні допомагало і місцеве ТОВ «Осіївське».

Відвідавши музей, не можна не відзначити великої пошукової роботи, проведеної педагогами та учнями Осіївської ЗОШ І- ІІІ ст. із залученням, як місцевих жителів, так і спонсорів. Бажано було б, щоб учні інших шкіл району побували тут, познайомилися б із історією партизанського руху на Бершадщині саме напередодні 70- річчя партизанського руху в Україні. Бо саме на таких маленьких хуторах, звичайними людьми виборювалася Велика Перемога.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
10 фото   
<b>УРОК ДЛЯ НАЩАДКІВ</b><br />В історії України багато трагічних сторінок, але найболючішою темою і по сьогодні є цілеспрямоване знищення...
7 фото   
<b>У країні дитячих мрій</b><br />1 червня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день захисту дітей. Саме з нагоди цього дня, відділами та...
2 фото   
<b>«Карлсони» над містом</b><br />Неабияк дивувалися всі, коли у небі над містом декілька років тому з’явився дельтаплан. В одному з...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / М'якохід
Ященко Полікарп Іванович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 18.12.41.

З історії Бершаді
У вересні відбулася ще одна подія — почала своє існування Бершадська комсомольська організація. Комсомольці були бойовими помічниками комуністів у соціалістичному будівництві. Вони зі зброєю в руках боролися проти бандитів, вели велику культосвітню роботу, організовували хати-читальні. Багато чого було зроблено тоді для налагодження контактів місцевої комсомольської організації з молоддю... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Партизанський музей у школі - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники