Fridge magnet wooden gears

«ВИШИВАНА ДОЛЯ ВІННИЧЧИНИ»

  • Подобається5Не подобається
  • 25 Березня 2009 р

Культурно-мистецька акція управління культури і туризму ОДА та обласного центру народної творчості
Український рушник – символ, оберіг народу. Традиційно з рушником вітали появу дитини в родині, з ним зустрічали дорогих гостей.
Його дарували старостам і зустрічали молодих після вінчання. З ним збирали в дорогу чоловіків і синів, проводжали людину в останню путь. Прикрашали рушниками помешкання. В українського народу існує традиція: вишиваний рушник переходить від матері до дочки і стає сімейною реліквією.
Чимало священних символів, відомих ще з давніх-давен, нині підмінено формою.
Популярні зараз написи, як от: «на щастя, на долю», наші пращури шифрували у знаках орнаментів. Так, вишита восьмикутна зірка означала Бога, сонце, хвиляста лінія – нескінченність життя, стилізована калина – уособлення дівочої краси, молодості, кохання, виноград – символ благополуччя, квіткові пуп’янки вказували на дітей і продовження роду. Науковці кажуть, що вишитий рушник може бути і благословенням.
«Вишивана доля Вінниччини» – таку культурно-мистецьку акцію організувало управління культури і туризму облдержадміністрації та обласний центр народної творчості. Ця акція спланована до повноліття незалежності України. Вінниччина готує рушник завдовжки вісім метрів і завширшки 80 сантиметрів.
Вишивають його по черзі найкращі майстрині з районів і міст області.
Світлиця обласного центру народної творчості стала творчою майстернею акції «Вишивана доля Вінниччини». Найкращі вишивальниці з кожного району області по черзі мережать рушник під керівництвом знаної майстрині. Від Бершадщини участь в цьому бере Тетяна Василівна Кравець – майстриня-вишивальниця з Баланівки.
Над створенням ескізу восьмиметрового рушника працювала заслужений майстер народної творчості Галина Данилюк. Низ рушника починається з трипільських знаків. Синя стрічка – то річка Буг. Далі ідуть символи, які свідчать про рух життя на землі і в космосі.
Орнамент говорить про душі померлих, духовність наших подолян. Чотири стихії, чотири сторони світу, чотири періоди доби, сонце, місяць, зорі. Порожній квадрат свідчить про голод, тому майстриня заповнила його землею, з якої ростуть колоски. А буде хліб – буде життя. Головний орнамент у формі яйця символізує життя. У цьому суцвітті з 27 районів і Вінниці все – і шана предків, і любов, і доля на майбуття.
Дерево життя області тримають вісім берегинь. Зверху – велике сонце… Символами в рушник Галина Данилюк заклала потужну і позитивну енергію.

Юлія МАРШУК, бібліограф-краєзнавець Бершадської районної бібліотеки.

Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Бершадці обирали Президента</b><br />Три тижні тому на виборах Президента України ніхто з 18 кандидатів на найвищу посаду в державі не отримав більше 50%...
2 фото   
<b>Працюють спільно на результат</b><br />Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур продовжує виїзди в територіальні громади району. Цього разу він побував у...
2 фото   
<b>Спортивні новини</b><br />ВОЛЕЙБОЛ У спортзалі Тульчинської ДЮСШ пройшов фінал першої ліги «Аматорська обласна ліга» серед чоловічих команд...
3 фото   
<b>СВЯТО НАРОДОВЛАДДЯ</b><br />В Україні щороку 7 грудня відзначають День місцевого самоврядування &ndash; свято людей, яких обирає суспільство і на...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Маньківка
Таран Павло Пилипович (1917) 1917 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Допомога робітничих колективів прискорила відродження сільськогосподарського виробництва, сприяла підвищенню культури землеробства. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«ВИШИВАНА ДОЛЯ ВІННИЧЧИНИ» - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники