До вечері, як і на Святвечір сідає вся родина. Дуже важливо, щоб одяг цього дня була ретельно вистіранной і чистою. Після вечері треба обов'язково зайти до сусідів і попросити один у одного вибачення за можливу провину один перед одним, щоб Новий рік зустріти в мирі та злагоді.
Вечір напередодні Нового року дає шанс і тим хлопцям які зазнали невдачі під час сватання. Саме в цей вечір можна зробити другу спробу. Щоправда, для цього потрібно застати дівчину вдома, а це дуже важко, тому що по селу вже ходять дівочі ватагу щедровальніков. Щедрувати дівчата могли лише під вікнами будинків і то лише ближче до кінця щедрого вечора, тобто до опівночі.
Особливої уваги заслуговують дівочі гадання. Що тільки не робили представники слабкої половини, аби дізнатися, що ж готує їм примхлива доля. Спробуйте, хоча б таке: перед сном покладіть під подушку гребінець, при цьому примовляючи: «Суженый мій ряджені, розчешіть мені голову!» Той, хто уві сні буде чесать голову, той і буде Вашим звуженим.
Якщо вийти на двір опівночі, то можна відчути, як Новий рік проганяє старий. У перший день Нового року найпоширенішим був, і зараз залишається, обряд посеванія. Вважається, що цей обряд прийшов до нас ще з дохристиянських часів, адже наші пращури зустрічали Новий рік не взимку, а навесні і тому обряд посеванія пов'язаний з надіями на добрий урожай. Посевалі здебільшого діти, причому щедрі всіх обдаровує тих, хто прийшов до дому першим. Існували, крім посевателей-одинаків, цілі посевальнічьі групи. У такому випадку цей цікавий обряд перетворювався на справжній спектакль, де головними дійовими особами були Василь, Меланка, циган та ін