Fridge magnet wooden gears

Білосніжні серветки майстрині

  • Подобається0Не подобається
  • 13 Березня 2012, 00:41

На знімку (зліва направо): майстриня-в’язальниця Т.І. Тартачна, провідний бібліотекар читального залу районної бібліотеки Є.В. Ободзінська та учасники години спілкування під час виставки.

В читальному залі районної бібліотеки з ініціативи провідного бібліотекаря Є.В. Ободзінської відбулася презентація виставки «Білосніжна рапсодія», на якій було представлено серветки майстрині-в’язальниці, директора Бершадського будинку дитячої творчості Т.І. Тартачної, а також спеціальну літературу. В годині спілкування взяли участь шанувальники мистецтва, найактивніші читачі бібліотеки та учні міських шкіл.

– У нас багато обдарованих читачів, які вишивають, в’яжуть, малюють, ліплять…, – зазначила у вступному слові Євдокія Василівна, – і в кожного свій талант, своя особливість. Сьогодні ж презентуємо виставку творчості Т.І. Тартачної.

Є.В. Ободзінська цікаво розповіла про життєвий шлях Тетяни Іванівни та її захоплення в’язанням, яке їй, мабуть, передалося від матері – Ольга Семенівна була вправною рукодільницею. Мати в’язала не лише серветки, комірці дітям до шкільної форми, а й штори, фіраночки, покривала. Вона своїми руками створювала затишок в оселі. Таня дивилася на мамине в’язання і сама хотіла навчитися всьому.

Тетяна Іванівна пригадує, як мама навчала в’язанню її старших сестричок Надю і Галю, а її ще ні, бо була маленька. Але коли дівчатка йшли до школи, Таня знаходила їхні клубочки, шпиці і щось пробувала в’язати. Одного разу сусідка попросила виготовити комірчик до шкільної форми. Мама була зайнята, а Таня взяла узор і вив’язала. А ще якось вона дістала з шафи старе покривало і вив’язала точно такий же узор. Мати похвалила найменшу доньку і відтоді теж навчала її своєму мистецтву.

Закінчивши історичний факультет Одеського державного університету, Т.І. Тартачна працювала старшою піонервожатою в П’ятківській, Дяківській, а потім і в Бершадській школі №1 і вела гурток в’язання. І нині на посаді директора Тетяна Іванівна веде гуртки «Ерудит» і «Чарівний клубочок» в будинку дитячої творчості. Її дуже люблять учні, підтримують з нею зв’язки навіть і після закінчення школи.

В’яже майстриня гачком і шпицями. Раніше використовувала різні схеми, тепер же більше виявляє власної фантазії, комбінує, хоча й багато читає спеціальної літератури, адже є членом книжкового клубу. Особливих секретів в роботі в неї немає. Вважає: якщо людина захопилася в’язанням, то її неодмінно тягне займатися цим. Для Тетяни Іванівни це захоплення – більше, ніж хобі, воно, радше, розрада, спокій, задоволення, що в наш час дуже важливо. Ще приємніше, стверджує, коли даруєш свої вироби людям.

Колекцію серветок Т.І. Тартачна готувала до виставки більше півроку. Звісно, Тетяна Іванівна в’яже і кольорові, але на виставці були представлені лише білі. Три десятки чудових білосніжних виробів, виготовлених в різних техніках (в’язання по колу, філейне), справили гарне враження.

Узори серветок – найрізноманітніші. Серед них чимало круглих, які нагадують сніжинки, є й квадратні.

– В’яжу, коли є настрій і бажання, – зізнається майстриня. Одну й ту ж саму серветку їй в’язати вже не хочеться – вона більше прагне до творчості. За її словами, одну серветку за вечір можна зв’язати, якщо добре постаратися. До речі, з одного клубочка ниток виходить дві-три серветки, дивлячись який узор. Звичайно, Тетяна Іванівна в’яже й ажурні кофти, скатертини та інші вироби.

Чимало їх в приватних колекціях в Ізраїлі, США, Німеччині.

Це була перша персональна виставка робіт Т.І. Тартачної, хоча роботи Тетяни Іванівни та її вихованців неодноразово виставлялися і в районі, і в області, і завжди отримували високу оцінку глядачів. Щиро сподіваємося, що тепер шанувальників мистецтва Тетяни Іванівни побільшає.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
10 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Бершадщина</b><br />Відразу зазначу, що описувати побачене під час кожного туру &ndash; а це відвідини конкретного району, хоч і складно,...
3 фото   
<b>Змагання держслужбовців</b><br />Минулого четверга на Бершадщині відбулось гарне спортивне свято &ndash; на центральному стадіоні міста проходили...
4 фото   
<b>Реферат «Історія міста Бершадь»</b><br />Бершадь &ndash; район, повіт. Населення - 24400 Надра містять каолін, високоякісну глину, кварц, пісок. Загальна...
1 фото   
<b>Атрибути різдвяних свят</b><br />Серед чималої кількості нових свят та традицій залишається популярним і важливим Різдво. Готуються до нього...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Довгань Іван Степанович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Білосніжні серветки майстрині - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення