На знімку (зліва направо): керівник ПП «Тандем» Віктор Петрович Шевченко, сільський голова Іван Дмитрович Прудченко і завідуюча дитячим садком Галина Федорівна Щерба сфотографувалися з групою діток на згадку про день відкриття цього дошкільного закладу після капітального ремонту. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.
Справа в тому, що проект громади «Енергозберігаючі заходи у дитячому садку» виконується тут в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй, Бершадською райдержадміністрацією та районною радою, Бирлівською сільською радою, громадською організацією «Разом до спільної мети». Термін виконання даного проекту при вартості його робіт до двохсот тисяч гривень був установлений до 30 листопада 2010 року, і, здавалося б, можна було і не поспішати. Але, усвідомлюючи його важливість і значення для громади, робилося все, щоб вже по завершенню другої декади вересня батьки могли привести своїх діток у цей заклад.
Кажуть, коли взялися за заміну вікон на пластикові та за реконструкцію системи опалення, сільський голова І.Д.
Прудченко особисто підібрав котел на твердому паливі з коефіцієнтом корисної дії до 86 відсотків, будучи учасником однієї з виставок у Києві.
Завідуюча Г.Ф. Щерба, як і весь колектив дитячого садка, дякують за розуміння і підтримку приватному підриємству «Тандем» на чолі з досвідченим керівником В.П.
Шевченком, спеціалісти якого швидко і якісно виконали всі роботи. А сільський голова І.Д. Прудченко особливо підкреслив, що В.П. Шевченко більшість робіт здійснював зі своїми працівниками навіть при затримці з фінансуванням, тобто в борг. А ще керівник громади висловив подяку спонсорам, у ролі яких виступили Бершадська філія ЗАТ «Зернопродукт МХП», птахокомбінат «Бершадсь кий», колектив ковбасного цеху, який очолює І.Г. Демчук, та ще деяким приватним підприємствам, а також батькам вихованців даного дошкільного закладу. А на яку суму виконано робіт власними силами його колективу та батьків – вже і не порахувати.
Не можна не відзначити, що за останніх чотири з половиною роки по селу у розвиток соціальної інфраструктури вкладено більше мільйона гривень. Єдиний пріоритет даної громади перед іншими в тому, що вона межує з райцентром, тому на її території має відповідну ціну кожний метр землі, в тому числі і несільськогосподарського призначення. А звідсіля і грошові надходження.
При населенні у Бирлівці 2320 жителів, у даному дитячому закладі виховується до 60 діток, і заяви від батьків продовжують надходити, що спонукає вже думати про його розширення.
Недаремно сільський голова обіцяв подарувати діткам ще й систему «Караоке».
Тепер у капітально відремонтованому приміщенні вже немає жодного куточка, який би пустував. Тут і кімнати народо знавства, і театралізованої діяльності, і медична.
Немає, здається, жодного квадратного метра, якого б не торкнулася чиясь рука із цього пречудового колективу, в тому числі і на подвір’ї, хоч опоряджувальні роботи після ремонту ще тривають. На один дітодень тут витрачається 38-41 гривня, плата ж батьків за перебування дітей у садку швидше символічна.
От і нічому дивуватися, що дітки, відчуваючи таку турботу про себе, з охотою відвідують його.
А от щодо допомоги сільському ФАПу, то можна сказати, що то вже окрема програма з боку сільського голови І.Д. Прудченка. Беззмінний впродовж трьох десятиліть завідуючий цим ФАПом В.Д. Гончар розповів, що тільки у цьому році на його ремонт сільською радою виділено 37 тисяч гривень. «Якби так було щороку, – жартував Віктор Данилович, – ми могли б бути кращі в області». І це, мабуть, справді так, бо у кожному кабінеті тепер навісні стелі, реконструйовано систему опалення, упорядковується подвір’я. Одним словом, є, здається, все, чого на сьогодні потребує сільська медицина. Особисто сільський голова навіть жалкує, що ФАПи переходять вже у підпорядкування центральної районної лікарні.
Щодо планів на майбутнє, то у Бирлівці мають намір завершити ремонт будинку культури, упорядкувати парк у центрі села, найближчим часом налагодити вуличне освітлення ще на двох вулицях.
Спостерігаючи за такими позитивними змінами, мимоволі зароджується віра в те, ще не тільки тутешній ФАП чи дитячий садок, а і кожна територіальна громада на Бершадщині могли б бути менш проблемними, якби у них вдавалося їх вирішувати так, як це робиться у Бирлівці.
Павло КУШПЕЛА.