. Минали роки, змінювалися епохи, політичні орієнтири, назви газети – «Вісті», «Соціалістичний шлях», «Вогні комунізму», які в тій чи іншій мірі знаходили своє відображення на шпальтах ра - йонки, та незмінними залишалися вищеназвані її головні орієнтири.
Змінювалися також і колектив редакції, покоління її журналістів, кожен з яких по-своєму вписував власну сторінку в загальнобершадський літопис разом з усіма жителями району. Нині це засвідчують пожовклі сторінки районки довоєнних та повоєнних років, які зримо відображають характер та специфіку тих часів.
«Бершадський край» продовжує славні традиції своїх попередників, а журналісти газети прагнуть виконувати їх головний наказ – «стояти завши в обороні інтересів працюючої людності», який був зазначений у першому номері районки, який побачив світ 24 липня 1920 року.
Нині, будучи виданням райдержадміністрації та ра - йонної ради, газета веде систематичну і послідовну творчу роботу по висвітленню діяльності органів влади та місцевого самоврядування, а також трудових колективів, їх здобутків і проблем, широко відображає багатогранне життя району, його людей, інформує про події в області та країні.
В останні роки відчутно на краще змінилося творче обличчя нашого видання. З’явилися нові, характерні часові рубрики, а публікації часопису, матеріали на різноманітні теми, розповіді про незвичайні долі запам’ятовуються, знаходять широкі відгуки у передплатників, яких у газети понад сім тисяч. А читачів значно більше.
Це свідчить про велику популярність видання серед бершадців, яке багато років лідирує за тиражем серед ра - йонок не лише в області, а й в Україні. Останні роки наш часопис працює за тристоронньою Угодою з владою, надаючи послуги по висвітленню її діяльності, як і інших політичних та громадських організацій, тим самим заробляючи кошти на своє видання, як і шляхом публікацій різноманітних рекламних матеріалів. Це дає можливість редакційному колективу працювати без дотації з районного бюджету і ще сплачувати немалі різноманітні податки, чого не робить жодна районка в області.
«Бершадський край» щороку відзначається в числі кращих, перемагає в різних конкурсах. В останнє десятиріччя двічі визнавалася кращою районною газетою України, а нинішнього року – кращою в області. Це єдина районна газета на Вінниччині, яка виховала трьох заслужених журналістів України – Дмитра Васильовича Ткачука, Петра Васильовича Маніленка та Федора Харитоновича Шевчука, а кожен з нинішніх її журналістів визнавався або кращим в області взагалі, або ж по номінаціях. Два з них відзначені Золотою медаллю української журналістики.
Наша газета, як ні жодна з подібних, відзначається великою кількістю громадських кореспондентів, які активно і плідно з нею співпрацюють. Для вшанування пам’яті талановитого земляка-письменника і журналіста Василя Думанського первинна організація НСЖУ при нашій редакції і серединське ТОВ «Прогрес» встановили щорічну премію його імені, яку вручають кращому громадському кореспонденту за різножанрові твори.
Безперечно, наша газета не була б такою популярною і без активної участі в її творенні представників влади, громадськості, політичних, профспілкових, ветеранських організацій, багатьох керівників трудових колективів – всіх друзів «Бершадського краю», які допомагають редакційному колективу творити справді народну газету.
Сьогодні я міг би назвати з їх числа десятки прізвищ, які ти, шановний читачу, щоразу бачиш на шпальтах ра - йонки разом з їх матеріалами, як і колишніх та нинішніх працівників редакції, її громадських кореспондентів, які залишили і нині вписують свої рядки в наш часопис, а значить, і в літопис району.
Про багатьох з них ми вже писали в номері, приуроченому Дню журналіста – на більше, на жаль, не вистачає газетної площі. Але всі вони, в тій чи іншій мірі, знайшли своє місце в нашій газеті, а значить, і у вдячній пам’яті наших читачів.
Ювілей «Бершадського краю» – це свято не лише працівників газети, її дописувачів, але й всіх жителів бершадського краю – найкращої місцини на нашому мальовничому Поділлі, де живуть справжні трударі зі своєю славною історією, сьогоденням і, переконаний, з гарним майбутнім.
Тому наша газета, як важлива складова усього районного організму, й надалі продовжуватиме літопис Бершадщини, не дивлячись на всілякі труднощі та негаразди, на різницю в політичних поглядах та релігійних віруваннях.
І, звичайно, разом з тобою, шановний читачу, з усіма, хто небайдужий до того, що нас оточує, і біля нас відбувається. Тож і надалі входитимемо в твою оселю з різноманітною інформацією, життєвими ситуаціями і людськими долями, з Вірою, Надією і Любов’ю.
Павло БАЙДАЛЮК, редактор газети, кавалер Золотої медалі української журналістики.