Подорожчання, або ж так зване введення граничних тарифів, очікується у два етапи. На першому (з 1 червня), за даними голови НКРЗ Олега Гайдука, тарифи на користування послугами місцевого телефонного зв'язку зростуть в середньому на 35%, а в сільській місцевості – на 30%. Одночасно передбачено збільшити кількість хвилин, що не тарифікуються, які надаються в рахунок абонентної плати для населення із 175 до 200 хвилин і зменшити кількість хвилин, на які надається 30-відсоткова знижка, із 1800 до 840 хвилин (сьогодні, як уточнює УНІАН, абонент, не сплачуючи щохвилинну вартість, може говорити щомісяця 175 хвилин, а абонент, який наговорює на місяць понад 1800 хвилин, одержує на всі подальші хвилини знижку 30% від вартості хвилини). Реально ж це виглядатиме так: вартість хвилини розмови по місту зросте з 3,6 копійки до 5,4 копійки (з ПДВ), абонплата на місяць для населення і бюджетних організацій підніметься з 7,35 гривні для телефонів із щохвилинною оплатою до 9,92 гривні (без ПДВ).
Також буде підвищено тарифи і на міжміські дзвінки в межах області – в середньому на 10%, тоді як тарифи на міжміські дзвінки в межах України під час найбільшого навантаження знижено в середньому на 15%. Водночас буде зменшено тарифи на послуги міжнародного телефонного зв'язку – від 20% до 70%, залежно від напрямку.
Відбити телеграму також буде дорожче: по Україні втричі, у напрямку СНД – 2,86, на термінові – в 2,67 раза, розмір плати за міжнародні телеграми з іншими державами залишиться без змін.
На другому етапі, тобто з 1 листопада цього року, планується збільшити на 15% плату за користування місцевим телефонним зв'язком. У той же час подзвонити зі звичайного телефона на мобільний буде дешевше на 20%.
"Нові тарифи, – пояснює Олег Гайдук, – зменшать рівень перехресного субсидування (дотування місцевого зв'язку доходами від міжнародного. – Ред.), знизять збитковість сільського зв'язку, піднімуть конкурентоспроможність операторів фінансового зв'язку".