Fridge magnet wooden gears

«ТАМ, ДЕ ЖИВЕ ВЕСЕЛКА»

  • Подобається0Не подобається
  • 22 Січня 2009 р

Саме таку назву отримав поетичний альманах літературномистецького об’єднання «Світоч», створеного при відділі освіти райдержадміністрації.
Об’єднавши обдарованих учнів та учителів, які мають схильність до літературної та художньої творчості, воно сприяє розвитку таланту та формуванню творчої майстерності освітян.
Очолює літературномистецьке об’єднання талановитий педагог і шанувальниця літературного слова Р.В. Руденко.

«Світочу» виповнилося рівно два роки, які були насичені творчими зустрічами, цікавими заняттями. Тож поетичний альманах «Там, де живе веселка» – це своєрідний підсумок дворічної праці.
До першої самотужки виданої поетичної збірки, присвяченої 550-річчю міста Бершаді, увійшли кращі твори членів районного літературно-мистецького об’єднання на патріотичну тематику. Вони пронизані любов’ю до України, Подільського краю, бершадської землі. До речі, більшість із авторів, вірші яких увійшли до альманаху, друкуються в місцевій, регіональній та центральній пресі.
Гарно оформлене видання, яке на своїх 36 сторінках містить не лише поезії, а й фотографії авторів і короткі анотації, упорядкували Л.Т. Почвірна, Р.В. Руденко і Л.А. Заміхора.
Презентація альманаху відбулася на черговому засіданні членів об’єднання, в якому взяла участь начальник відділу освіти РДА Л.Т. Почвірна. Збірка вийшла невеликим накладом, але її отримали учасники творчої зустрічі, автори та освітянські заклади. Людмила Тимофіївна в урочистій обстановці вручила й посвідчення новим членам районного літературно-мистецького об’єднання «Світоч».
Стало традицією на кожному занятті розглядати певне питання теорії літератури. Цього разу учителька української мови та літератури Баланівської загальоноосвітньої школи І.В. Корнелюк розповідала членам об’єднання про засоби контекстуально-синонімічного увиразнення мови – метонімію, синекдоху, антитезу, інверсію, анафору тощо. Це, безумовно, допоможе молодим авторам розвинути навички віршування. Шанувальникам літературного слова сподобалися інтерактивні вправи «Підбери риму».
Жодна така творча зустріч не обходиться без ознайомлення присутніх з роботою шкільних літературно-мистецьких клубів. Нові твори членів гуртка «Золоті перлини» (керівник Г.Є. Курнос) Красносільської ЗОШ презентували вчителька О.М.
Панченко та десятикласники Павло Драбович і Наталія Паламарчук, літературно-мистецького об’єднання «Самоцвіти» Серединської школи – учителька української мови та літератури Людмила Думанська і десятикласниця Галина Рудик. Плідно працює у Джулинській школі об’єднання «Диво калинове», якому вже виповнилося десять років.
Про його діяльність звітували керівник Л.Ф. Нікітчук, талановитий автор і педагог Л.А.
Заміхора та учні 9 класу Віталій Мельник, Наталія Попук і Олена Мислицька.
Можливо, твори любителів поетичного рядка, учасників шкільних об’єднань, не зовсім досконалі та образно збагачені, але не може не радувати їхнє ставлення до Батьківщини, рідного краю, української мови. Приваблює й спосіб вираження власних думок юних авторів. Віриться: з часом вони збагатяться досвідом, піднімуться до вершин майстерності.
Учасники творчої зустрічі активно відповідали на запитання вікторини на історичну та краєзнавчу тематику, а потім відбувся конкурс на краще авторське читання поезій, присвячених Бершадщині.
Перемогу в ньому здобули п’ятикласниця Голдашівської школи Людмила Будник, учениця 8 класу Війтівської ЗОШ Юлія Товстун та десятикласник Красносільської школи Павло Драбович.
– «Світоч» – об’єднання дійсно талановитих учнів і учителів, – підбиваючи підсумки творчої зустрічі, зазначила начальник відділу освіти РДА Л.Т. Почвірна. – Сьогодні ми ще раз переконалися, що обдаровані діти є не лише у містах, а й у віддалених селах, маленьких школах.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.

 

На знімку: про діяльність літературно-мистецького
об’єднання «Диво калинове» Джулинської ЗОШ розповідають керівник Л.Ф. Нікітчук (друга справа), дев’ятикласники (зліва направо) Віталій Мельник, Наталія Попук, Олена Мислицька та заступник директора школи з виховної роботи Л.А. Заміхора.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
13 фото   
<b>Естафета визволення</b><br />16 березня 2009 року у м Бершаді відбувся урочистий мітинг- реквієм та святковий концерт з нагоди передачі естафети...
6 фото   
<b>Еко-музичний благодійний фестиваль «SKYLINE»</b><br />15 та 16 липня острів Анталька с. Флорино перетворився на зону стильної музики і відпочинку під відкритим небом. Адже...
75 фото   
<b>БИРЛІВКА</b><br />Бирлівка - одне з наймальовничіших сіл району. І приваблює воно не тільки краєвидами, голубими плесами ставків, а й...
3 фото   
<b>"Яндекс.Пробки" у Бершаді</b><br />На мапі району з'явились мітки сервісу "Яндекс. Пробки". Сервіс дає можливість спостерігати за завантаженістю доріг в...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Лисицький Василь Сидорович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Робітники і службовці Бершадського лісгоспу в парку культури та відпочинку своїми силами збудували спортивні майданчики, водну станцію. На колгоспні кошти спорудили стадіон, де відбувалися змагання сільських спортсменів а також перші районні спартакіади. З 1950 року в Бершаді почала працювати спортивна школа на 60 учнів. Спортсмени Бершаді стали ініціаторами створення єдиного сільського... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«ТАМ, ДЕ ЖИВЕ ВЕСЕЛКА» - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники