Позаминулого тижня Юлія Тимошенко розпочала серію регіональних поїздок, щоб взяти участь у роботі місцевих рад. Результат очевидний – у столиці та 4 обласних центрах, де вона побувала, знижено тарифи на житлово-комунальне обслуговування для населення. Схоже, особиста участь Юлії Тимошенко в роботі місцевих рад справляє надзвичайний ефект на депутатів. Адже за зниження тарифів голосували майже одностайно і дуже швидко.
Скажімо, у Вінниці вистачило 20 хвилин, щоб прийняти позитивне рішення по тарифах, яке до цього чомусь не приймалося впродовж півроку. Інтернет-видання "Українська правда" порівняла Юлію Тимошенко з Юлієм Цезарем, який найбільше в житті любив гасло "Veni! Vidi! Vici!" – Прийшов! Побачив! Переміг!
Окрім тарифів, БЮТ поставив за мету ліквідувати корупцію в галузі землекористування. Тіньова торгівля землею сьогодні – це основа основ корупційної політики в регіонах. Землю віддають за безцінь, а кошти, які мали піти на потреби місцевих бюджетів, осідають в кишенях різноманітних "черновецьких" і "добкіних".
Красномовний приклад: під час участі Юлії Тимошенко в роботі Хмельницької міської ради на орендному аукціоні було виставлено 14 соток землі на околиці міста. В результаті при стартовій ціні 20 тисяч гривень цю землю було віддано в оренду за понад 500 000 грн. Але того ж дня у Києві клан мера Черновецького влаштував черговий дерибан ще дорожчих столичних земель, що вже вкотре за копійки були передані у користування його політичнім сателітам. Уявляєте, скільки "Криворіжсталей" зарито в українських землях?
За весь час поїздок регіонами програма "Велике прибирання" спіткнулася тільки одного разу – у Львові. Не вистачило кількох голосів для того, щоб прийняти рішення зі зниження тарифів. Але, як сказала сама Юлія Тимошенко, – це не поразка опозиції. Це – поразка львів'ян, яких зрадили власні депутати. Втім, лідер БЮТ запевнила, що це не останній її візит до українського П'ємонту і вона обов'язково приїде ще і ще раз, щоб переконати Ратушу у доцільності розумного і виваженого зниження тарифів на житлово-комунальне обслуговування.
А що ж центральна влада? Де Кабінет міністрів? Чим переймається антикризова коаліція?... – "А мишка слушает, да ест", як висловився відомий поціновувач творчості байкаря Глібова (і Анни Ахматової) прем'єр Янукович. Вся робота чинного уряду сьогодні зводиться до інформаційної війни з БЮТом. Замість того, щоб наводити порядок в галузі житлово-комунальних тарифів і взяти на себе відповідальність за тарифну кризу, потуги уряду спрямовані на те, щоб звинуватити у всіх бідах демократичну опозицію.
Вони прийшли до влади, але так і не навчилися відповідати за свої дії та бездіяльність. І, судячи з усього, не збираються вчитися. В Донецьку, Харкові, Луганську, тобто там, де Партія регіонів має неподільну владу, тарифи на опалення зросли у найбільшу кількість разів. Доходить до того, що, скажімо, в містечку Красний Луч на Луганщині понад 75% населення звернулося з проханням відрізати їхні квартири від опалення, оскільки у людей всеодно немає чим сплачувати послуги за тепло.
Ще гірша ситуація на селі, де згідно з рішенням уряду, селяни змушені платити за газ дорожче, ніж меншканці міст. Справа в тому, що з цього року за рішенням уряду ціна газу вища для тих, хто споживає його більше. Відтак ті, хто мешкає у великій сільській садибі, платять більше від мешканців міських квартир, де газ використовується тільки для кухні. Тобто знову уряд ділить людей на "чорних" і "білих".
Тим часом віце-прем'єр Володимир Рибак днями заявив, що уряд нарешті створив систему контролю формування тарифів. Однак, мовляв, діяти вона почне виключно з 2 кварталу, тобто з 1 квітня. Натомість БЮТ вимагає від уряду компенсувати підвищення тарифів значним збільшенням пенсій, стипендій та соціальних виплат, але не з 1 квітня, а з початку 2007 року.
"Опозиція виконає роботу уряду по зменшенню тарифів до кінця, – заявляє народний депутат від БЮТ Олександр Турчинов. – На жаль, ми не можемо зменшити ціни усюди, але ми знаємо, що уряд має гроші, а тому примусимо його компенсувати тарифи для найменш незахищених верств населення." Останнє прозвучало досить погрозливо, враховуючи створення об'єднаної опозиції БЮТ та Нашої України. В одному з пунктів угоди є звернення до Президента, якого закликають накладати вето на всі закони, які не пов'язані з вирішенням проблем власного народу.
Микола Столиченко.