Про реалізацію державної аграрної політики та забезпечення продовольчої бази в районі мову вів заступник голови РДА В.Я. Кушпела. Валентин Якович охарактеризував показники галузі тваринництва району, звернув увагу на необхідність збільшення поголів’я великої рогатої худоби, свиней, підвищення продуктивності молочного стада, а також на те, що ще чимало земель запасу і резерву не використовуються.
Заступник начальника управління агропромислового розвитку РДА С.Д. Пересадюк інформував про хід проведення польових робіт та дотримання рекомендованих площ посіву у структурі сільськогосподарських формувань району. На особливому контролі, зазначив він, перебуває виконання рекомендацій щодо посіву цукрових буряків, круп’яних та інших культур. Сергій Дмитрович акцентував увагу й на питаннях охорони праці, медичного огляду працівників, оперативної звітності про стан справ і проведення робіт тощо.
Темою виступу начальника відділу Держкомзему у Бершадському районі В.Д. Гладкого було врегулювання розміру орендної плати за землі запасу, резерву та водного фонду відповідно до вимог чинного законодавства. На даний час, за словами Василя Даниловича, передано в оренду понад півтори тисячі гектарів земель запасу з середньою орендною платою 298, 41 грн./га та більше 5600 га земель резервного фонду (середній розмір орендної плати складає 332,26 грн./га).
За згодою сторін переглянуто орендну плату та внесено зміни додатковими угодами до 115 діючих договорів оренди земель запасу та резервного фонду, загальна площа земель складає 4260 га, що становить 60% від загальної кількості переданих в оренду земель. Підвищення орендної плати за користування земельними ділянками дає змогу, наголосив В.Д.Гладкий, додаткового отримання коштів до бюджетів усіх рівнів.
Із 126 водних об’єктів району з площею земель водного фонду понад 2100 га нинішнього року передано в користування на умовах оренди 96 водних об’єктів, площа яких 1950 га. Тут спостерігається велика строкатість у розмірах орендної плати. Це питання буде детально вивчено і, можливо, винесено на сесію районної ради.
Виконання дохідної частини бюджету в частині плати за землю проаналізувала начальник фінансового управління РДА Л.О. Лебедєва, яка мову вела і про проблеми та резерви надходжень до сільських бюджетів. Дорога кожна копійка, залучена до бюджету, підкреслила Людмила Олексіївна.
Про результати адміністрування податку на землю, орендної плати, фіксованого сільськогосподарського податку та основні проблемні питання інформував заступник начальника Бершадської міжрайонної податкової інспекції М.А. Собчук. Слово брали також голова правління СВАТ “Бершадське підприємство по племінній справі в тваринництві” О.В. Гаврилюк, начальник Державної інспекції захисту рослин Бершадського району І.П. Сторожук.
Виступив на нараді й голова районної ради М.Г. Бурлака. Михайло Григорович говорив про необхідність проведення в кожній територіальній громаді інвентаризації земель, ефективного їх використання, а також про утримання в належному стані гідроспоруд, прибережних захисних смуг, ліквідацію строкатості у розмірах орендної плати тощо.
Підсумки наради підбив голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур. Олександр Федорович зауважив: від того, як будуть використовуватися земельні і водні ресурси, яка продукція буде вирощуватися на землях, залежить наповнення бюджетів територіальних громад. Потрібно організувати роботу по збільшенню розміру орендної плати по існуючих договорах оренди земельних ділянок земель запасу та водного фонду (не менше 3% від їх нормативногрошової оцінки). Необхідно також провести інвентаризацію земель запасу та резервного фонду, що не надані в оренду, та підготувати пропозиції по їх подальшому використанню відповідно до чинного законодавства. На належному рівні слід завершити весняно-посівну кампанію, забезпечити захист посівів від бур’янів, хвороб та шкідників. Керівників підприємств, працівники яких не пройшли щорічного медичного огляду, зобов’язали в найближчий термін організувати його проведення. Мова йшла також і про забезпечення щоденного подання оперативної звітності в управління агропромислового розвитку РДА та інші питання.