РАДЯТЬСЯ ПЕДАГОГИ, БАТЬКИ І ДОШКІЛЬНИКИ
Чергове засідання педагогічної ради Бершадської ЗОШ I-III ступенів №3, присвячене діяльності початкової школи, було нетрадиційним як у плані його тривалості, так і за змістом та формою. У підготовці засідання брали участь робоча, дві творчих та чотири мобільних групи.
Якщо робоча група було зайнята аналізом перебудови школи І ступеня та її результатів за десять останніх років, а творчі опрацьовували проблеми розвивального навчання і його впливу на формування компетентностей молодших школярів і роль традиційних та інноваційних технологій у забезпеченні державних стандартів початкової освіти, то мобільні розробляли власні творчі проекти «Початкова школа: її реалії та проблеми». І хоча тема одна – напрацювання були різними, так як різні були і групи: «Батьки», «Вихователі», «Вчителі-предметники» та «Вчителі-класоводи».
Засіданню ради передував «Тиждень початкової освіти», в ході якого батьки, вчителі базової школи, вихователі дитячих садків мали можливість побувати на відкритих авторських уроках класоводів. Завершився тиждень презентацією початківців, де кожен педагог не лише показав методичне забезпечення навчально-виховного процесу, а й виступив із творчим звітом про свої напрацювання та педагогічні знахідки.
Нетрадиційним було і підсумкове засідання. Діаграмами із результатами успішності, охоплення навчанням, збереження шкільного контингенту, кадрового складу вчителів та іншими даними, що демонструвалися через мультимедійну дошку, супроводжувався аналіз діяльності початкової школи. Творчо та цікаво захищали свої проекти і мобільні групи. Своє бачення сучасної початкової школи кожна група зобразила на плакатах за допомогою художньомистецьких засобів.
А виступ Тетяни Миколаївни Гуменної, мами третьокласника, викликав аплодисменти педагогів і працівників дошкільних закладів. Це був твір-міркування із власними думками, що йшли від материнського серця.
Всі пропозиції і зауваження ввійшли у прийняте рішення, реалізація якого сприятиме якісній перебудові освіти.
ПОПЕРЕДУ – ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ
Даній темі було присвячене чергове заняття «Батьківського університету» для батьків початкових класів нашої школи. Крім ознайомлення з основними положеннями про ДПА, змістом і формою завдань з української мови, читання і математики, для батьків був підготовлений черговий випуск шкільної газети «Школа і ми» з нормативноправовою базою ДПА, методичними рекомендаціями щодо якісної підготовки четвертокласників до атестації та дитячими творами. В усній формі та через анкетування батьки висловились про результативність реформування початкової освіти, внесли чимало пропозицій щодо її поліпшення.
Віра ОСТРОВЕРХ, заступник директора школи з навчально-виховної роботи у початкових класах.