Як розповіла Валентина Тимофіївна, кабінет працює за принципом відкритих дверей, тобто будь-яка людина може прийти обстежитись. Якщо виникають сумніви, вам тут нададуть висококваліфіковану медичну допомогу, обстежать лабораторно, рентгенологічно, якщо буде потреба, то і мікробіологічно (працює баклабораторія).
На обліку в кабінеті перебуває більше 1000 чоловік, серед них люди, які хворіли раніше (вони спостерігаються пожиттєво), близько 100-150 чоловік – це хворі з активною формою, які щомісячно проходять обстеження та корегування лікування. Тубкабінет також займається обов'язковим обстеженням дітей з позитивною реакцією Манту. Велику частку займає санітарно-освітня робота серед населення.
Колектив тут невеликий: чотири лікарі, п'ять середніх медпрацівників, одна молодша медсестра. В даний час більше уваги приділяють саме амбулаторному контрольованому лікуванню, тобто за безпосередньої участі медиків. Цими питаннями найбільше займаються патронажні медсестри, у функції яких входить відвідування вогнищ захворювання, організація відповідного санітарно-епідемічного режиму в сім'ї хворого, щоб запобігти захворюваності членів сім'ї.
Те, що туберкульоз носить соціальний характер, відомо усім, хоча сьогодні, як стверджує Валентина Тимофіївна, захворюваність менша, але в цивілізованому суспільстві його немає бути взагалі. Валентина Тимофіївна – лікар-фтизіатор із 45-річним стажем, фактично для хворих вона є родинним лікарем. Більшість, що захворіла на туберкульоз, це люди із соціально-неблагополучних сімей, і, щоб вони погодились на лікування, лікар має володіти даром переконання.
Добрі результати в запобіганні туберкульозу дала прийнята програма "Боротьби з туберкульозом", завдяки якій виділяються кошти на лікування, це в свою чергу дало можливість у 2,5 раза зменшити смертність хворих на туберкульоз, досягти позитивних результатів у лікуванні.
Сьогодні невеличкий колектив тубкабінету ЦРЛ працює над тим, аби ця хвороба у нашому районі зникла назавжди. Валентина Тимофіївна, яка стала лікарем-фтизіатором завдяки державному направленню на роботу особливу і небезпечну, за час роботи не розгубила свого ентузіазму і бажання ліквідувати туберкульоз, як масове захворювання. Побажаймо ж цьому колективу і його лідеру досягти результатів до яких прагнуть, а ще наполегливості, терпіння і успіхів.
Очима і руками лікарів, янголами милосердя, а ще просто рідними людьми називають медичних сестер, акушерок, фельдшерів. Бо не тільки ліки, а й уважність, вмілий догляд, лагідні руки допомагають хворому здолати недугу.
Мабуть, немає у світі жодної людини, яка хоча б раз у житті не довіряла б медичній сестрі, фельдшеру, акушерці своє здоров'я, а деколи й життя. Вони завжди поряд з нами у найскладніші часи хвороб і найщасливіші хвилини – народження дитини.
Серед усього великого загону середніх медпрацівників, лідерами за посадою, за покликанням і за станом душі вважаються старші медсестри відділень та головна медсестра ЦРЛ. На їх плечі, руки, розум лягає левова частка роботи по організації медичного обслуговування хворих середнім та молодшим медичним персоналом. Старша медична сестра – найперший помічник і порадник завідуючого відділенням, практичного лікаря і усіх медпрацівників свого відділення.
Як правило, висока відповідальність, надзвичайна виконавська дисципліна, талант організатора притаманні старшим медичним сестрам. У Бершадській ЦРЛ працюють одна головна медична сестра, один старший фельдшер, одна старша акушерка, сім старших медсестер. Всі вони щиро вболівають за роботу своїх відділень, зокрема, і ЦРЛ взагалі. Старша сестра має бути обізнаною у всіх справах колективу.
Напередодні професійного свята нехай лунають вітання людям у білих халатах, які серцем, душею, розумом завжди з хворими людьми, їх болем, проблемами, а доброта наших медсестер настільки велика, що її вистачить на всіх.