Ріпу колись сіяли з рота. Справа в тому, що в ріпи дуже дрібне насіння: в 1 кг його більше мільйона, і вручну його просто не розкидати. Хоча і плювати - справа не з легких, тому кращі “плювальники” цінувались та поважались у народі. Раніше говорили: "Це вам не ріпу сіяти!"
Відваром буряка в Росії користувались як дезінфікуючим засобом і, звісно, їли і вареним, і сирим. А потрапив він до нас з Візантії, про що свідчить походження російської назви з грецької "сфекелі".
Є багато видів капусти: червонокачанна, білокачанна, цвітна... Цвітну капусту Марк Твен називав "капустою, що закінчила коледж". Брокколі американці називають "капустою з університетською освітою".
Картопля з`явилась в Європі в середині XVIII століття як декоративна рослина. Розповідають, що якийсь адмірал привіз цю рослину до Англії та, коли її виростив, пригостив друзів стеблом та листям, підсмаженими на олії. Гості довго плювались. У XVIII столітті в Росії при дворі ця страва подавалась як десерт.Перед вживанням картоплю варили та густо посипали цукром.
Горошок був першим овочем, закритим у консервній банці.
Огірок на початку XVIII століття в Англії був великою рідкістю, а лікарі змагались в пошуках його негативних якостей. Одні вважали його просто отруйним, інщі "охолоджуючим" та тим, що викликає нежить.
Помідор дійсно вважався отруйним. Наприклад, у книзі "Повне керівництво з садівництва", що видана в Данії у 1774 році, писалось: "Плоди ці дуже небезпечні,оскільки зводять з розуму тих, хто їх їсть". На Русі помідори довго називали "скаженою ягодою".
Морква з 1991 року в Європі вважається фруктом. У межах ЄС більше ніхто не наважується називати її овочем чи корнеплодом. Португальцям це дозволяє продовжити виготовлення та експорт морквяного варення, бо за європейськими стандартами варення роблять тільки з фруктів.
Фахівці донині не вирішили, овочем чи фруктом є ананас. За часів Катерини II вельможі-гурмани широко вживали його в банкетах, хоча й незвичним для нас чином. Так, граф Олександр Строганов подавав його в оцті, а у графа Завадовського ананас шаткували, як капусту, зберігали в бочках та варили з нього борщ.
Одним з найцікавіших овочів є арктичний хрін. Його можна зустріти в далекій Гренландіі. Він квітне навіть тоді, коли настають сильні морози.