Привід, на жаль, досить банальний: низькі заробітки і погані умови праці. Удруге, півстоліття опісля, про цю дату пригадали активістка нью-йоркської соціал-демократичної організації, зібрали 8 березня 1908 року мітинг на захист прав жінок. У 1909 році Соціалістична партія Америки проголосила Національним жіночим днем останню неділю лютого.
У 1910 році на Другій міжнародній конференції жінок-соціалісток у Копенгагені Клара Цеткін виступила з ініціативою щорічного проведення Міжнародного жіночого дня. При цьому конкретна дата не пропонувалася і не обговорювалася.
Вперше «міжнародний» жіночий день відзначався в 1911 році в чотирьох країнах - Австрії, Німеччини, Данії і Швейцарії - в різні дні. У 1912 році жіночий день відзначався все тим же «вузьким колом» країн і знову в різні дні. У 1913 році жіночий день був вперше відзначений в Росії. І тільки в 1914 році - в перший і останній раз! - Жіночий день відзначався 8 березня одночасно в шести країнах: Австрії, Данії, Німеччині, Нідерландах, Росії та Швейцарії.
Розпочалася Перша світова війна змусила Європу надовго забути про будь-яких свят. Але після приходу до влади в Росії більшовиків про Міжнародний жіночий день знову пригадали і додали йому офіційний статус. За загальним переконанням істориків і політологів, комісари використовували напрацювання європейських соціалісток для ідеологічної боротьби проти православної церкви. Восьме Березня покликане було відвернути радянських людей від релігійних свят: масниці, що припадають приблизно на той же час, і Дня жінок-мироносиць, що відзначається в третю неділю після Великодня і вважається православним Жіночим днем. У житті ж усе вийшло і не по-коміссарскі, і не по-Поповский: мало-помалу з свята осипаються ідеологічний грим і він став справді народним.
У 1975 році радянським ідеологам, нарешті, вдалося здійснити свою давню мрію: оскільки цей рік був оголошений Організацією Об'єднаних Націй «Міжнародним роком жінки», то і 8 Березня з подачі делегації СРСР за рішенням тієї ж ООН отримало-таки офіційний статус «Міжнародного жіночого дня ».
Сучасне святкування Жіночого дня вже не має мети затвердження рівності, а вважається днем весни, жіночої краси, ніжності, душевної мудрості й уваги до жінки.