Кращі з них, разом з сільським головою В.Г. Бєляєвою, презентували виставку робіт майстрів цього села в день професійного свята працівників культури. Тож не дивно, що разом з керівництвом району, саме ця категорія працівників стала її першими відвідувачами.
– В цьому році Красносілці виповнюється 345 років з часу заснування – сказала, відкриваючи виставку, Валентина Григорівна. – Тут завжди жили гарні душею і славні працею люди, які розбудовували мальовничу місцину на березі Південного Бугу. Чимало будівель і величних споруд були збудовані за кошти членів польської родини Ліпковських. Серед них прекрасний маєток з парком і підсобними приміщеннями, які збереглися до нинішніх днів, цукрозавод, залізнична станція та інше.
Тож не дивно, що серед експонатів виставки представлено історію села та місцевого цукрозаводу, яку доповнює "гірка" цукру, виробленого сторіччя тому, Біблія, яка передається в одній з родин Красносілки вже більше двох сотень років, стоп'ятидесятилітні домоткані сорочки та верстат-прядилка.
– Роботи майстрів цього села вирізняються різноплановістю та оригінальністю, – відзначила директор районного краєзнавчого музею О.М.Горобець, – і його жителям є чим гордитися.
Знайомлячись з творами народної творчості Красносілки, вдивляючись в прізвища майстрів минулого і сьогодення, прагнув відновити в пам'яті багатьох представників цих родин, моїх земляків, яких знав у молодості і зовсім юні обдарування, які з цікавістю відкрив для себе тепер.
Крім вже названих родзинок виставки, тут зачаровують чеканки В.Ю. Гондарука, які вирізняються досконалістю. Не залишають байдужими кожного відвідувача й аплікації вихованців дитячого садочка та різьба по дереву учнів місцевої школи під керівництвом учителя трудового навчання В.О. Рябоконя.
Милують око пейзажі рідного села на картинах директора будинку культури О.В. Вихристюк та її розпис глиняного посуду. А численні рушники, вишиті майстринею Н.П. Сухопара, створюють атмосферу родинного затишку та народного колориту. Доповнюють її доріжки та килими, виткані Г.І. Хливнюк.
Вражають півторастолітні домоткані сорочки, які представила на виставку родина Загоруйків. Експонують тут й інші її речі – чудовий старовинний жіночий національний костюм та двохсотрічну велику хустину з тороками.
Словом, кожний відвідувач виставки "Мистецтво одного села", яку представляє Красносілка, школяр чи представник старшого покоління, знайде для себе незвичайну цікавинку, яка допоможе краще уявити творчість і особливості людей цього красного, тобто красивого села.
Павло БАЙДАЛЮК.