За традицією кожен член родини в цей вечір повинен бути вдома, причому не можна запізнюватися до святкового столу, бо будеш весь рік блукати. Під час вечері не можна виходити з-за столу і голосно розмовляти.
Святковий стіл повинен вражати своїм різноманіттям, але не треба забувати, що ще триває піст, тому любителям чарки доведеться трохи зачекати.
Найголовнішим страв на столі цього вечора є, безумовно, кутья. На протязі всіх свят, аж до Водохрещі кутья повинна стояти на самому почесному місці в домі. Після закінчення вечері діти несли обід до своїх хресним, дорослі готувалися до вечірньої церковної служби. Лише дівчатам, які завжди хочуть дізнатися про свою долю, не було спокою.
Поступово закінчується вечір і наступає чарівна різдвяна ніч, під час якої не можна спати, так як все щастя просп. Тим не менше, навіть при великому бажанні заснути просто неможливо - церковні дзвони, ватагу колядовщіков створюють урочисто-святкову гаму звуків. Обряд колядованія досить давній - він відбувається ще з дохристиянських часів, коли наші предки почитали Сонце святом Коляди. Найбільше серед колядовщіков зустрічалося дітей, і це зрозуміло. Колядувати і заходити першими до дому господаря в день Різдва можна лише чоловікам, які, відповідно до звичаєм, несуть в дім мир і спокій.
Після закінчення церковної служби родина знову збирається на святковий обід, який вже не є пісним. Після обіду настає час заслуженого відпочинку. У гості потрібно йти вже після обіду. Складаються в шлюбі діти, як правило, йдуть до своїх батьків. На вечір гуляння розпочинаються з новою силою. Хлопці влаштовують вертеп - своєрідний спектакль, головними дійовими особами в якій є «Коза», «Пастух» та інші.