При здійсненні своєї протиправної діяльності такі структури використовують фіктивні ("буферні", "транзитні", "сірі") підприємства, до створення яких залучають абсолютно сторонніх осіб. Зазвичай, це представники незаможних класів (безробітні, студенти), котрі за мізерну винагороду (від 100 до 300 гривень) погоджуються реєструвати від свого імені юридичну особу і виконують усі необхідні у таких випадках формальності. У великих містах, котрі більш масово уражені цією хворобою, існують десятки підпільних агентств, що займаються пошуком малозабезпечених громадян і грають на людській бідності. В більшості ситуацій ці люди не замислюються над причинами створення таких фірм і не усвідомлюють, до якого роду афер їх втягують. Між тим, за наявними в СБ України даними, через такі підприємства за короткий час перекачуються від п'ятисот тисяч до десятків мільйонів гривень, а впродовж останніх двох років загальний обсяг незаконно переведених в готівку коштів в Україні склав близько 10 мільярдів гривень. Сьогодні, зусиллями усіх правоохоронних органів до держбюджету повернуто понад 200 мільйонів гривень, регіональними органами Служби безпеки України порушено більше 80 кримінальних справ.
Співробітники УСБ України у Вінницькій області останнім часом також відмічають деяке пожвавлення такої протиправної діяльності в регіоні. Активно створюються ланцюги фіктивних фірм, для оформлення яких використовують нічого не підозрюючих людей. На жаль, у гонитві за легким заробітком, наші громадяни віддають шахраям у руки паспорти, не замислюючись над наслідками своєї легковажності, і над тим, яка відповідальність чекає на них незабаром. Проте, навіть неіснуюча вже фірма залишає по собі сліди, в тому числі й усі дані недавнього "хазяїна", а відтак, на нього чекають довгі місяці викликів у різні інстанції: правоохоронні та контролюючі органи, де доведеться не один десяток разів давати різного роду пояснення. Чи варто йти на такі жертви заради однієї чи кількох сотень гривень?
Отже, співробітники управління Служби безпеки України у Вінницькій області звертаються до громадян з проханням бути більш пильними і не дозволяти різним "фірмачам" ошукувати себе. В разі, якщо хтось таки встиг потрапити у тенета шахраїв, краще, зваживши усі "за" та "проти", звернутись за допомогою до управління СБУ та попередити таким чином як особисті численні неприємності, так і обкрадання своєї країни.