В цьому році обрали місцем проведення фестивалю Музей Хліба в с. Білопілля Козятинського району.
На Україні багато музеїв. Всі вони зберігають історію нашого народу та землі.
... Люди і хліб… Професія хлібороба завжди була й залишається в центрі уваги людей. З давніх-давен людей об’єднували спільні турботи і думи про хліб насущний. Берегти хліб – святий обов’язок кожного... Експозиція музею знайомить відвідувачів з історією хліба з найдавніших часів до наших днів. Матеріали експозиції детально розповідають про життя і побут східних слов’ян.
У фестивалі брали участь двадцять музеїв області, серед яких і Бершадський краєзнавчий з міні-експозицією «Моя Бершадщина – земля квітучої краси».
Експозиція музею присвячена об’єктам культурної спадщини Бершадщини, тут представлені фото з найвідомішими пам’ятками району, буклети з відомими іменами Бершадського району, де представлені фотокопії, відомості з біографії, копії архівних документів, буклети, копії сторінок з нотного зошита.
Центром експозиції виставки були національні домоткані сорочки та домоткані верети з особистої колекції О.Вихристюк (с. Красносілка) та гончарні вироби майстрів М. М. Горнича (с. Шляхова) та А.А. Понька (с. Мала Киріївка).
Представляли виставку працівники краєзнавчого музею Л.С. Ющенко, Г.О. Шевчук. З вітальним словом виступила та урочисто вручила хліб з бершадської землі керівництву Козятинського ра - йону директор музею О.М. Горобець.
Міні-експозицію Бершадського краєзнавчого музею було відзначено Дипломом Управління культури, як одну з кращих.
Музей – це неповторний дарунок минулого. Це пам'ять про наших пращурів, це історія рідної землі, це велика любов до України. Тут людина збагачується духовно, отримує задоволення від почутого та побаченого, а своїми спогадами буде знов повертатися сюди у неповторний чарівний куточок на Подільській землі, щоб доторкнутися до святого святих – своєї історії.
Оксана ГОРОБЕЦЬ, директор районного краєзнавчого музею